۱۹ کشته و ۱۳۹ مبتلا؛ روحانی: به کرونا تهمت نزنید

26/02/2020 04:45:00 ب.ظ

🎥۱۹ کشته در ۱۸ استان ایران؛ روحانی: به کرونا تهمت نزنید بیشتر بخوانید:

ویروس کرونا, حسن روحانی

🎥۱۹ کشته در ۱۸ استان ایران؛ روحانی: به کرونا تهمت نزنید بیشتر بخوانید:

رئيس جمهوری ایران می‌گوید نباید همه فوت‌ها را به پای ویروس کرونا گذاشت و بسیاری از آنها در اثر ابتلا به آنفولانزا جان خود را از دست داده‌اند.

حسن روحانی از مردم ایران خواست به شایعات توجه نکنند و هر فوتی را به پای کرونا نگذرند و به این ویروس تهمت نزنند.پیش از این وزارت بهداشت ایران از تایید درگذشت ۱۹ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داده بود.کیانوش جهانپور، رئيس روابط عمومی وزارت بهداشت ایران روز چهارشنبه ۷ اسفند با اعلام این مطلب افزود ۱۳۹ نفر هم به ویروس کووید-۱۹ آلوده شده‌اند.

در موارد جدید ابتلا ۱۵ نفر در استان قم، ۹ نفر در استان گیلان، ۴ نفر در استان تهران، ۳ نفر در استان خوزستان، ۲ نفر در سیستان و بلوچستان، ۲ نفر در فارس، ۲ نفر در کهکیلویه و بویر احمد یک نفر در استان مرکزی، یک نفر در لرستان، یک نفر در کرمانشاه، یک نفر در اردبیل، یک نفر در مازندران، یک نفر در سمنان و یک نفر در هرمزگان بوده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

امارات شهروندان خود را از سفر به ايران و تایلند به دلیل انتشار کرونا منع كردپس از انتشار ویروس کرونا در برخی کشورها، امارات متحده عربی روز دوشنبه 24 فوریه 2020 در راستای امارات متحده خودش قربانی این ویروس شده، چراپنهان کاری میکنید؟؟؟اخبار را با حقیقت بیان کنید

مسافرانی از ایران کرونا را به عمان بردندوزارت بهداشت سلطنت‌نشین عمان اعلام کرد دو مورد ابتلا به کرونا در این کشور ثبت کرده و بررسی‌ها نشان کس ننه بن سلمان سوغاتی آخوندها ست مگر نه هرکس می‌ره زیارت با خودش سوغاتی میاره خوب اینم سوغاتی ایرانه در زمان اشغال آخوندی !!!

انتقال ویروس کرونا از ایران به همسایگان؛ مرزهای کشورهای همسایه به روی ایران بسته شدتعدادی از کشورهای همسایه ایران، از شناسایی نخستین موارد مبتلایان به ویروس کرونا در میان مسافرانی که از ایران به آن کشورها رفته‌اند، خبر دادند. به گزارش رویترز، وزیر بهداشت عمان روز دوشنبه ۵ اسفند از اینستاگرام BBCطی ۴۸ساعت(تا ساعت ۲۴ دیشب)تعداد ۳۴خبر درخصوص ویروس_کرونا از کشورها به ترتیب زیر منتشرکرده: ۱. ایران ۲۷ خبر ۲. چین ۲ خبر ۳. ایتالیا ۱ خبر ۴. افغانستان ۱ خبر ۵. کره جنوبی ۱ خبر ۶. عمومی کرونا ۲ خبر دلیل اینکه روباه_پیر تمرکز خبری‌ را روی ایران قرار داده مشخص است. اینا که یه مریض کرونایی در تمام کشورشان به اصطلاح دارن و میدونن از ایران اومده، چرا جلوش رو نگرفتن؟ همه اون کشورهایی که میگن ایرانی ها کرونا رو وارد کردن مثل افغان، بحرین و محرین و از این چیزا فقط ناشران تروریسم و کرونا مجاز هستند با هواپیمایی ماهان به هر کجا که ولی امر مسلمین جهان صلاح بداند، سفر کنند.

