۲۰ سالگی گردش پول واحد اروپا؛ اسکناس‌های جدید یورو چه زمانی به جریان می‌افتد؟

16/09/1400 02:46:00 ب.ظ

۲۰ سالگی گردش پول واحد اروپا؛ اسکناس‌های جدید یورو چه زمانی به جریان می‌افتد؟ این گزارش را بخوانید 🔽

طراحی, بانک مرکزی اروپا

۲۰ سالگی گردش پول واحد اروپا؛ اسکناس‌های جدید یورو چه زمانی به جریان می‌افتد؟ این گزارش را بخوانید 🔽

بانک مرکزی اروپا همزمان با ۲۰ سالگی به جریان افتادن اسکناس‌های یورو تصمیم گرفته تا باز طراحی آنها را با جلب مشارکت عمومی شهروندان ساکن در کشورهای عضو منطقه یورو آغاز کند.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در حاشیه مراسم گرامیداشت ۲۰ سالگی یورو که عصر دوشنبه با حضور مقام‌های کشورهای عضو منطقه یورو در بروکسل برگزار شد، اعلام کرد: «زمان آن رسیده است که ظاهر اسکناس‌های خود را بررسی کنیم تا اروپایی‌ها در هر سنی و از هر طبقه‌ای بتوانند با آن احساس نزدیکی کنند.»

خانم لاگارد توضیح داد که برای عملی کردن این تصمیم با هنرمندان، دانشمندان، مورخان، طراحان گرافیک مشورت خواهد شد و به همین منظور، ابتدا یک گروه مشاوره نیز تنها برای برای انتخاب موضوعات مطرح برای درج در اسکناس‌ها تشکیل می‌شود ولی سپس، ایده‌های مطرح شده به مشاوره عمومی گذاشته می‌شود و پس از آن، ایده‌های نهایی از طریق برگزاری یک مسابقه نقاشی که شرکت در آن برای عموم آزاد خواهد بود، اجرا خواهد شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

پس‌لرزه‌های بی‌نتیجه ماندن مذاکرات وین؛ ارزش ریال ایران «به پایین‌ترین حد در تاریخ» رسید🔺پس‌لرزه‌های بی‌نتیجه ماندن مذاکرات_وین؛ ارز ش ریال ایران «به پایین‌ترین حد در تاریخ» رسید ▪️با کاهش امیدها نسبت به سرانجام مذاکرات احیای برجام در وین، ارز ش ریال ایران به پایین‌ترین‌ سطح خود رسیده است. در مورد برجام ک بارها سُخن گفتیم و تَکرار میکنیم. هَرگز برجام ناقص اوباما اروپا بریتانیا روسیه چین را ب رسمیت نمیشناسیم و نخواهیم شَناخت. برجام یعنی زنده نگهداشتن تَهدیدات علیه ملت اسرائیل. با برجام هر موقع رژیم یاغی شیعه آیت الله ها اَراده کنند ملت اسرائیل را تهدید میکنند

واکنش همتی به توقف چاپ پول در دولتواکنش همتی به ادعای عدم چاپ پول : تامین مالی دولت از بانک‌ها و برداشت آن‌ها از بانک مرکزی تا رقم ۸۰ همت در پایان آبان ماه همان چاپ پول است چی نوشتی؟ خاک بر سر همه شما لعنتی ها ارزش همین شیبای بیصاب بدون پشتوانه جوریه که اساسا ریده تو دهن تک تک کارشناسان و اساتید اقتصاد ایران اقایون دهنتون و خوب پاک کنید گوهی شده همه مدیران و اساتید و کارشناسان اقتصادی برید کونتون و بدین بیسوادها هر یک شیبا معادل۱۵ریال.

اختصاص بودجه ۹۲۰ میلیون یورویی به ایرلند برای کاهش تاثیرات منفی برکسیتکمیسیون اتحادیه اروپا برای جبران ضررهای اقتصادی احتمالی ناشی از برکسیت یک بسته کمک ۹۲۰ میلیون دلاری به جمهوری ایرلند، عضو اتحادیه اروپا، اعطا می کند.

ورود رسمی سیف الإسلام قذافی به کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری لیبیبازگشت مجدد سیف الإسلام فرزند معمر قذافی به صحنه سیاسی لیبی، سؤالاتی درباره اینکه بلاخره او چه ابزار یا رسانه‌ای را برای رساندن پیام‌هایش به طرفداران خود

توافق ۲۷ عضو اتحادیه اروپا برای بهبود سطح دستمزدهای پایینمطابق داده‌های منتشر شده از سوی اداره آمار کمیسیون اروپا( یورو استات) ارقام حداقل دستمزد به دلیل تنوع مکانیزم تعیین آن تفاوت زیادی در میان کشورهای عضو دارد؛ به طوری که طی سال ۲۰۲۰ این رقم از ۳۱۲ یورو در بلغارستان تا دو هزار و ۱۴۲ یورو در لوکزامبورگ متغییر بوده است. BrusselsBureau

یورو، پول واحد اروپایی، برای نخستین بار روز اول ژانویه سال ۲۰۰۲ به شکل اسکناس و سکه در اقتصاد ۱۱ کشور عضو اتحادیه اروپا به جریان افتاد.کاهش ارزش ریال منجر به کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان و افزایش قیمت‌ کالاهای وارداتی می‌شود.به گزارش ایسنا، پیش از این رئیس جمهور ضمن اشاره به گزارش سازمان برنامه و بودجه مبنی تامین بودجه بدون استقراض از بانک مرکزی در دوره استقرار دولت سیزدهم، بر تداوم روند تامین بودجه بدون استقراض از بانک مرکزی تا پایان سال نیز تاکید کرده بودند.Send جمهوری ایرلند، عضو اتحادیه اروپا، ۹۲۰ میلیون یورو از صندوق کمیسیون اتحادیه اروپا دریافت خواهد کرد.

امروزه امروزه یورو پول رایج ۱۹ کشور از ۲۷ عضو اتحادیه اروپاست و به طور مستقیم به زندگی روزانه حدود ۳۴۰ میلیون نفر از ساکنان این ۱۹ کشور گره خورده است. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در حاشیه مراسم گرامیداشت ۲۰ سالگی یورو که عصر دوشنبه با حضور مقام‌های کشورهای عضو منطقه یورو در بروکسل برگزار شد، اعلام کرد: «زمان آن رسیده است که ظاهر اسکناس‌های خود را بررسی کنیم تا اروپایی‌ها در هر سنی و از هر طبقه‌ای بتوانند با آن احساس نزدیکی کنند. آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز جمعه در مصاحبه‌ای اختصاصی با رویترز گفت به نظر نمی‌رسد ایران درباره انجام آنچه برای بازگشت به پیروی متقابل از برجام ضروری است جدی باشد.» خانم لاگارد توضیح داد که برای عملی کردن این تصمیم با هنرمندان، دانشمندان، مورخان، طراحان گرافیک مشورت خواهد شد و به همین منظور، ابتدا یک گروه مشاوره نیز تنها برای برای انتخاب موضوعات مطرح برای درج در اسکناس‌ها تشکیل می‌شود ولی سپس، ایده‌های مطرح شده به مشاوره عمومی گذاشته می‌شود و پس از آن، ایده‌های نهایی از طریق برگزاری یک مسابقه نقاشی که شرکت در آن برای عموم آزاد خواهد بود، اجرا خواهد شد.  انتهای پیام. یورو دیجیتالی چیست و چه زمانی عرضه می‌شود؟ رئیس بانک مرکزی اروپا پیش‌بینی کرد که مجموعه مراحل بازطراحی، چاپ و عرضه اسکناس‌های جدید یورو تا سال ۲۰۲۴ به طول انجامد. پیشتر، کمال سیدعلی، معاون اسبق ارزی بانک مرکزی ایران طولانی شدن روند مذاکرات هسته‌ای برای احیای توافق برجام را مهمترین عامل افزایش قیمت ارز در ایران عنوان کرده بود و گفت: «اگر در برجام اتفاقی نیفتد و شرایط امروز ادامه داشته باشد نرخ دلار به بالاتر از ۳۰ هزار تومان هم می‌رسد، اما اگر برجام احیا شود و امکان فروش دو و نیم میلیون بشکه نفت را داشته باشیم و میزان درآمدهای نفتی بالا برود، مشکلی در مدیریت ارزی کشور نخواهیم داشت. هر چند یورو در اول ژانویه ۱۹۹۹ به عنوان ارز جدید بین‌المللی به بازارهای مالی جهان معرفی شد ولی سکه‌ها و اسکناس‌های فیزیکی یورو در روز نخست ژانویه ۲۰۰۲ به گردش افتاد و تا مارس ۲۰۰۲ به طور کامل جایگزین ارزهای قبلی کشورهای عضو پیمان یورو شد.۵ میلیون یورو در سال ۲۰۲۱ میلادی، ۲۷۶.

هم‌رسانی این مطلب: . در حال حاضر میزان تورم در ایران حدود ۴۵ درصد است.