۱۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی امروز افتتاح شد

25/08/2020 09:47:00 ق.ظ

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز ۱۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی را با یاد ۱۶۴ شهید مدافع سلامت در هفته دولت افتتاح کرد.

افتتاح ۱۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی | وزیر بهداشت: امسال حدود ۱۰هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی و دوهزار تخت آی سی یو اضافه می شود که در تمام سالهای بعد از انقلاب بی سابقه است.

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز ۱۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی را با یاد ۱۶۴ شهید مدافع سلامت در هفته دولت افتتاح کرد.

وزیر بهداشت گفت: در کنار این کار بزرگ و ستودنی که نفسگیرترین هجمه نظام سلامت ایران در ۱۰۰ سال گذشته بود، افتخار جدیدی هم کسب شد. امسال با همت همکاران وزارت بهداشت شاهد پر بارترین و پر ثمرترین سال بعد از انقلاب در توسعه زیرساختهای نظام سلامت هستیم.

نمکی گفت:  امسال حدود ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی و دوهزار تخت آی سی یو اضافه می کنیم که در تمام سالهای بعد از انقلاب بی سابقه است. ۱۴۰۰ پروژه را امسال به بهره برداری می رسانیم. از ویژگی های این پروژه ها این است که در کمتر برخوردارترین مناطق کشور هستند و اگر در استان تهران هم پروژه ای افتتاح می شود، در اسلامشهر، ملارد، شهریار، شهر قدس و جاهایی که هر کدام با جمعیت دو سه میلیونی یک تخت بیمارستانی نداشتند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

ترکیب هیأت رییسه سال چهارم شورای شهر تهران مشخص شد/محسن هاشمی رئیس مانددر جلسه امروز شورای شهر تهران ترکیب هیأت رییسه سال چهارم شورای شهر تهران مشخص شد و محسن هاشمی رفسنجانی برای سال چهارم رئیس شورای شهر تهران ماند.

جمعیت یکی از مهمترین و اصلی‌ترین مولفه‌های اقتدار ملی استجلسه سیاست‌های کلی جمعیت عصر امروز(یکشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

مراسم تکریم و معارفه سرپرست دادسرای ناحیه ۳۵ تهران برگزار شدسرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه تغییر کرد قطبی، جای خود را به دلفانی داد و به دادسرای انتظامی قضات برگشت

رضا ناجی سرطان را شکست دادرضا_ناجی سرطان را شکست داد | بازیگر ایرانی و برنده خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم برلین از پایان دوره‌های شیمی درمانی و موفقیت آمیز بودن آن خبر داد

قدردانی دوباره مادورو از کمک‌ها و همکاری ایرانقدردانی دوباره مادورو از کمک‌ها و همکاری ایران: آنجا که 'ما در جنگ به سر می‌بریم' نمی‌توانیم جزئیات بیشتری از گستره کامل کمک ایران را بیان کنم این موضوع باید مخفیانه بماند ما به یکدیگر کمک می‌کنیم هیچ کسی حق ندارد مانع ونزوئلا از خریداری احتیاجاتش شود

تصویری متفاوت از مهدی تاج در جلسه بررسی قرارداد ویلموتس در کمیسیون اصل نود- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimرئیس پیشین فدراسیون فوتبال به همراه وزیر ورزش و معاونان او و اعضای هیئت رئیسه فدراسیون امروز در جلسه بررسی قرارداد ویلموتس در کمیسیون اصل نود حضور یافت.

سعید نمکی روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از ۱۶۴ طرح آموزشی، بهداشتی و درمانی (یادواره ۱۶۴ شهید مدافع سلامت) در وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: در ماههای گذشته همکاران من در وزارت بهداشت برای نجات جان بیماران مبتلابه کووید ۱۹ فداکاری های بزرگی انجام دادند.به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران صبح امروز در اولین دستور جلسه خود، برگزاری انتخابات هیات رئیسه را در دستور کار خود قرار دادند که محسن هاشمی تنها کاندیدای ریاست شورای شهر بود.به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دولت،  دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه از موضوع جمعیت به عنوان یکی از مهم ترین و اصلی ترین مولفه های اقتدار ملی در همه کشورها یاد کرد و از سازمان برنامه و بودجه خواست در برنامه هفتم توسعه توجه جدی و ویژه ای به سیاست های کلی جمعیت ابلاغی مقام معظم رهبری داشته باشد.به گزارش ایسنا، روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، اعلام کرد: «صبح امروز مورخ ۰۲/ ۰۶/ ۱۳۹۹ مراسم تکریم و معارفه سرپرست دادسرای ناحیه ۳۵ تهران (فرهنگ و رسانه) در محل سالن جلسات این دادسرا با حضور جناب آقای نجفی معاون اول دادستان عمومی و انقلاب تهران و جمعی از همکاران اداری و قضایی برگزار شد.

به کار بزرگ آنان افتخار می کنم و دست تک تک این همکاران را که لحظات پر التهابی را برای مهار بیماری کووید ۱۹ سپری کردند، می بوسم. تاریخ کشور این بزرگواری ها را ثبت خواهد کرد. وی ادامه داد: این رویه ممکن است بدعت شود و بعدا در فضای مجازی داستان ایجاد می شود. آنان مانند ستاره های تابناک بر آسمان این سرزمین خواهند درخشیدند و در یاد و ذهن مردمان این سرزمین جاودانه شدند. دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به دغدغه ها و نگرانی های موجود نسبت به کاهش نرخ باروری در کشور افزود: البته هنوز به نقطه نگران کننده نرسیده ایم که بخواهیم اقدامات اضطراری انجام بدهیم اما آمارها بیانگر اخطار و هشدارهای جدی نسبت به کاهش رشد جمعیت و نرخ باروری در کشور است که باید برنامه های دقیقی را برای حل این مشکل تدوین کنیم. وزیر بهداشت گفت: در کنار این کار بزرگ و ستودنی که نفسگیرترین هجمه نظام سلامت ایران در ۱۰۰ سال گذشته بود، افتخار جدیدی هم کسب شد. بنابر این گزارش، انتخابات هیات رئیسه شورای شهر تهران برای سال چهارم برگزار شد که محسن هاشمی توانست با کسب ۱۸ رأی از ۲۰ نفر حاضر در جلسه شورا، برای سال چهارم به عنوان رئیس شورای شهر تهران باقی بماند. امسال با همت همکاران وزارت بهداشت شاهد پر بارترین و پر ثمرترین سال بعد از انقلاب در توسعه زیرساختهای نظام سلامت هستیم.» انتهای پیام.

نمکی گفت:  امسال حدود ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی و دوهزار تخت آی سی یو اضافه می کنیم که در تمام سالهای بعد از انقلاب بی سابقه است. در ادامه جلسه شورا برای انتخاب هیأت رییسه، انتخاب نایب رئیس در دستور کار قرار گرفت که محسن هاشمی از ابراهیم امینی دعوت به نامزدی در سمت نایب رییسی شورای شهر کرد و بهاره آروین نیز پیشنهاد داد که یکی از زنان شورا به غیر از خودش، برای پست نایب رئیسی کاندیدا شود که هیچ یک از زنان اعلام کاندیداتوری نکرد و تنها ابراهیم امینی گزینه نایب رئیسی شد. در این جلسه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گزارشی از اقدامات انجام شده برای کاهش مرگ و میر، مراقبت های قبل و پس از زایمان، آموزش و مشاوره های قبل، حین و پس از ازدواج، ایجاد کلینیک های ناباروری و پوشش بیمه ای برای داروها و درمان ناباروری ارائه کرد و گفت: البته اصلاح نرخ باروری و افزایش جمعیت فقط به موضوعات بهداشتی و درمانی منحصر نمی شود و نیازمند تغییر در فرهنگ و نگرش جامعه و اصلاح شرایط اقتصادی کشور نیز می باشد. ۱۴۰۰ پروژه را امسال به بهره برداری می رسانیم. از ویژگی های این پروژه ها این است که در کمتر برخوردارترین مناطق کشور هستند و اگر در استان تهران هم پروژه ای افتتاح می شود، در اسلامشهر، ملارد، شهریار، شهر قدس و جاهایی که هر کدام با جمعیت دو سه میلیونی یک تخت بیمارستانی نداشتند. همچنین در ادامه اعضای شورای شهر انتخاب دو منشی را دردستور کار خود قرار دادند که محسن هاشمی اعلام کرد که زهرا نژادبهرام به عنوان منشی کاندیدا شدند و از خانم آروین هم می خواهم که از تصمیم انصراف خود صرف نظر کرده و همچنان برای سال چهارم منشی بماند. وزیر بهداشت افزود: جانمایی این پروژه ها با سیاست محرومیت زدایی در وزارت بهداشت انجام شد و به دنبال این هستیم به داد افرادی برسیم که جز خدا فریاد رسی ندارند. معاون سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در سال 93 شاهد بدترین روند نرخ جمعیت در کشور بوده ایم، گزارشی نیز از جمعیت کشور و متوسط رشد سالانه آن طی سال های گذشته ارائه کرد و به بیان توضیحاتی در خصوص نرخ باروری در ایران و مقایسه با کشورهای دیگر منطقه پرداخت. نمکی گفت: در نیمه دوم سال امسال نیز طرح پزشک خانواده،نظام ارجاع، نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی را نیز تکمیل می کنیم و از هفته آینده نیز نظام ارائه خدمات الکترونیک سلامت را برای اولین بار در جمهوری اسلامی ایران به شکل گسترده اجرا می کنیم. در ادامه امانی، فراهانی، خداکرمی و میرلوحی نیز از آروین درخواست کردند که یکسال دیگر منشی شورا بماند که نهایتا آروین عضو شورای شهر ضمن عذرخواهی از حسن نظر اعضاء گفت: من تلاش کردم در این مدت مسئولیت جمعی را در حد توانم انجام دهم اما توان من یاری نمی کند که این مسیر را ادامه دهم.

