۲۷۰ میلیون دلار؛ رکورد جدید قرارداد در تاریخ لیگ بسکتبال NBA | DW | 02.07.2022

11/04/1401 05:41 ب.ظ

نیکولا جوکیچ، بازیکن تیم بسکتبال دنور ناگتس با عقد قرارداد ۲۷۰ میلیون دلاری، رکورد جدیدی را در میزان درآمد بسکتبالیست‌های لیگ بسکتبال آمریکای شمالی (NBA) رقم زد.

نیکولا جوکیچ، بازیکن تیم بسکتبال دنور ناگتس با عقد قرارداد ۲۷۰ میلیون دلاری، رکورد جدیدی را در میزان درآمد بسکتبالیست‌های لیگ بسکتبال آمریکای شمالی (NBA) رقم زد. بر اساس تمدید قرارداد این بسکتبالیست ۲۷ ساله با باشگاه پُرطرفدار دنور ناگتس، از فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۴ به بعد در طول ۵ سال مجموعا ۲۷۰ میلیون دلار به حساب بانکی نیکولا جوکیچ واریز خواهد شد.

این رقم، بزرگترین حجم درآمد برای یک بسکتبالیست در تاریخچه لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکای شمالی محسوب می‌شود.

جوکیچ که با ۲ متر و ۱۱ سانتیمتر قد در پُست سنتر بازی می‌کند، از سال ۲۰۱۵ میلادی برای تیم دنور ناگتس به میدان می‌رود. او در ۷۴ بازی خود در فصل گذشته، میانگین ۲۷.۱ امتیاز، ۱۳.۸ ریباند و ۷.۹ پاس منجر به گل را در هر بازی، ثبت کرد.

نیکولا جوکیچ همچنین نخستین بازیکن تاریخ NBA است که در طول یک فصل، ۲۰۰۰ امتیاز، ۱۰۰۰ ریباند و ۵۰۰ پاس منجر به گل را رقم زده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

چه طور برای کسی که بنا بگفته ی خودش پیام تبریک علی خامنه ای و حسن روحانی او را خوشحال کرد و شاید آن لحظه ای که خبر تبریک را شنید یکی از بهترین لحظات زندگی اش بوده است اجازه ی زندگی در دویچستان بعنوان پناهجو ممکن است؟ کیمیا_علیزاده نه_بفریبکاری پناهندگی

کاناپه؛ سرگذشت انسان‌هایی که پا در مدرنیته و سر در سنت دارند | DW | 02.07.2022ساناز اقتصادی‌نیا در هر داستان اثرش 'کاناپه' از موقعیت و رفتاری می‌گوید که می‌توان آن را به شکلی در فرهنگ ما عمومیت داد. هر داستان همچنین طرح پرسشی است در برابر خواننده. اسد سیف، منتقد ادبی، کتاب را بررسی کرده است.

انتشار جزئیات کمک تسلیحاتی ۸۲۰ میلیون دلاری آمریکا به اوکراین | DW | 02.07.2022حدود یک ماه پس از وعده‌های رئیس جمهور آمریکا مبنی بر ارسال تسلیحات بیشتر از سوی این کشور به اوکراین، جزئیات بیشتری از این کمک‌ها منتشر شده است. میزان کل کمک‌های آمریکا به کی‌یف به حدود ۷ میلیارد دلار می‌رسد.

درخشش یوله نیمایر، پدیده تنیس آلمان در ویمبلدون | DW | 02.07.2022یوله نیمایر پدیده بزرگ تنیس زنان آلمان است. او با صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های ویمبلدون شگفتی‌ساز شده است.

مسدود شدن سایت دویچه وله در ترکیه؛ مجوز مشروط به پذیرش سانسور | DW | 02.07.2022اداره نظارت بر رسانه‌های ترکیه دسترسی به محتوای رسانه‌ای وبگاه دویچه وله را مسدود کرد. مقامات ترکیه پیش از این از دویچه‌وله خواسته بودند درخواست مجوز ویژه بدهد. دویچه‌وله می‌گوید این مجوز مشروط به پذیرش سانسور است. پرسش اینجاست، مگه شما به عنوان یک رسانه آلمانی سانسور در آلمان را نمی بینید؟ اگر میبینید چرا اعتراض نمیکنید؟ اگر هم میبینید و خفقان گرفته اید، پس نوش جانتان باد!

تیراندازی به امام جماعت یک مسجد در اصفهان | DW | 02.07.2022امام جماعت یک مسجد در اصفهان هدف شلیک گلوله قرار گرفت اما از این سوءقصد جان سالم به در برد. حال عمومی او مطلوب گزارش شده و قرار است از بیمارستان مرخص شود. فرد شلیک‌کننده نیز متواری شده است. حیف شد سوء‌قصد؟؟؟ قصد بسیار خوبی داشته حیف که حاج آقا شربت شهادت نصیبش نشد آخوند دشمن مردم است.

زلزله‌های شدید در هرمزگان چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت | DW | 02.07.2022در نخستین ساعات روز شنبه، چند زلزله با شدت بیش از ۶ ریشتر استان هرمزگان را لرزاند. این زلزله‌های متعدد ۵ کشته و حدود ۴۰ زخمی به دنبال داشته است. میزان خسارت در برخی از روستاهای این استان، ۱۰۰ درصد برآورد می‌شود.

نیکولا جوکیچ، فوق‌ستاره صربستانی تیم بسکتبال دنور ناگتس در NBA به تیم خود وفادار می‌ماند؛ البته فقط به لطف عقد یک قرارداد نجومی.

بر اساس تمدید قرارداد این بسکتبالیست ۲۷ ساله با باشگاه پُرطرفدار دنور ناگتس، از فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۴ به بعد در طول ۵ سال مجموعا ۲۷۰ میلیون دلار به حساب بانکی نیکولا جوکیچ واریز خواهد شد.این رقم، بزرگترین حجم درآمد برای یک بسکتبالیست در تاریخچه لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکای شمالی محسوب می‌شود.

جوکیچ که با ۲ متر و ۱۱ سانتیمتر قد در پُست سنتر بازی می‌کند، از سال ۲۰۱۵ میلادی برای تیم دنور ناگتس به میدان می‌رود. او در ۷۴ بازی خود در فصل گذشته، میانگین ۲۷.۱ امتیاز، ۱۳.۸ ریباند و ۷.۹ پاس منجر به گل را در هر بازی، ثبت کرد.

نیکولا جوکیچ همچنین نخستین بازیکن تاریخ NBA است که در طول یک فصل، ۲۰۰۰ امتیاز، ۱۰۰۰ ریباند و ۵۰۰ پاس منجر به گل را رقم زده است.

NBA مهم‌ترین و محبوب‌ترین لیگ حرفه‌ای بسکتبال در جهان محسوب می‌شود. در این لیگ ۳۰ تیم حضور دارند که ۲۹ تیم آن از ایالات متحده آمریکا و یک تیم نیز از کانادا است.