۱۷ مه، روز جهانی «مقابله با دگرباش‌هراسی»؛ دبیرکل سازمان ملل: همه‌گیری کووید۱۹ دگرباشان را آسیب‌پذیرتر کرده است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺۱۷ مه، روز جهانی «مقابله با دگرباش‌هراسی»؛ دبیرکل سازمان_ملل : همه‌گیری کووید۱۹ دگرباشان را آسیب‌پذیرتر کرده است ⚡️۱۷ ماه مه، مصادف با ۲۸ اردیبهشت، روز جهانی مقابله با دگرباش‌هراسی است.

واکنش چند سازمان یهودی در آمریکا به آتش‌زدن مقبره «استر و مردخای» مکان مقدس یهودیان ایران و جهان در شهر همدان| رهبران چند سازمان یهودی در آمریکا، به آتش کشیده‌شدن مقبره «استر و مردخای» مکان مقدس یهودیان ایران و جهان را محکوم کرده و خواستار برخورد مقامات ایران با عوامل این اتفاق شدند.

آنها خواستار محکومیت جهانی علیه این اقدام در ایران شدند و از دولت ایران خواستند که از هرگونه اقدام اینچنینی پیشگیری کند. در این بیانیه آمده است: «فدراسیون‌های یهودیان ایرانی آمریکایی نیویورک و لس آنجلس و اعضای جامعه یهودیان ایرانی‌تبار در ایالات متحده از شنیدن اخبار مربوط به اقدام عامدانه و جنایتکارانه به آتش کشیدن یک مکان باستانی و یکی از محل‌های رسمی میراث فرهنگی ایران، یعنی آرامگاه استر و مردخای در همدان، توسط گروهی اوباش بزدل به شدت منزجر و هراسان شده‌اند.»

در این بیانیه که توسط خاخام ماروین هایر و خاخام آبراهام کوپر، دو تن از اعضای این سازمان، نوشته شده، آمده است: «به آتش کشیدن این مکان مقدس یهودیان یادآور نازی‌هایی است که نه تنها زندگان را می‌کشتند، بلکه درگذشتگان را نیز مورد هتک حرمت قرار می‌دادند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عکس روز: لذت بازی فوتبال با دوستان در ساحل | DW | 17.05.2020اکنون که محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا به تدریج رفع می‌شود، لذت و شادی آزادی‌های کوچک به زندگی انسان‌ها بازگشته است. در اسرائیل اکنون تجمع افراد تا ۵۰ نفر مجاز است و با این حساب فوتبال در جمع دوستان نیز ممکن شده است. عکس‌های روز دویچه‌وله: covid1948 در خیلی از شهرهای ایران ولی کرونا هموز بیداد میکنه. در بهبهان و استان خوزستان بقدری اوضاع وخیم شده که به جرات میشه گفت یک چهارم جمعیت گرفتارش شدن. اسراییل مسئولان لایق داره حتما، که توتسته بخوبی مهار کنه، در ایران یه مشت گاو (نعذرت از گاو نجیب) مدیریت میکنن. خبر فوری:دو اسراییلی که در دوران کرونا یبوست گرفته‌بودند با برداشتن محدودیت‌ها و امکان پیاده‌روی و اماله‌کردن شیاف الان به اسهال دچار شده‌اند!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

عکس روز: ماسک سفید در جنگ با عفریت کرونا | DW | 16.05.2020ساحل عاج برای طرح‌های دیواری رنگین و ابتکارآمیز شهره است. اپیدمی کرونا دیوارها را هم تسخیر کرده است. در ابیجان، پایتخت، از روز ۱۵ مه رفت و آمد پس از دو ماه به حالت عادی در آمد. کلوب‌های شبانه، سینماها و بارها همچنان بسته خواهند بود. عکس‌های روز دویچه‌وله:
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

روحانی: مراسم روز قدس در تهران به صورت خودرویی با مسئولیت سپاه برگزار می‌شودحسن روحانی رئیس جمهور ایران گفته است مراسم روز قدس امسال در تهران با مسئولیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به 'به صورت خودرویی' برگزار می‌شود. رئیس جمهور ایران گفته 'در خودرو هم سرود خوانده می‌شود و هم می‌توان پرچم در دست داشته باشیم.' همه مملکت شده نمایش ... ظاهر سازی ... یهو زورکی ملتو تو خیابونا میارن بعد میگن خودجوش بوده ⁦🤦‍♂️⁩ به به اونوقت یه مریض بد حال یا یک زن باردار پشت این ترافیک گیر کنه و کسی کمک امدادی بخواد بره بیمارستان ... خیلی فکر بکری کردن آفرین
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پخش زنده بیانات رهبر انقلاب با امت جهان اسلام به مناسبت روز قدسقائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: همزمان با آخرین جمعه ماه رمضان، رهبر معظم انقلاب از طریق شبکه‌های داخلی و بین المللی با امت اسلام سخن خواهند گفت. الهی دورش بگردم...آقای با مسئولیتم .. یعنی ریدم ب اون ایدئولوژی ومکتب وبینش وتفکر وهرچی داشته ونداشته تون جاکشای عقب‌مونده که این عنِ جانی روانی روقبله عالم وخدای رو زمین می دونید وبقیه مردم هم امت و زیر خایه‌ش.دنیا رو به جلومیره،ولی شما هنوز توی دوران پارینه‌سنگی گیرکردید. پ‌ن:رونمایی از پرچم ارتش فضایی آمریکا شت
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نماز عید فطر در سراسر کشور برگزار می‌شود/ راهپیمایی خودرویی روز قدس در تهرانروحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا: نماز عید فطر در سراسر کشور برگزار می‌شود/ راهپیمایی خودرویی روز قدس در تهران
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مراسم روز نکبت در فلسطین به صورت مجازی برگزار شدرئیس «موسسه رواسی فلسطین» به آناتولی گفت در راستای تدابیر لازم جهت جلیوگیری از شیوع ویروس کرونا «روز نکبت» امسال به طور مجازی برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »