۱۷ مه، روز جهانی «مقابله با دگرباش‌هراسی»؛ دبیرکل سازمان ملل: همه‌گیری کووید۱۹ دگرباشان را آسیب‌پذیرتر کرده است

17/05/2020 09:14:00 ب.ظ

🔺۱۷ مه، روز جهانی «مقابله با دگرباش‌هراسی»؛ دبیرکل #سازمان_ملل : همه‌گیری #کووید۱۹ دگرباشان را آسیب‌پذیرتر کرده است ⚡️۱۷ ماه مه، مصادف با ۲۸ اردیبهشت، روز #جهانی مقابله با دگرباش‌هراسی است.

سازمان_ملل, کووید۱۹

🔺۱۷ مه، روز جهانی «مقابله با دگرباش‌هراسی»؛ دبیرکل سازمان_ملل : همه‌گیری کووید۱۹ دگرباشان را آسیب‌پذیرتر کرده است ⚡️۱۷ ماه مه، مصادف با ۲۸ اردیبهشت، روز جهانی مقابله با دگرباش‌هراسی است.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - ۱۷ ماه مه، مصادف با ۲۸ اردیبهشت، روز جهانی مقابله با دگرباش‌هراسی است. این روز اولین بار در سال ۲۰۰۴ به منظور جلب توجه همگانی به خشونت و تبعیضی که زنان و مردان همجنس‌گرا، د

مقبره استر و مردخای در شهر همدان محل زیارت یهودیان ایران و جهان است.آرتور استارک، ویلیام داراُف و مالکوم هوئنلین روسای سازمان‌های یهودیان در آمریکا در یک بیانیه مشترک به آتش‌‌سوزی مقبره «استر و مردخای» در شهر همدان ایران واکنش نشان دادند.روز جمعه، رییس «اتحادیه ضد افترا» می‌گوید براساس گزارش‌ها مقبره «استر و مردخای» که از مکان‌های مقدس یهودیان است، در شهر همدان در ایران به آتش کشیده شده است. یک شاهد عینی به صدای آمریکا گفت که ماشین‌های آتش‌نشانی به سمت این مقبره رفته‌اند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

عکس روز: لذت بازی فوتبال با دوستان در ساحل | DW | 17.05.2020اکنون که محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا به تدریج رفع می‌شود، لذت و شادی آزادی‌های کوچک به زندگی انسان‌ها بازگشته است. در اسرائیل اکنون تجمع افراد تا ۵۰ نفر مجاز است و با این حساب فوتبال در جمع دوستان نیز ممکن شده است. عکس‌های روز دویچه‌وله: covid1948 در خیلی از شهرهای ایران ولی کرونا هموز بیداد میکنه. در بهبهان و استان خوزستان بقدری اوضاع وخیم شده که به جرات میشه گفت یک چهارم جمعیت گرفتارش شدن. اسراییل مسئولان لایق داره حتما، که توتسته بخوبی مهار کنه، در ایران یه مشت گاو (نعذرت از گاو نجیب) مدیریت میکنن. خبر فوری:دو اسراییلی که در دوران کرونا یبوست گرفته‌بودند با برداشتن محدودیت‌ها و امکان پیاده‌روی و اماله‌کردن شیاف الان به اسهال دچار شده‌اند!

عکس روز: ماسک سفید در جنگ با عفریت کرونا | DW | 16.05.2020ساحل عاج برای طرح‌های دیواری رنگین و ابتکارآمیز شهره است. اپیدمی کرونا دیوارها را هم تسخیر کرده است. در ابیجان، پایتخت، از روز ۱۵ مه رفت و آمد پس از دو ماه به حالت عادی در آمد. کلوب‌های شبانه، سینماها و بارها همچنان بسته خواهند بود. عکس‌های روز دویچه‌وله:

روحانی: مراسم روز قدس در تهران به صورت خودرویی با مسئولیت سپاه برگزار می‌شودحسن روحانی رئیس جمهور ایران گفته است مراسم روز قدس امسال در تهران با مسئولیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به 'به صورت خودرویی' برگزار می‌شود. رئیس جمهور ایران گفته 'در خودرو هم سرود خوانده می‌شود و هم می‌توان پرچم در دست داشته باشیم.' همه مملکت شده نمایش ... ظاهر سازی ... یهو زورکی ملتو تو خیابونا میارن بعد میگن خودجوش بوده ⁦🤦‍♂️⁩ به به اونوقت یه مریض بد حال یا یک زن باردار پشت این ترافیک گیر کنه و کسی کمک امدادی بخواد بره بیمارستان ... خیلی فکر بکری کردن آفرین

پخش زنده بیانات رهبر انقلاب با امت جهان اسلام به مناسبت روز قدسقائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: همزمان با آخرین جمعه ماه رمضان، رهبر معظم انقلاب از طریق شبکه‌های داخلی و بین المللی با امت اسلام سخن خواهند گفت. الهی دورش بگردم...آقای با مسئولیتم .. یعنی ریدم ب اون ایدئولوژی ومکتب وبینش وتفکر وهرچی داشته ونداشته تون جاکشای عقب‌مونده که این عنِ جانی روانی روقبله عالم وخدای رو زمین می دونید وبقیه مردم هم امت و زیر خایه‌ش.دنیا رو به جلومیره،ولی شما هنوز توی دوران پارینه‌سنگی گیرکردید. پ‌ن:رونمایی از پرچم ارتش فضایی آمریکا شت

نماز عید فطر در سراسر کشور برگزار می‌شود/ راهپیمایی خودرویی روز قدس در تهرانروحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا: نماز عید فطر در سراسر کشور برگزار می‌شود/ راهپیمایی خودرویی روز قدس در تهران

مراسم روز نکبت در فلسطین به صورت مجازی برگزار شدرئیس «موسسه رواسی فلسطین» به آناتولی گفت در راستای تدابیر لازم جهت جلیوگیری از شیوع ویروس کرونا «روز نکبت» امسال به طور مجازی برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی

نظرات بیشتر اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۹ واکنش چند سازمان یهودی در آمریکا به آتش‌زدن مقبره «استر و مردخای» مکان مقدس یهودیان ایران و جهان در شهر همدان مقبره استر و مردخای در شهر همدان محل زیارت یهودیان ایران و جهان است.لذت بازی فوتبال با دوستان در ساحل تماشای این تصویر در دوران پیش از همه‌گیری کرونا لذت‌بخش بود، اما آنچنان هم خاص نبود.ماسک سفید در جنگ با عفریت کرونا ساحل عاج برای طرح‌های دیواری (گرافیتی) رنگین و ابتکارآمیز شهره است.روحانی: به سران ۱+۴ نوشته‌ام بازگشت تحریم‌ تسلیحاتی ایران چه عواقب وخیمی دارد نماز عید فطر در مصلی‌های ایران برگزار نمی‌شود به گفته حسن روحانی قرار است نماز عید فطر در سراسر ایران صرفا در مساجد و حسینه‌ها با رعایت فاصله‌گذاری بین افراد برگزار شود اما در مکان‌هایی همچون مصلی‌ها این نماز اقامه نخواهد شد.

به روز شده | رهبران چند سازمان یهودی در آمریکا، به آتش کشیده‌شدن مقبره «استر و مردخای» مکان مقدس یهودیان ایران و جهان را محکوم کرده و خواستار برخورد مقامات ایران با عوامل این اتفاق شدند. آرتور استارک، ویلیام داراُف و مالکوم هوئنلین روسای سازمان‌های یهودیان در آمریکا در یک بیانیه مشترک به آتش‌‌سوزی مقبره «استر و مردخای» در شهر همدان ایران واکنش نشان دادند. این عکس که اواسط ماه مه در اسرائیل گرفته شده، فوتبال در ساحل را نشان می‌دهد. آنها در بیانیه مشترک نوشتند که سه ماه پیش، گروهی از بسیجیان تهدید به حمله و مصادره این مقبره کرده بودند. کلوب‌های شبانه، سینماها و بارها همچنان بسته خواهند بود. آنها خواستار محکومیت جهانی علیه این اقدام در ایران شدند و از دولت ایران خواستند که از هرگونه اقدام اینچنینی پیشگیری کند. ماسک سفید در جنگ با عفریت کرونا ساحل عاج برای طرح‌های دیواری (گرافیتی) رنگین و ابتکارآمیز شهره است. روز جمعه، رییس «اتحادیه ضد افترا» می‌گوید براساس گزارش‌ها مقبره «استر و مردخای» که از مکان‌های مقدس یهودیان است، در شهر همدان در ایران به آتش کشیده شده است. آقای روحانی از شهروندان ایرانی خواسته زیارت‌ها را کوتاه انجام دهند و توقف طولانی نداشته باشند.

یک شاهد عینی به صدای آمریکا گفت که ماشین‌های آتش‌نشانی به سمت این مقبره رفته‌اند. در ابیجان، پایتخت، از روز ۱۵ مه رفت و آمد پس از دو ماه به حالت عادی در آمد. تأیید گرمایش زمین توسط لک‌لک‌ها مهمانان تابستانی که مدت‌ها خبری از آنها نبود، در چنین روزهایی به منطقه هورتوبادی مجارستان رسیده‌اند. جاناتان گرینبلات رئیس «اتحادیه ضد افترا» روز جمعه در توئیتر خود نوشت براساس گزارش‌های دریافتی این مکان مقدس یهودیان در شب به آتش کشیده‌شد. او ابراز امیدواری کرد که مسئولان عوامل این اقدام ضدیهودی را برای اجرای عدالت و تعهد به محافظت از مکان‌های مقدس اقلیت‌های مذهبی، مجازات کنند. سرو آبجو با تدابیر بهداشتی از امروز جمعه ۱۵ ماه مه رستوران‌ها و کافه‌ها می‌توانند دوباره در اتریش با رعایت دستورالعمل‌های ویژه بهداشتی با توجه به همه‌گیری کرونا، کار خود را آغاز کنند. واکنش فدراسیون‌های یهودیان ایرانی آمریکایی نیویورک و لس آنجلس در همین حال فدراسیون‌های یهودیان ایرانی آمریکایی نیویورک و لس آنجلس نیز با انتشار بیانیه‌ای نسبت به این حمله ابراز انزجار کردند. این روند از حدود ده سال پیش آغاز شده است. در این بیانیه آمده است: «فدراسیون‌های یهودیان ایرانی آمریکایی نیویورک و لس آنجلس و اعضای جامعه یهودیان ایرانی‌تبار در ایالات متحده از شنیدن اخبار مربوط به اقدام عامدانه و جنایتکارانه به آتش کشیدن یک مکان باستانی و یکی از محل‌های رسمی میراث فرهنگی ایران، یعنی آرامگاه استر و مردخای در همدان، توسط گروهی اوباش بزدل به شدت منزجر و هراسان شده‌اند. تأیید گرمایش زمین توسط لک‌لک‌ها مهمانان تابستانی که مدت‌ها خبری از آنها نبود، در چنین روزهایی به منطقه هورتوبادی مجارستان رسیده‌اند. موضوعات مرتبط.

» این بیانیه می‌افزاید: «ما خواستار آن هستیم که افراد ذیربط در دولت جمهوری اسلامی ایران عاملان این اقدام را دستگیر کرده و آنها را به خاطر این اقدام ددمنشانه و اهانت به این مکان مقدس به پیشگاه عدالت بیاورند و گام‌های لازم را برای محافظت از سایر اماکن مهم مذهبی و تاریخی بردارند.» این بیانیه توسط شهرام یعقوب‌زاده رئیس هیئت مدیره فدراسیون یهودیان ایرانی آمریکایی نیویورک، منوچهر نظریان رئیس هیئت مدیره فدراسیون یهودیان ایرانی آمریکایی لس آنجلس، استیون خداوی رئیس فدراسیون یهودیان ایرانی آمریکایی نیویورک، و سوسن عزیززاده رئیس فدراسیون یهودیان ایرانی آمریکایی لس آنجلس امضا شده است. امروز اما اغلب فصل سرما را در فرانسه و اسپانیا می‌گذرانند. حال پس از آرامشی ۱۱ روزه این امواج دوباره خروشیدن آغاز کرده‌اند؛ امواجی که به موج‌سواران در دوران محدودیت‌های کرونایی که در تاهیتی هم اعمال می‌شود، اندکی آزادی می‌بخشند. یادآور جنایات نازی‌ها مرکز سایمون ویزنتال، یکی از بزرگترین سازمان‌های بین‌المللی حقوق‌بشری یهودی، نیز با انتشار بیانیه‌ای حمله به آرامگاه استر و مردخای را به شدت محکوم کرد. در این بیانیه که توسط خاخام ماروین هایر و خاخام آبراهام کوپر، دو تن از اعضای این سازمان، نوشته شده، آمده است: «به آتش کشیدن این مکان مقدس یهودیان یادآور نازی‌هایی است که نه تنها زندگان را می‌کشتند، بلکه درگذشتگان را نیز مورد هتک حرمت قرار می‌دادند. تغییر مسیر پرواز زمستانی لک‌لک‌ها تأییدی دیگر بر گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی است.» این بیانیه می‌افزاید: «این حمله در شرایطی که حکومت ملایان بر طبل کینه‌توزی علیه یهودیان می‌کوبد و سیاست مورد حمایت آن حکومت بر انکار هولوکاست استوار شده، اتفاق افتاده است. هر ساله در ماه مه شاهد واپسین برآمد زمستان در این منطقه هستیم.

