ایلنا, سردار زاهدیان

ایلنا, سردار زاهدیان

۲۸۰۰ مدرسه و ۱۵۰ مرکز آموزش عالی تحت پوشش پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفتند/تدابیر ناجا برای جلوگیری از ورود خانواده خرده‌فروشان به عرصه فروش

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از تحت پوشش قرار دادن ۲۸۰۰ مدرسه و ۱۵۰ مرکز آموزش عالی در سراسر کشور خبر داد.

16/09/2019 09:00:00 ق.ظ

سردار زاهدیان در گفت‌وگو با ایلنا : ۲۸۰۰ مدرسه و ۱۵۰ مرکز آموزش عالی تحت پوشش پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفتند/تدابیر ناجا برای جلوگیری از ورود خانواده خرده‌فروشان به عرصه فروش

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از تحت پوشش قرار دادن ۲۸۰۰ مدرسه و ۱۵۰ مرکز آموزش عالی در سراسر کشور خبر داد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های پیشگیری چنانچه از سطوح کوچکتر جامعه مانند خانواده، مدرسه و ... همه‌گیر شده و مورد توجه قرار گیرد در کاهش جمعیت معتادان می‌تواند موثر باشد، ادامه داد: در کنار آن ما نیز به عنوان نیرویی که مسئولیت اقدامات سلبی را داریم و باید با مجموعه‌هایی که اشاعه‌ دهنده مواد مخدر در بین جمعیت‌های مختلف کشور هستند، برخورد کنیم بر نقاط آلوده و آسیب‌پذیر و همچنین بر نقاط حاشیه‌ای که اشاعه‌دهنده مواد مخدر هستند، متمرکز هستیم. همچنین عناصری را که در پوشش‌های مختلف چه به صورت خرده‌فروش و چه افرادی که در آرایشگاه‌ها با تبلیغات اغواکننده مانند موضوعات مرتبط با کاهش وزن و لاغری اشاعه‌دهنده مواد مخدر هستند را رصد می‌کنیم و در نقاطی که موفق به شناسایی این افراد شویم، سریعا برای برخورد با آنها اقدام خواهیم کرد.

راه‌آهن سراسری ایران به عنوان میراث جهانی در فهرست یونسکو به ثبت رسید کیمیا علیزاده به مقام چهارم المپیک توکیو دست یافت | DW | 25.07.2021 راه آهن سراسری ایران، یادگار دوران رضا شاه، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا درباره طرح کنترل مدارس خاطرنشان کرد: سال گذشته پیرامون ۲ هزار مدرسه را تحت پوشش قرار دادیم و با خرده‌فروشان که در اطراف این مدارس فعالیت می‌کردند برخورد کردیم. امسال نیز این طرح ادامه دارد و پیرامون ۲۸۰۰ مدرسه را در سراسر کشور تحت پوشش قرار خواهیم داد.

سردار زاهدیان خاطرنشان کرد: در خصوص مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها نیز با معاونت فرهنگی وزارت علوم جلسات مستمری را برگزار کردیم و در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای به زودی به امضا خواهد رسید. مقرر شده است بیش از ۱۵۰ مرکز آموزش عالی را در سراسر کشور تحت پوشش قرار می‌دهیم و در این زمینه همکاری نزدیکی بین پلیس مبارزه با موادمخدر و وزارت علوم برقرار خواهد بود. همچنین مقرر شده است؛ کلاس‌های آموزشی را برای مدیران خوابگاه‌های دانشجویی وزارت علوم برگزار کنیم تا نسبت به شیوه برخورد با اینگونه انحرافات و مشکلات مربوط به آن توجیه شوند. headtopics.com

وی ادامه داد: همچنین تولیدات مشترکی با وزارت علوم در خصوص تولید ویدیو کلیپ‌ها یا متون آموزشی داریم تا بتوانیم داشته‌های خودمان را برای کیفی‌سازی برنامه‌های پیشگیرانه در دانشگاه‌های کشور ارائه دهیم.رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود خانواده خرده‌فروشان مواد مخدر به عرصه فروش مواد مخدر گفت: متاسفانه وقتی فردی وارد این فضا می‌شود نه تنهایی آسیب‌هایی را برای خود به همراه دارد، بلکه برای خانواده نیز مشکلاتی را ایجاد می‌کند. ما در مواقعی که با خرده‌فروشان مواد مخدر برخورد می‌کنیم تلاش می‌کنیم تا کمترین آسیب به خانواده این افراد وارد شود بسیاری از این افراد را بعد از شناسایی‌هایی که انجام می‌دهیم به مراکز پشتیبانی و حمایتی مانند سازمان بهزیستی و کمیته امداد معرفی می‌کنیم تا سطح آسیب این خانواده‌ها نیز کاهش پیدا کند.

سردار زاهدیان به ایجاد دفاتر پیشگیری و مددکاری در مجاورت مراکز پلیس مبارزه با مواد مخدر در همین راستا اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات این دفاتر پیشگیری نیز همین حمایت‌هایی است که باید از خانواده‌های این افراد برای جلوگیری از کاهش آسیب‌های مواد مخدر و اعتیاد داشته باشیم.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

ادامه درخشش پاکدامن با صعود به یک چهارم نهایی/ عابدینی و رهبری حذف شدند

علی پاکدامن به مرحله یک چهارم نهایی المپیک توکیو صعود کرد اما عابدینی و رهبری حذف شدند.

ترک تحصیل دختران به دلیل کمبود مدرسه و مشکل تردد/ از مدارس فرسوده تا نبود ساختمان اداری آموزش و پرورش/ کمبود امکانات علت مهاجرت معلمانمدیر آموزش و پرورش شهرستان حمیدیه با اشاره به مشکلات این منطقه به لحاظ امکانات آموزشی و تحصیلی گفت: دختران روستایی این شهرستان به دلیل دوری راه مدرسه و نبود وسیله رفت و آمد عمومی ناگزیر به ترک تحصیل هستند.

سعی می‌کنیم برای بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر کم نگذاریمرییس دفتر رییس جمهور گفت: خوشبختانه هماهنگی‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر با کشورهای منطقه به خوبی صورت گرفته است و تقسیم کار با این کشورها نیز وجود داشته است.

رئیس جمهور برای آغاز مراسم سال تحصیلی به دانشگاه تهران می‌رودرئیس جمهور برای آغاز مراسم سال تحصیلی به دانشگاه تهران می‌رود وزیر علوم: از رئیس جمهور برای حضور در دانشگاه تهران به منظور آغاز مراسم سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور دعوت به عمل آمده است.

واعظی: نمی‌توان با راه‌حل‌های سنتی به جنگ شرایط پیچیده امروز رفترئیس دفتر رئیس جمهور گفت: زمانی که بتوانیم مساله مبارزه با مواد مخدر را به یک گفتمان تبدیل کنیم شروع کار جدی است برای همه اهداف مقدسی که دنبال می‌شود.

بیش از ۴ درصد دانشجویان درگیر اعتیاد هستندوزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: براساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر بیش از ۴ درصد دانشجویان درگیر اعتیاد هستند. لاغ گیس دولت

شرایط رانندگان اسنپ و تپسی سخت شدشرایط رانندگان اسنپ و تپسی سخت شد رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از ممنوعیت به‌کارگیری راننده‌های زیر ۲۳ سال و دارای گواهینامه با عمر کمتر از دو سال در ناوگان حمل و نقل عمومی سواری خبرداد.