۲۱۰ هزار پرستار شاغل در کشور و گلایه‌های بر حق آنها

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 85 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 37%
  • Publisher: 63%

فرسودگی پرستاران به علت حجم کاری بالا معاون پرستاری وزارت بهداشت: بیشترین علت فرسودگی پرستاران بخاطر کمبود نیروی انسانی است میانگین گروه پرستاری به تخت ۱.۲ است که استاندارد آن ۱.۸ است گران شدن مسکن سبب شده که پرستاران مایل به کار در شهرهای کوچکتر باشند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دکتر عباس عبادی در آستانه روز پرستار در گفت‌وگوی تفصیلی با ایسنا، با اشاره به شعار امسار روز پرستار مبنی بر «مردم در قلب پرستاران؛ پرستاران در قلب مردم»، گفت: طی دو سال گذشته از واژه مردم بیشتر استفاده می‌کنیم چراکه شرط بقای همه حرفه‌ها مردم هستند؛ بنابراین باید ساز و کار و انرژی خود را برای سلامت مردم بگذاریم تا از خدمات ما راضی باشند. با این کار حتی مردم هم پیگر مطالبات ما خواهند بود چرا که از کیفیت خدمات رضایت دارند.

بی‌توجهی به مراقبت پرستاری، بی‌توجهی به مردم است وی افزود: همه حِرَف حوزه سلامت یک تیم هستند و باید به تک‌تک آنها نگاه منصفانه داشته باشیم و هر فرد در جایگاه خود بتواند خدمت اثربخش ارائه کند و در عین حال از امکانات لازم هم منتفع شود. طی دو سال گذشته تکرار پربسامد اینکه مردم محور خدمات هستند به این جهت بود که غایت نهایی خدمت به مردم فراموش نشود و در عین حال سایر سازمان‌های تسهیل‌گر این بخش هم بدانند که هرگونه کوتاهی در این بخش، کوتاهی در حق مردم است.

وی افزود: مجوز ارائه خدمات پرستاری در منزل تنها به پرستاری داده می‌شود که پروانه صلاحیت حرفه‌ای داشته باشد؛ بنابراین تاکید ما این است که این خدمات را تنها از مراکز مجاز دریافت کنند تا اگر مشکلی پیش آمد بتوانند پیگیری کنند. لیست مراکز مجاز در هر استان در سایت دانشگاه علوم پزشکی منطقه موجود است. مجوز جذب پرستاران محدود به بیمارستان‌های جدید نباشد وی افزود: از سوی دیگر باید ظرفیت استخدام‌ها افزایش پیدا کند که سازمان‌های بیرون از وزارت بهداشت باید به این امر کمک کنند. در جذب اخیر وزارت بهداشت، مجوز جذب پرستاران را فقط به بیمارستان‌های تازه تاسیس دادند؛ این درحالی است که تعدادی خروجی نیروی پرستاری به دلیل بازنشستگی، مهاجرت یا هر دلیل دیگری داریم و باید این موضوع دیده شود که حداقل متناسب با خروجی نیرو، ورودی هم داشته باشیم.

آمار ۱۵ درصدی ترک کار پرستاران زن وی افزود: آنطور که از همکاران معاونت توسعه وزارت بهداشت شنیده‌ام تقریبا در مجموعه نظام سلامت سالانه حدود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ نفر شامل پزشک، کارمند عادی،‌ پرستار و ... بازنشسته می‌شوند. برخی دیگر از پرستاران هم ممکن است پس از پایان طرح میل به اشتغال نداشته باشند؛ چراکه پرستاری یک حرفه سخت و پرمشقت است و شیفت‌های طولانی دارد؛ این درحالی است که عمده همکاران ما هم بانوان هستند و شاید به دلایلی بعد از مدتی نخواهند کار کنند و ترک خدمت کنند که آماری حدود ۱۵ درصدی دارند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاسخ زارع‌پور به گلایه‌های مردم از سرعت اینترنتوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به گلایه‌های مردم از سرعت اینترنت، گفت: اولویت ما و راهکار اساسی در حل مشکل اینترنت کشور اجرای پروژه فیبرنوری است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

نیاز پلیس به ۱۵۰ هزار دوربین البسه/ تاکید رادان بر لزوم اختصاص بودجهبنا بر اعلام فرمانده کل انتظامی کشور، در حال حاضر حدود ۲۰ هزار دوربین البسه داریم که از این تعداد، ۸۰۰۰ مورد آن، آنلاین و ۱۲ هزار مورد آن آفلاین است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

۱۰۷۷ کارگر ایران در شش ماه نخست امسال کشته شدندبر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی کشور، در شش ماه نخست سال جاری هزار و ۷۷ کارگر بر اثر حوادث کار جان خود را از دست دادند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

دانش‌آموزان ایران آماده ایجاد تحول هستندوزیر آموزش و پرورش با اشاره به تجمع ۱۲ هزار نفری دانش‌آموزان فارس در حرم شاهچراغ(ع) گفت: دانش‌آموزان شجاع و مومن کشور، آماده تحول در کشور خود و در جهان هستند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بیانیه شش کشور غربی در حمایت از رژیم صهیونیستیرهبران شش کشور آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و انگلیس در بیانیه‌ای مشترک بر حق رژیم صهیونیستی در دفاع از خود تاکید کردند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

حمایت از ایده‌های تولید محصولات فناورانه آموزشی با اعطای گرنترئیس مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر حمایت از طراحی و تولید محصولات فناورانه و به‌کارگیری آنها در آموزش علوم پزشکی کشور تاکید کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »