۲۲ سازمان حقوق بشری خواستار رسیدگی به جرائم جمهوری اسلامی در سرکوب اعتراضات مردم ایران شدند

19/06/1399 07:24:00 ب.ظ

🔺۲۲ سازمان حقوق بشری خواستار رسیدگی به جرائم جمهوری_اسلامی در سرکوب اعتراضات مردم_ایران شدند ⚡️۲۲ سازمان حقوق بشری سران کشورها خواسته‌اند موضوع نقض حقوق_بشر و سرکوب اعتراضات در ایران را در نشست شورای حقوق بشر سازمان_ملل مورد بررسی قرار دهند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ۲۲ سازمان حقوق بشری با امضای نامه مشترکی از سران کشورها خواسته‌اند موضوع نقض حقوق بشر و سرکوب اعتراضات در ایران را در چهل و پنجمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مورد بررسی قرار دهند.

در این بیانیه که روز چهارشنبه ۱۹ شهریور منتشر شده از دولت‌ها خواسته شده که به «بحران مداوم مصونیت مقامات ایران از عواقب نقض جدی حقوق بشر» در جریان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ و پس از آن رسیدگی کنند.

اعتراضات سراسری ضدحکومتی در ایران که در نوامبر ۲۰۱۹ (آبان ۹۸) با افزایش چشمگیر قیمت بنزین آغاز شده بود، با سرکوب بی رحمانه و گسترده مقامات رژیم ایران روبرو شد. این بیانیه با ذکر موارد توسل مقامات و نیروهای جمهوری اسلامی به خشونت، از جمله از طریق شلیک گلوله‌‌‌های واقعی (فشنگ‌های جنگی)‌ به معترضان غیرمسلح و رهگذران ناظر اعتراضات، خاطرنشان می‌کند که نقض آشکار حقوق بشر با قطع بی‌سابقه اینترنت توسط مقامات ایرانی به مدت یک هفته صورت گرفت.

این بیانیه می‌افزاید استفاده عمدی نیروهای امنیتی از خشونت مرگبار در جریان اعتراضات به کشته شدن صدها معترض و رهگذر از جمله کودکان منجر شد. در این بیانیه همچنین به گزارش عفو بین الملل استناد شده است که می‌گوید نیروهای امنیتی بیش از ۳۰۰ نفر، از جمله ۲۳ کودک – ۲۲ پسر بین ۱۲ تا ۱۷ سال و یک دختر که گفته شده بین ۸ تا ۱۲ سال داشت – را کشتند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

گزارشگر ویژه سازمان ملل: حکم دادگاه عربستان درباره جنایت خاشقجی فاقد مشروعیت استگزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در مورد اعدام‌های خودسرانه، حکم دادگاه عربستان سعودی درباره پرونده قتل جمال خاشقجی را فاقد مشروعیت خواند. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل: احکام صادره درباره پرونده قتل خاشقچی متناسب با جرم ارتکابی نبود‌ه‌استسازمان_ملل اعلام کرد که روند دادرسی پرونده قتل جمال خاشقچی غیرشفاف و احکام صادره متناسب با جرم ارتکابی نبود‌ه‌است

مسمومیت ناوالنی؛ سازمان ملل خواستار تحقیقات کامل و بی طرفانه مسکو شددر بیانیه کمسیاری عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد به نقل از میشل باشله، رئیس این کمیسیون تاکید شده اینکه «لزوم تحقیق دقیق، مستقل، بی طرفانه و شفاف» نفی شود پاسخ مناسبی به درخواست‌ و نگرانی جامعه بین‌المللی نیست.

سازمان ملل: شواهدی دال بر ارتکاب جنایات جنگی توسط عربستان و امارات در یمن وجود داردسازمان ملل: شواهدی دال بر ارتکاب جنایات جنگی از سوی عربستان و امارات در یمن وجود دارد

ترقه‌بازی در یک پارتی علت آغاز یکی از بزرگترین آتش‌سوزی‌های کالیفرنیا بوده است - BBC News فارسیمقام‌های ایالت کالیفرنیا در غرب آمریکا می‌گویند ترقه‌بازی در یک پارتی علت شکل‌گیری یکی از چندین آتش‌سوزی است که جنگل‌ها و مراتع این ایالت را فراگرفته است. همزمان در جنوب کالیفرنیا چند رکورد جدید گرما ثبت شده که یکی از آنها در دره مرگ، گرمترین رکورد قابل اعتماد ثبت شده در تاریخ هواشناسی جهان گزارش شده است.

پرزیدنت ترامپ: دوران سوءاستفاده تجاری جهان از آمریکا به پایان رسیده است؛ هفت قرارداد تجاری منصفانه بزرگ در دستور کار است🔺پرزیدنت ترامپ: دوران سوءاستفاده تجاری جهان از آمریکا به پایان رسیده است ⚡️رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد دولت او مشغول کار بر روی ۷ قرارداد تجاری منصفانه است تا دیگر هیچ کشوری نتواند از ایالات متحده سوءاستفاده کند.