کرونا در جهان؛ نگرانی فرانسوی‌ها از انتقال کرونا با هواداران یوونتوستعداد تلفات ویروس کرونا در جهان به ۲۷۶۵ نفر افزایش یافته است.

کرونا در ایران | آمار رسمی مبتلایان کرونا به ۹۵ نفر رسید؛ مرگ ۱۵ نفر تایید شد

نگرانی کشورهای عرب منطقه از انتقال ویروس کرونا از ایران | DW | 25.02.2020هم‌زمان با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) در ایران کشورهای خلیج فارس از افزایش موارد این بیماری در کشورهای خود خبر داده‌ و ناقل آن را مسافرانی دانسته‌اند که ازایران به این کشورها وارد شده‌اند. مواردابتلابه کرونادرآمریکااحتمالاًبیش از تعداداعلام شده وزیربهداشت آمریکااعلام کردکه مواردابتلابه کرونادرکشورش احتمالاًبیش ازتعداداعلام شده است ونیز۲۷۰میلون ماسک کمبودوجوددارد. 🔹الکس آزار :در شرایط کنونی تنها ۳۰ میلیون ماسک در اختیار دارد اما کشور به ۳۰۰ میلیون ماسک نیاز دارد. جناب دویچه مسافران چینی و کره ای و اروپایی رو هم کمی در متن اخبارتون بهشون اشاره کنین... درسته شما قراره ایران رو زیر فشار رسانه ای بذارید و سباه ننایی کنید ولی یه کم هم به این نکته که آلمانی ها و ایرانی ها از یک نژادند هم کمی پایبند بمانید.. شاید شما عربید نه عجم!!!

Aa حسن روحانی از مردم ایران خواست به شایعات توجه نکنند و هر فوتی را به پای کرونا نگذرند و به این ویروس تهمت نزنند.پیشگیری از شیوع این بیماری از شهروندان خود خواست تا از سفر به ایران و تایلند تا اطلاع ثانوی خودداری نمایند.می‌دهد این دو شهروند عمانی از ایران به این کشور رفته‌اند.اسفند ۰۵, ۱۳۹۸ اظهارات ضدونقیض مقامات ایران درباره تعداد تلفات کرونا؛ نماینده قم: حدود ۵۰ مبتلا در قم جان باخته‌اند در حالی که وزارت بهداشت ایران یک هفته بعد از اعلام اولین مورد مرگ بر اثر کرونا، مرگ ۱۲ نفر به خاطر این ویروس را تائید کرد، نماینده قم در مجلس آمار جان‌باختگان ویروس کرونا در قم را حدود ۵۰ نفر اعلام کرد.

پیش از این وزارت بهداشت ایران از تایید درگذشت ۱۹ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داده بود. کیانوش جهانپور، رئيس روابط عمومی وزارت بهداشت ایران روز چهارشنبه ۷ اسفند با اعلام این مطلب افزود ۱۳۹ نفر هم به ویروس کووید-۱۹ آلوده شده‌اند.» وزارت بهداشت امارات، شنبه 22 فوریه 2020، اعلام کرد که یک مرد ایرانی 70 ساله که به همراه همسر 64 ساله به این کشور سفر کرده‌اند، مبتلا به ویروس کرونا هستند. در موارد جدید ابتلا ۱۵ نفر در استان قم، ۹ نفر در استان گیلان، ۴ نفر در استان تهران، ۳ نفر در استان خوزستان، ۲ نفر در سیستان و بلوچستان، ۲ نفر در فارس، ۲ نفر در کهکیلویه و بویر احمد یک نفر در استان مرکزی، یک نفر در لرستان، یک نفر در کرمانشاه، یک نفر در اردبیل، یک نفر در مازندران، یک نفر در سمنان و یک نفر در هرمزگان بوده‌اند. پیش از آن کویت و بحرین نیز از ابتلای قطعی افرادی خبر دادند که از ایران به این کشورها رفته‌اند. روحانی: هیچ‌کس جز ستاد ملی مبارزه کرونا، حق اعلام تعطیلی ندارد حسن روحانی، رئيس جمهوری ایران هم روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت تاکید کرد مسئولیت تصمیم‌گیری درباره تعطیلی تنها با ستادملی مبارزه با کرونا است و هیچ استاندار، فرماندار و وزارت‌خانه‌ای اجازه ندارد به تنهایی تصمیم به تعطیلی بگیرد. پیشتر روز چهارشنبه 29 ژانویه 2020، وزارت بهداشت امارات اعلام کرد که یک خانواده چهار نفره که از شهر ووهان چین وارد این کشور شدند، به ویروس کرونا مبتلا بودند. رئیس جمهوری ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش از مردم خواست به شایعات در خصوص قرنطینه شهرها یا مناطق توجه نکنند و به دولت اطمینان داشته باشند که اطلاع رسانی با شفافیت و صداقت صورت می‌گیرد. پس از آن احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم در مجلس در واکنش به تکذیب معاون وزارت بهداشت گفت که اسامی فوتی‌های قم را به معاون وزیر بهداشت داده و منتظر استعفای اوست.

روحانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش از مردم خواست کرونا را با دیگر بیماری‌ها اشتباه نگیرند و افزود: «روزانه افرادی به دلایل مختلفی فوت می‌شوند و ممکن است آنفولانزا داشته باشند. پيش از این دولت امارات عربی متحده اعلام کرد که تعداد مبتلایان به این ویروس در این کشور به 11 نفر رسید.95 درصد کاهش، ثبت شد. این را نباید به پای کرونا بگذاریم و کرونا تهمت نزنیم. هر فوتی دلیل خاص خود را دارد.» او یک بار دیگر با تکرار صحبت‌های پیشین خود آمریکا را به بهره‌برداری از بحران کرونا متهم کرد و افزود: «ویروس جدید نباید بهانه جدیدی به دست معاندین باشد و ما کار را تعطیل کنیم. بحرین اقدامات ضروری درباره افرادی که با این بیمار در ارتباط بوده‌اند را در دستور کار قرار داد و همه این افراد که تعداد آن‌ها تا کنون اعلام نشده را برای آزمایش‌های بیشتر فرا خواند، تا تحت ایزولاسیون قرار گیرند. اگر وزارت بهداشت به ما بگوید قبل از شروع جلسه دست خود را با صابون بشوریم، ما حتما این کار را انجام دهیم و هر چه وزارت بهداشت بگوید ما انجام می‌دهیم. * تازه ترین خبرها درباره کرونا در ایران را از وبلاگ زنده خبری صدای آمریکا دنبال کنید: کرونا در ایران | مرگ دو نفر در نیشابور و همدان؛ تعداد جان‌باختگان در ایران به ۱۴ نفر رسید میزان بالای تلفات در ایران بسیاری از کاربران از طریق شبکه‌های اجتماعی به صدای آمریکا گفته اند که تلفات کرونا در ایران به مراتب بالاتر از رقم‌های اعلام شده است.

» روحانی با تهدید خواندن شایعات در خصوص تعطیلی در ایران، آن‌را توطئه‌ای دانست که کشورهای خارجی از آن استفاده می‌کنند. «اخیرا یکی از مسئولین رده‌بالای آمریکا هم راجع به کرونای ایران حرف می‌زند.. خودشان آنجا در آمریکا گرفتار کرونا هستند. در آنفولانزا ۱۶ هزار کشته دادند، حالا درباره کرونا در ایران اظهار نظر می‌کنند.» این صحبت‌های حسن روحانی در حالی طرح می‌شود که پیشتر علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی ایران هم کرونا را کلیدواژه راهبرد فشار حداکثری دشمنان علیه ایران خوانده بود. بستن مرز شش کشور نگرانی‌ها موجب شده که دست‌کم شش کشور ارتباطات مرزی خود را با ایران قطع کنند.

آقای شمخانی هدف این کار را ایجاد فشار روانی برای بستن مرزهای زمینی و هوایی به روی ایران معرفی کرده بود. ویروس کرونا تاکنون جان بیش از ۲۷۰۰ نفر را در سراسر جهان گرفته و بیش از ۸۱ هزار نفر هم به این ویروس آلوده‌شده‌اند. بر اساس اعلام مقامات ایرانی، تاکنون ۱۹ نفر بر اثر این ویروس فوت کرده‌اند و ۱۳۹ نفر هم ناقل آن هستند. هم‌رسانی این مطلب: .