همزمان طرح هر خانه یک پایگاه سلامت و افتتاح پروژه های بهداشتی درمانی نیز تا پایان دولت تکمیل می شود. نمکی گفت: امسال با افتتاح مراکز بهداشتی- درمانی جدید رکورد بهره برداری از فضاهای جدید را در نطام سلامت شکستیم و این افتخار بزرگ همزمان با مبارزه نفس گیر و تاریخی با بیماری کووید۱۹ به سرانجام رسید. نهایتا اعضای شورای شهر تهران از میان سه کاندیدای منشی شورا میان آرش میلانی، زهرا نژادبهرام و الهام فخاری، دو تن را یعنی  زهرا نژاد بهرام با ۱۳ رأی و آرش میلانی را با ۱۲ رأی از مجموع  ۲۰ نفر حاضر انتخاب کردند. در این مدت همکاران من در وزارت بهداشت روزهای بسیار سخت و پرالتهابی را سپری می کنند. وی افزود: بسیاری از همکاران بهداشتی و درمانی در مبارزه با بیماری کووید۱۹ و نجات جان مردم و بیماران جان خود را از دست دادند یاعزادار همکارانشان شدند، آنان با تلاش شبانه روزی تا حد زیادی اپیدمی کووید ۱۹ را مهار کردند و تعداد مرگ و میرها را به حداقل رساندند.. وزیر بهداشت ادامه داد: در این مبارزه سخت دو خواهش از مردم دارم، از مردم می خواهم برای کاهش بار سنگین این مبارزه در کنار همکاران ما در وزارت بهداشت باشند، ویروس کرونا یک ویروس بسیار پیچیده و غیر قابل پیش بینی است و در دقیقه ۹۰ می تواند از یک گوشه زمین به ما گل بزند چنانچه در ماههای گذشته چنین کرد.

نمکی ادامه داد: مرگ و میرها و افزایش موارد بیماری کووید۱۹ حاصل بی توجهی، عادی انگاری و سهل انگاری در مواجهه با این ویروس بود. را تاروز  سه شنبه انجام داده و نتبجه را اعلام کنند و همچنین صندلی های شورا تا قبل از جلسه بعدی در سه شنبه قرعه کشی می شود. از مردم می خواهم برای روزهای سخت به خصوص در پاییز و زمستان که همزمانی کرونا و آنفلوانزا را داریم آماده شوند. وی گفت: در این مبارزه سخت، افزایش بیماری باعث شد تعداد زیادی از پزشکان و پرستاران نیز بیمار شوند و از چرخه خدمت بیرون بروند و همکاران آنها با جانفشانی و فداکاری دو شیفت و سه شیفت در بیمارستان ماندند تا کار بیماران بر زمین نماند، اجازه دهیم با کاهش بار بیماری این همکاران فداکار نفسی تازه کنند و برای ماههای سخت آینده آماده شوند. انتهای پیام. وزیر بهداشت افزود: بیشترین خیز بیماری کووید۱۹ اکنون دراستان مازندران است از مردم می خواهم به جد از سفرهای غیر ضروری به خصوص به استانهای شمالی خودداری کنند، مهمترین عامل گسترش این بیماری سفر کردن است به همین علت هم ویروس کرونا از ووهان چین به نیوزیلند و اقصی نقاط دنیا منتقل و در ایران نیز در همه استانها فراگیر شد. وی ادامه داد: دومین خواهش من این است که در مراسم عزاداری حسینی در مباره محرم کاری کنیم که همزمان با برگزاری با شکوه مراسم این ماه، مراسمی بی خطر برگزار کنیم تا شیعیان و دلسوختگان اباعبدالله عزادار عزیزانشان نشوند از مداحان و برگزار کنندگان هیات ها که با نوآوری و خلاقیت شیوه های جدیدی را برای برگزاری مناسب این مراسم در فضاهای باز و به شکل خلوت دارند نیز تشکر می کنم.

.