در چنین فضایی یک حمله خشونت‌بار علیه یهودیان،‌ یهودیت، و میراث یهود نباید موجب شگفتی کسی شود. حال پس از آرامشی ۱۱ روزه این امواج دوباره خروشیدن آغاز کرده‌اند؛ امواجی که به موج‌سواران در دوران محدودیت‌های کرونایی که در تاهیتی هم اعمال می‌شود، اندکی آزادی می‌بخشند.» در پایان این بیانیه آمده است: «ما از همه رهبران جهان می‌خواهیم که این حمله بزدلانه یهودستیزانه و سیاست‌های دنباله‌دار یهودستیزانه ایران را محکوم کنند.» رابطه مستقیم با یهودستیزی رژیم ایران سازمان بین‌المللی بِنِی بِرِث، که یکی از سازمان‌های حمایت از یهودیان است، نیز با انتشار پیامی در توئیتر این حمله را محکوم کرد. زمستان به رشته کوه تاونوس در ایالت هسن آلمان بازگشته است. بسیاری از بازدیدکنندگان از این تصاویر به عنوان پس‌زمینه زیبای عکس‌های خود استفاده می‌کنند. در این پیام آمده است: «ما حمله عصر پنج‌شنبه به آرامگاه استر و مردخای در همدان ایران و اقدام به آتش زدن این محل را محکوم می‌کنیم. میان استقبال اهریمنی [رژیم] تهران از یهودستیزی و تخریب این مکان مهم مذهبی، رابطه مستقیمی وجود دارد. به باور کشاورزان باستان، چهار"قدیس یخبندان" به نام‌های پانکراتیوس (۱۲ مه)، سرواتیوس (۱۳ مه)، بونیفاتیوس (۱۴ مه) و"سوفی سرد" (۱۵ مه) مسئول سرمای سخت شبانه در این روزها هستند.

» روایت یک شاهد عینی یک شاهد عینی در همدان به صدای آمریکا گفته‌است که چندین ماشین آتش‌نشانی به سمت این مقبره رفتند و اجازه حضور مردم عادی در این مکان داده نمی‌شود. نیایش با دستکش بهداشتی دولت لبنان تدابیر فوق‌العاده‌ای را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ کرده که تا روز ۲۴ ماه مه آینده اعتبار دارند. مقبره «استر و مردخای» در مرکز شهر همدان، ابتدای خیابان دکتر شریعتی قرار دارد. بسیاری از بازدیدکنندگان از این تصاویر به عنوان پس‌زمینه زیبای عکس‌های خود استفاده می‌کنند. این مکان جزء مهم‌ترین زیارتگاه‌های یهودیان ایران و جهان است. این مقبره جزء آثار میراث فرهنگی ایران ثبت شده‌است. عکسی که خبرگزاری رویترز منتشر کرده، دختر نوجوانی را در نخستین روز کاهش محدودیت‌ها در شهر اووشن‌سیتی ایالت مریلند آمریکا در حال پشتک زدن نشان می‌دهد. زلزله خوشبختانه تلفات بالایی نداشت، اما شهروندان زیادی را از خانه فراری داد؛ مثل این خانواده تهرانی که از وحشت زلزله شب را در پارک سر کرده است. جمهوری اسلامی بارها از محو کشور اسرائیل گفته و ده سال پیش، گروهی از دانشجویان بسیجی در تجمعی مقابل مقبره «استر و مردخای» تهدید کرده بودند که این زیارتگاه یهودیان ایران را ویران خواهند کرد.

گالری عکس: . عکسی که خبرگزاری فرانسه در روز هشتم ماه مه منتشر کرده، یک روحانی اهل سنت را نشان می‌دهد که در ماه رمضان با دستکش بهداشتی در مسجد محمد امین در مرکز بیروت، پایتخت لبنان، در حال نیایش است.