۱۴۰ پناهجو در آب‌های سواحل سنگال غرق شدند | DW | 30.10.2020

09/08/1399 01:15:00 ب.ظ

حدود ۲۰۰ پناهجو که از شمال آفریقا از مسیر دریا به سمت جزایر قناری در حرکت بودند، دچار حادثه شدند. تنها ۵۹ نفر از آنها نجات یافته‌اند. شمار پناهجویانی که در سال جاری در این مسیر جان باخته‌اند، به ۴۱۴ نفر رسید.

حدود ۲۰۰ پناهجو که از شمال آفریقا از مسیر دریا به سمت جزایر قناری در حرکت بودند، دچار حادثه شدند. تنها ۵۹ نفر از آنها نجات یافته‌اند. شمار پناهجویانی که در سال جاری در این مسیر جان باخته‌اند، به ۴۱۴ نفر رسید. در آخرین حادثه که روز پنجشنبه، هشتم آبان (۲۹ اکتبر) خبر آن منتشر شد، یک قایق موتوری که با ۲۰۰...

در آخرین حادثه که روز پنجشنبه، هشتم آبان (۲۹ اکتبر) خبر آن منتشر شد، یک قایق موتوری که با ۲۰۰ پناهجو شهر ساحلی ام‌بور در سنگال را به مقصد جزایر قناری ترک کرده بود، دچار آتش‌سوزی شد. طبق گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) دست‌کم ۱۴۰ تن از سرنشینان این قایق غرق شده‌اند. ناوگان دریایی سنگال و اسپانیا و ماهیگیران توانستند ۵۹ نفر را نجات دهند.

این اسفناک‌ترین حادثه برای پناهجویان در سال جاری میلادی به‌شمار می‌رود. آمار پناهجویانی که به امید زندگی بهتر از جان خود مایه می‌گذارند، در جایی ثبت نمی‌شود مرگ در سکوت بسیاری از حادثه‌هایی که برای پناهجویان پیش می‌آیند و قربانی می‌‌گیرند، ثبت نمی‌شوند، زیرا آمار پناهجویانی که به امید زندگی بهتر از جان خود مایه می‌گذارند، در جایی ثبت نمی‌شود. به اعقتاد ناظران، آمار قربانیان به‌مراتب بیشتر از آن است که در رسانه‌ها مطرح می‌شود، زیرا شماری از پناهجویانی که در تاریکی شب به راه می‌افتند، در همان تاریکی هم از بین می‌روند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

دست‌کم ۱۴۰ پناهجو مسیر اروپا در آب‌های ساحلی سنگال غرق شدندتنها در سال ۲۰۲۰ میلادی حدود ۱۱ هزار مهاجر از مسیر سنگال وارد جزایر قناری اسپانیا شده‌اند؛ این در حالی است که آمار مهاجران این مسیر در دورۀ مشابه یک سال پیش از آن ۲۵۵۷ نفر بوده است. شرم و ننگ بر اروپا Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی زندان اوین در حمایت از بهنام محجوبی

نگرانی 'کمیته مقابله با اسلام هراسی در فرانسه' از آینده مسلمانان در این کشورخانم های آقایون از خواب بیدار شوین گفتم که قانون اسلام تان همه اش دروغ است.

کرونا در ایران؛ در هر ۴ دقیقه یک ایرانی جانش را از دست می‌دهد

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد خواستار رویکردی تازه در پیشبرد صلح در خاورمیانه شدسفیر آمریکا در سازمان_ملل متحد خواستار رویکردی تازه در پیشبرد صلح در خاورمیانه شد کلی کرفت گفت این تحولات نشان می‌دهد که برای ایجاد صلح در منطقه به رویکرد متفاوتی نیاز است. بلس ی واحد پول جهانی وجود داشت رویکرد جدید لازمه دوتا استراتژیه،یک نابودی ویروس اسلام در خاورمیانه و خاستگاه آن،دوم برچیدن رژیم جمهوری اسلامی،بجز این آب در هاون کوبیدن است. اگر خاور میانه است که به خاورمیانه ای ها ربط داره ، نه به آمریکا . اما اگر خاور آمریکا هست ، شما هر کاری دوست داشتید بکنید. آمریکا سرطان خاور میانه است و تمام. لطفا از خاور میانه گمشید و تشریف نجستان را ببرید به وطن خودتون .

تکمیل تخت‌های ICU کرونا در اهواز / درخواست کمک از ارتشرئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از تکمیل تخت‌های ویژه بیماران مبتلا به کرونا در اهواز خبر داد.