۱۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی امروز افتتاح شد

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز ۱۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی را با یاد ۱۶۴ شهید مدافع سلامت در هفته دولت افتتاح کرد.

25/08/2020 09:47:00 ق.ظ

افتتاح ۱۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی | وزیر بهداشت: امسال حدود ۱۰هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی و دوهزار تخت آی سی یو اضافه می شود که در تمام سالهای بعد از انقلاب بی سابقه است.

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز ۱۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی را با یاد ۱۶۴ شهید مدافع سلامت در هفته دولت افتتاح کرد.

وزیر بهداشت گفت: در کنار این کار بزرگ و ستودنی که نفسگیرترین هجمه نظام سلامت ایران در ۱۰۰ سال گذشته بود، افتخار جدیدی هم کسب شد. امسال با همت همکاران وزارت بهداشت شاهد پر بارترین و پر ثمرترین سال بعد از انقلاب در توسعه زیرساختهای نظام سلامت هستیم.

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی هیچ شبکه و پیام رسان داخلی یا خارجی فیلتر نخواهد شد

نمکی گفت:  امسال حدود ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی و دوهزار تخت آی سی یو اضافه می کنیم که در تمام سالهای بعد از انقلاب بی سابقه است. ۱۴۰۰ پروژه را امسال به بهره برداری می رسانیم. از ویژگی های این پروژه ها این است که در کمتر برخوردارترین مناطق کشور هستند و اگر در استان تهران هم پروژه ای افتتاح می شود، در اسلامشهر، ملارد، شهریار، شهر قدس و جاهایی که هر کدام با جمعیت دو سه میلیونی یک تخت بیمارستانی نداشتند.

وزیر بهداشت افزود: جانمایی این پروژه ها با سیاست محرومیت زدایی در وزارت بهداشت انجام شد و به دنبال این هستیم به داد افرادی برسیم که جز خدا فریاد رسی ندارند.نمکی گفت: در نیمه دوم سال امسال نیز طرح پزشک خانواده،نظام ارجاع، نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی را نیز تکمیل می کنیم و از هفته آینده نیز نظام ارائه خدمات الکترونیک سلامت را برای اولین بار در جمهوری اسلامی ایران به شکل گسترده اجرا می کنیم. همزمان طرح هر خانه یک پایگاه سلامت و افتتاح پروژه های بهداشتی درمانی نیز تا پایان دولت تکمیل می شود. headtopics.com

نمکی گفت: امسال با افتتاح مراکز بهداشتی- درمانی جدید رکورد بهره برداری از فضاهای جدید را در نطام سلامت شکستیم و این افتخار بزرگ همزمان با مبارزه نفس گیر و تاریخی با بیماری کووید۱۹ به سرانجام رسید. در این مدت همکاران من در وزارت بهداشت روزهای بسیار سخت و پرالتهابی را سپری می کنند.

وی افزود: بسیاری از همکاران بهداشتی و درمانی در مبارزه با بیماری کووید۱۹ و نجات جان مردم و بیماران جان خود را از دست دادند یاعزادار همکارانشان شدند، آنان با تلاش شبانه روزی تا حد زیادی اپیدمی کووید ۱۹ را مهار کردند و تعداد مرگ و میرها را به حداقل رساندند.

وزیر بهداشت ادامه داد: در این مبارزه سخت دو خواهش از مردم دارم، از مردم می خواهم برای کاهش بار سنگین این مبارزه در کنار همکاران ما در وزارت بهداشت باشند، ویروس کرونا یک ویروس بسیار پیچیده و غیر قابل پیش بینی است و در دقیقه ۹۰ می تواند از یک گوشه زمین به ما گل بزند چنانچه در ماههای گذشته چنین کرد.

نمکی ادامه داد: مرگ و میرها و افزایش موارد بیماری کووید۱۹ حاصل بی توجهی، عادی انگاری و سهل انگاری در مواجهه با این ویروس بود. از مردم می خواهم برای روزهای سخت به خصوص در پاییز و زمستان که همزمانی کرونا و آنفلوانزا را داریم آماده شوند.وی گفت: در این مبارزه سخت، افزایش بیماری باعث شد تعداد زیادی از پزشکان و پرستاران نیز بیمار شوند و از چرخه خدمت بیرون بروند و همکاران آنها با جانفشانی و فداکاری دو شیفت و سه شیفت در بیمارستان ماندند تا کار بیماران بر زمین نماند، اجازه دهیم با کاهش بار بیماری این همکاران فداکار نفسی تازه کنند و برای ماههای سخت آینده آماده شوند. headtopics.com

رئیس اداره راه و شهرسازی منوجان به اتهام اخذ رشوه بازداشت شد- اخبار کرمان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim بحران آب در استان سمنان| رمز عبور دیار کویری ایران از تنش آبی 1400 / آیا "آب خزر" به سمنان می‌رسد؟- اخبار سمنان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim افزایش 44 درصدی قیمت مسکن در تهران/ هر متر 30 میلیون و 44 هزار تومان- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim

وزیر بهداشت افزود: بیشترین خیز بیماری کووید۱۹ اکنون دراستان مازندران است از مردم می خواهم به جد از سفرهای غیر ضروری به خصوص به استانهای شمالی خودداری کنند، مهمترین عامل گسترش این بیماری سفر کردن است به همین علت هم ویروس کرونا از ووهان چین به نیوزیلند و اقصی نقاط دنیا منتقل و در ایران نیز در همه استانها فراگیر شد.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایرنا »

خبرگزاری تسنیم

ترکیب هیأت رییسه سال چهارم شورای شهر تهران مشخص شد/محسن هاشمی رئیس مانددر جلسه امروز شورای شهر تهران ترکیب هیأت رییسه سال چهارم شورای شهر تهران مشخص شد و محسن هاشمی رفسنجانی برای سال چهارم رئیس شورای شهر تهران ماند.

جمعیت یکی از مهمترین و اصلی‌ترین مولفه‌های اقتدار ملی استجلسه سیاست‌های کلی جمعیت عصر امروز(یکشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

مراسم تکریم و معارفه سرپرست دادسرای ناحیه ۳۵ تهران برگزار شدسرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه تغییر کرد قطبی، جای خود را به دلفانی داد و به دادسرای انتظامی قضات برگشت

رضا ناجی سرطان را شکست دادرضا_ناجی سرطان را شکست داد | بازیگر ایرانی و برنده خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم برلین از پایان دوره‌های شیمی درمانی و موفقیت آمیز بودن آن خبر داد

قدردانی دوباره مادورو از کمک‌ها و همکاری ایرانقدردانی دوباره مادورو از کمک‌ها و همکاری ایران: آنجا که 'ما در جنگ به سر می‌بریم' نمی‌توانیم جزئیات بیشتری از گستره کامل کمک ایران را بیان کنم این موضوع باید مخفیانه بماند ما به یکدیگر کمک می‌کنیم هیچ کسی حق ندارد مانع ونزوئلا از خریداری احتیاجاتش شود

تصویری متفاوت از مهدی تاج در جلسه بررسی قرارداد ویلموتس در کمیسیون اصل نود- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimرئیس پیشین فدراسیون فوتبال به همراه وزیر ورزش و معاونان او و اعضای هیئت رئیسه فدراسیون امروز در جلسه بررسی قرارداد ویلموتس در کمیسیون اصل نود حضور یافت.