۲۰۲۰، 'سال بتهوون'، ۲۵۰‌مین‌ زادروز نابغه موسیقی آلمان و جهان | DW | 22.12.2019

01/10/1398 10:55 ب.ظ

اهالی موسیقی در سراسر جهان۲۵۰مین زادروز لودویگ فان بتهوون را به شیوه‌های گوناگون جشن می‌گیرند. از برنامه‌های جالب 'سال بتهوون' می‌توان به اجراها‌ی سمفونی ۹ بتهوون توسط مارین آلسوپ آمریکایی و آثار مهدیس کاشانی اشاره کرد.

اهالی موسیقی در سراسر جهان۲۵۰مین زادروز لودویگ فان بتهوون را به شیوه‌های گوناگون جشن می‌گیرند. از برنامه‌های جالب 'سال بتهوون' می‌توان به اجراها‌ی سمفونی ۹ بتهوون توسط مارین آلسوپ آمریکایی و آثار مهدیس کاشانی اشاره کرد. از شهر بن آلمان، زادگاه لودویگ فان بتهوون، تا نیویورک؛ از سائو پائولوی برزیل تا مسکو؛ از بغداد تا استکهلم و دهلی نو و شانگهای و رایکیاویک و کیپ‌ تاون: آهنگسازان و دیگر اهالی موسیقی برجسته بین‌المللی در حال برنامه‌ریزی برگزاری جشن تولدی بی‌مانند...

از شهر بن آلمان، زادگاه لودویگ فان بتهوون، تا نیویورک؛ از سائو پائولوی برزیل تا مسکو؛ از بغداد تا استکهلم و دهلی نو و شانگهای و رایکیاویک و کیپ‌ تاون: آهنگسازان و دیگر اهالی موسیقی برجسته بین‌المللی در حال برنامه‌ریزی برگزاری جشن تولدی بی‌مانند برای یکی از تاثیرگذارترین آهنگسازان جهان هستند.

بن‌ شهر زادگاه او در دو نوبت، از ۱۳ تا ۲۲ مارس و از چهارم تا ۲۷ سپتامبر شاهد برگزاری کنسرت‌ها و نمایشگاه‌های گوناگونی است و در این راستا از جمله میزبان ارکستر ملی لیون فرانسه، ارکستر سمفونی میلان ایتالیا، ارکستر سمفونی جوان روسیه و شمار زیادی از خوانندگان و نوازندگان برجسته اروپایی خواهد بود.

از جمله این پروژه‌ها می‌توان به همکاری"جامعه سلطنتی فیلارمونی بریتانیا" و جشنواره پرفورمانس شانگهای برای اجرای سمفونی شماره ۹ بتهوون در شهر بن اشاره کرد. ارکسترهای مطرح پاریس، شیکاگو، توکیو، سائو پائولو و هنگ کنگ، سالزبورگ و وین هم این شاهکار موسیقیایی را اجرا خواهند کرد. headtopics.com

تاریخ تولد دقیق بتهوون نخستین معمای بزرگ در مورد این آهنگساز مشهور است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

حبس‌های ابد غیرحدی به حبس بیش از ۲۵ تا ۳۰ سال تبدیل می‌شودحبس‌های ابد غیرحدی به حبس بیش از ۲۵ تا ۳۰ سال تبدیل می‌شود نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند تمام حبس‌های ابد غیرحدی به حبس درجه یک (حبس بیش از ۲۵ تا ۳۰ سال) جزای نقدی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان، مصادره کل اموال و انحلال شخص حقوقی تبدیل شود. حبس ابد غیر حدی یعنی چی؟ تازه فهمیدید او قانون شریعت قرون وسطایی دیگه جواب نمیده. غير حدي يعني چي؟

آغاز تعطیلات پایان سال در فرانسه با طعم اعتصابکارکنان شرکت راه آهن ملی فرانسه و سازمان حمل و نقل پاریس در اعتراض به طرح دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور برای اصلاح نظام بازنشستگی از روز پنجم دسامبر (۱۴ آذر) اعتصاب کرده‌اند.

گفت‌وگوی وزیران خارجه آلمان و آمریکا در باره لیبی | DW | 21.12.2019پمپئو و ماس در باره وضعیت شکننده لیبی به تبادل‌نظر پرداختند. هم‌زمان گمانه‌زنی پیرامون حضور نیروهای نظامی ترکیه در لیبی ادامه دارد. دولت وفاق ملی لیبی از پنج کشور تقاضای کمک کرده است.

سفر وزیر خارجه هند به تهران و معضل خرید نفت | DW | 22.12.2019وزیر خارجه هند به مدت دو روز به ایران سفر ‌می‌کند. هند با آمریکا و ایران مناسبات دوستانه‌ای دارد. معاون اول روحانی اخیرا از پیروی هند از آمریکا انتقاد کرده و گفته بود که هند از ایران نفت خریداری نمی‌کند. چطور میشه با رژیمی که بی رحمانه ترین رفتار رو با یک مادر و فرزنش داره ، بدون هیچ دلیل و منطقی ، تجارت کرد؟ چون فقط از یک رژیم خودمحوری انتقاد کرده که با دنیا راه تعامل رو در پیش نداره؟ و در همه جا دخالت مخرب می کنه؟ و من ایرانی باید با سر افکندگی در خارج ،تاوان اش رو پس بدم ؟ رژیم جمهوری اسلامی ، تنها رژیمی که بیشتر از هر دشمنی به ملت خودش ظلم می کنه و هیچ شرم و خجالت و ابایی از هیچکس نداره ... تمام دولتها ، حتی ترکیه از آب گل آلود ، ماهی می گیرن و می ریزن تو حلق ملتهاشون، ولی جمهوری اسلامی از دست ملت خودش می گیره و به غریبه ها می بخشه ... چه دردآور..

مدیر دیده‌بان حقوق بشر در آلمان: رژیم ایران بدترین رژیم سرکوبگر جهان استونتزل میشالسکی مدیر سازمان دیده‌بان حقوق بشر در آلمان در مصاحبه‌ای با روزنامه اشپیگل، که به مناسبت آنانکه «سینه سپر می‌کردند»

آشنا با بی‌نهایت | DW | 22.12.2019۲۲ دسامبر ۱۸۸۷: ۱۳۱ سال پیش در چنین روزی سرینیواسا رامانوجان در اِروده در جنوب هند زاده شد.