۲۴ سال بعد از کلنگ‌زنی؛ بخشی از آزادراه تهران-شمال افتتاح شد

06/12/1398 09:24:00 ب.ظ

۲۴ سال بعد از کلنگ‌زنی؛ بخشی از آزادراه تهران-شمال افتتاح شد

۲۴ سال بعد از کلنگ‌زنی؛ بخشی از آزادراه تهران-شمال افتتاح شد

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز در مراسمی قطعه یک آزادراه تهران-شمال را افتتاح کرده است. منطقه یک این آزادراه از بزرگراه آزادگان و همت تهران شروع می‌شود و تا شهرستانک در استان البرز ادامه می‌یابد. تردد در این بزرگراه رایگان نیست و عوارض تردد خودروهای سواری در روزهای عادی ۲۰ و در روزهای پرترافیک ٣۰ هزار تومان اعلام شده است.

منطقه دوحدفاصل شهرستانک - پل زنگوله به طول تقریبی ۲۲ کیلومترمنطقه سهحد فاصل پل زنگوله - دشت نظیر به طول تقریبی ۴۷ کیلومترمنطقه چهارحدفاصل دشت نظیر - چالوس به طول حدود ۲۰ کیلومتروبسایت پروژه آزادراه تهران شمالبه گفته خیرالله کرمی، معاون وزیر شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت توسعه زیربناهای حمل و نقل، در ازای هزینه‌ای که بنیاد مستضعفان برای این آزاد راه صرف کرده، قرار است"بیست سال" عوارض این بزرگراه در اختیار بنیاد مستضعفان باشد.

بعد از بیست سال، درآمد حاصل از عوارض"در اختیار دولت قرار می گیرد."این در حالی است که آقای روحانی در مراسم افتتاحیه گفت:"مردم بدانند که هر مقداری در اینجا پرداخت می‌کنند ما برای قطعه دوم صرف می‌کنیم."اشاره آقای روحانی احتمالا به سهم دولت از این پروژه است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

ویدئو / بازگشت روند عادی زندگی به شهرهای چین

مقامات چین با برداشته شدن بخشی از محدودیت‌های سختگیرانۀ کرونایی در این کشور موافقت کرده‌اند.این تصمیم، پس از اعتراضات گسترده شهروندان چین به بازگشت محدودیت‌های کرونایی گرفته شده است.پس از افزایش موارد جدید کرونا، مقامات چین تصمیم گرفته بودند، محدودیت‌هایی مانند قرنطینه شهرهای بزرگ را دوباره اجرایی کنند، اقدامی که نارضایتی شهروندان را به دنبال داشت. ادامه مطلب >>

همش افتتاح شده شماها چشم دیدنش ندارین از حسادت میگین بخشی!

پیام تسلیت علی‌اف به اردوغان در پی جان باختن عده‌ای از مردم ترکیه در زلزلهچه عکس نابجایی انتخاب کردید! به نظرتان انتشار این عکس در کنار عنوان خبر، چه چیز در ذهن متبادر می‌کند؟

بازداشت دو فعال دانشجویی در تهران

بهبود وضعیت 3 بیمار مبتلا به کرونا در تهران و اراک- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimبهبود وضعیت ۳ بیمار مبتلا به کرونا در تهران و اراک مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت: یک بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری بهبود یافته است یک بیمار در بیمارستان فیروزگر و یک بیمار در اراک که شرایط مطلوبی نداشتند به بخش انتقال داده شدند چرا در مورد وضعیت خرابه قم گزارش نمیگیرید و خطرش رو به مسئولا گوش زد نمیکنید خدا کنه این خبرای بهبودی دیگه راست باشه ازبس تأیید و تکذیب شنیدیم داریم بالا میاریم

تمامی مراکز ورزشی و خانه‌های کودک در تهران تعطیل شدتهران- ایرنا- رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران اعلام کرد که تمامی مراکز ورزشی، خانه‌های کودک و سراهای محلات در تهران تعطیل شد.

فرود هواپیمای تهران-استانبول در آنکارا به دلیل ویروس کروناهفده تن از مسافران پرواز تهران به استانبول پس از فرود در فروگاه اسن بوغای آنکارا به دلیل مشکوک بودن به ویروس کرونا تحت معاینه قرار گرفتند. - خبرگزاری آناتولی

آزمایش تشخیصی ویروس کرونا از فردا در تبریز انجام می‌شودمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از انجام آزمایش تشخیصی ویروس کرونا از روز دوشنبه یا سه شنبه در مراکز برخی استان‌ها به ویژه آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: آزمایشات مربوطه تا کنون در انستیتو پاستور و دانشگاه تهران انجام می‌شد. ایدز نگیرن صلوات ساعت خواب و خسته‌نباشید! ( به زبان اوس موسی در سریال پایتخت) کیت ایرانی تشخیص ویروش کرونا توسط وزارت دفاع ساخته شد

حدفاصل تهران - شهرستانک به طول تقریبی ۳۲ کیلومتر منطقه دو حدفاصل شهرستانک - پل زنگوله به طول تقریبی ۲۲ کیلومتر منطقه سه حد فاصل پل زنگوله - دشت نظیر به طول تقریبی ۴۷ کیلومتر منطقه چهار حدفاصل دشت نظیر - چالوس به طول حدود ۲۰ کیلومتر وبسایت پروژه آزادراه تهران شمال به گفته خیرالله کرمی، معاون وزیر شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت توسعه زیربناهای حمل و نقل، در ازای هزینه‌ای که بنیاد مستضعفان برای این آزاد راه صرف کرده، قرار است"بیست سال" عوارض این بزرگراه در اختیار بنیاد مستضعفان باشد.الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان با ارسال پیامی جان باختن عده‌ای از شهروندان ترکیه در زلزله صبح امروز در مرز ایران-ترکیه را به رئیس جمهور اردوغان تسلیت گفت.استان‌وایر- امیرحسین علی بخشی، دانشجوی دانشگاه تهران و علی حقیقت‌جوان، دانشجوی دانشگاه علم و صنعت از سوی نیرو‌های امنیتی بازداشت شدند.به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ کیانوش جهانپور با اشاره به بهبودی سه بیمار مبتلا به کرونا، در این رابطه اظهار کرد: یک بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری بهبود یافته است.

بعد از بیست سال، درآمد حاصل از عوارض"در اختیار دولت قرار می گیرد." این در حالی است که آقای روحانی در مراسم افتتاحیه گفت:"مردم بدانند که هر مقداری در اینجا پرداخت می‌کنند ما برای قطعه دوم صرف می‌کنیم.02." اشاره آقای روحانی احتمالا به سهم دولت از این پروژه است. علی بخشی، عضو سابق شورای احیای انجمن‌های دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان ترقی‌خواه دانشگاه امیرکبیر است. به گفته پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان:"در حال حاضر قطعه دوم ۳۱ درصد پیشرفت دارد و با توجه به تجربه فعلی ادامه این مسیر می‌تواند با سرعت بیشتری پیش رود و قرار شد ۵۰ درصد قطعه دوم تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسد. علی‌اف ضمن ابراز تسلیت به دولت و ملت ترکیه تصریح کرده است: به نمایندگی از مردم آذربایجان برای خانواده های قربانیان زلزله مرز ترکیه-ایران تسلیت گفته و برای مصدومان نیز آرزوی شفای عاجل داریم." حق نشر عکس IRNA Image caption نرخ عوارض تردد برای خودروهای سواری در این آزاد راه در روزهای عادی ۲۰ هزار تومان و در روزهای پرترافیک ۳۰ هزار تومان اعلام شده است فعالان محیط زیست درباره این آزادراه دغدغه‌های جدی داشته‍‌اند؛ محل اجرای پروژه به گفته ناصر محرم نژاد معاون سازمان حفاظت محیط زیست (در دولت پنجم و ششم) حدود ۴۰۰ هزار هکتار از مناطق حفاظت شده را در بر می‌گیرد.

تاثیر این آزادراه بر جانوران کمیاب و حتی در معرض انقراضی که در جنگل‌های نسبتا بکر ارتفاعات البرز زندگی می‌کنند یکی از نگرانی‌های مهم فعالان محیط زیست بوده است.9 ریشتر ساعت 8. در یک سال گذشته موج برخورد با دانشجویان در بسیاری از شهر‌های ایران تشدید شده است. برای احداث این آزادراه بخشی از جنگل‌ها و کوه‌ها در جاده چالوس را برش داده‌اند. موضوعات مرتبط . این منطقه در مرز با ترکیه قرار دارد.