۱۸ ماه بی‌خبری و نگرانی؛ حمیدالله اربابی کجا است؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هیچ سازمانی مسئولیت بازداشت «حمیدالله (عبیدالله) اربابی»، شهروند بلوچ را قبول نمیکند. اگر او تحت بازداشت نیروهای امنیتی نیست پس کجاست؟چرا ربوده شدن او پیگیری نمی‌شود؟ گزارش ماهرخ غلامحسین پورMahrokhbanoo اخبار_ایران اقلیتهای_قومی اقلیتهای_مذهبی

«حمیدالله اربابی»، شهروند بلوچ نیمه شب اول فروردین ۱۳۹۸ توسط افرادی که خود را ماموران اداره اطلاعات چابهار معرفی کرده بودند، در خانه‌اش بازداشت شد. آن‌ها نگفته بودند اتهام حمیدالله چیست و چرا بازداشت می‌شود، فقط به همسرش گفته بودند روز بعد با سند به اداره اطلاعات چابهار برود. ولی پس از پی‌گیری‌های خانواده‌اش، هیچ‌کدام از نهادهای امنیتی و قضایی مسوولیت بازداشت او را بر عهده نگرفته بودند.

حمیدالله اربابی، فرزند «مولاداد»، متولد سال ۱۳۶۵ و اهل روستای آهوران نیک‌شهر است؛ پدر دو پسر به نام‌های «بنیامین» و «مبارک »و دو دختر به نام «رابعه» و «ناعمه». بزرگ‌ترین فرزندش کلاس اول راهنمایی و فرزند کوچکش حالا پنج‌ساله است. «فرزین کدخدایی» که منبع نزدیک به خانواده اربابی است و در مورد حقوق این مفقود شده قهری در فضای توییتر اطلاع‌رسانی کرده، به «ایران‌وایر» می‌گوید مطابق شنیده‌هایش، آن‌ها همسر حمیدالله را آن شب تهدید کرده‌اند که اگر سروصدا کند و واکنش نشان بدهد، حمیدالله را می‌کشند.بعد هم حمیدالله اربابی را با خودشان می‌برند. هر چه زن او می‌پرسد همسرم را کجا می‌برید و جرمش چیست؟ تنها پاسخ‌شان این بوده است که فردا می‌توانید با یک سند به اداره اطلاعات چهابهار مراجعه کنید.

۲۰ روز بعد از پی‌گیری خانواده اربابی و بی‌خبری از سرنوشت فرزندشان، همسر او و خانواده حمیدالله به دادگستری مراجعه می‌کنند اما در آن‌جا می‌گویند دادستان آن روز سر کارش حاضر نیست و به اداره آگاهی مراجعه کنید. زبیده ملازهی که برای پی‌گیری سرنوشت شوهرش به اداره آگاهی مراجعه می‌کند، به این بهانه که تنها شاهد صحنه بوده است، بازداشت می‌شود و تا ساعت ۱۲ شب تحت فشار و بازجویی قرار می‌گیرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازداشت ۱۲ نفر طی یک ماه در بوکان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

افت بهای نفت ایران به پایین‌ترین حد ۳ ماه گذشته؛ تخفیف‌ عربستان دامنگیر تهران شدهمزمان با عقب‌نشینی قیمت جهانی نفت تا مرز ۴۰ دلار، قیمت نفت سنگین ایران نیز به پایین‌ترین حد در ۸۶ روز گذشته رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واریز مابه التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت مرداد ماه ۵۵۹ هزار خودروی حمل و نقل عمومیمدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: ما به التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت مرداد ماه ۵۵۹ هزار خودروی حمل و نقل عمومی، امروز واریز شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

محکومیت هشت شهروند بهائی در بیرجند به ۱۴۷ ماه حبس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 18 شهریور 1399براساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

کاهش چشمگیر نرخ بیکاری، نشانه دیگری از تداوم روند مثبت بهبود اقتصاد آمریکا؛ در یک ماه ۱.۴ میلیون شغل ایجاد شده است🔺کاهش چشمگیر نرخ بیکاری، نشانه دیگری از تداوم روند مثبت بهبود اقتصاد آمریکا؛ در یک ماه ۱.۴ میلیون شغل ایجاد شده است ⚡️براساس آمار وزارت کار آمریکا کارفرمایان طی ماه گذشته میلادی (ماه اوت) در حدود ۱.۴ میلیون نفر را استخدام کردند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »