۱۱ سناتور جمهوری‌خواه به تایید پیروزی بایدن در کنگره اعتراض خواهند کرد

14/10/1399 03:50 ق.ظ

یازده سناتور جمهوری‌خواه اعلام كردند روز چهارشنبه در کنگره و به هنگام تایید آرای الکترال انتخاباتی جو بایدن، رییس جمهوری منتخب آمریکا، به آن اعتراض خواهند کرد

یازده سناتور جمهوری‌خواه اعلام كردند روز چهارشنبه در زمان تایید آرای الکترال انتخاباتی جو بایدن، رییس جمهوری منتخب آمریکا، در کنگره اعتراض خواهند کرد. سناتورهای معترض به نتایج آرای الکترال انتخاباتی بایدن همچنین تاکید کردند که کنگره باید کمیسیون ممیزی تشکیل دهد و طی ۱۰ روز نتایج در ایالت‌های معترض را مورد بررسی قرار دهد.

وال‌استریت ژورنال پیش‌بینی کرد که احتمالا هیچ یک از این چالش‌ها موفق نخواهد شد، اما این سناتورها فرصتی خواهند داشت تا وفاداری خود به دونالد ترامپ را نشان دهند. به نوشته این روزنامه، این اقدام همچنین اختلاف میان جمهوری‌خواهان درباره قبول نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ را برجسته می‌کند.

رویترز نیز این حرکت را اقدامی نمادین دانست که عملا هیچ شانسی ندارد تا از پیروزی بایدن جلوگیری کند. از سوی دیگر، تلاش تد کروز به نوعی مخالفت با میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا، تلقی می‌شود که گفته بود سنا در تایید انتخابات نقشی تشریفاتی دارد و به دنبال جلوگیری از مذاکرات گسترده در مورد نتیجه انتخابات است.

پیشتر میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا، و برخی دیگر از اعضای جمهوری‌خواه مجلس سنا، پیروزی جو بایدن، رییس جمهوری منتخب آمریکا را تبریک گفته و از همکاران خود خواسته‌اند که در کشمکش‌های مربوط به نتیجه انتخابات شرکت نکنند. headtopics.

ادامه مطلب:
IranIntl »

یازده سناتور جمهوریخواه پیروزی بایدن در انتخابات را به چالش می‌کشنداقدام یازده سناتور جمهوریخواه هوادار دونالد ترامپ، احتمالا آخرین تلاش «قانونی» برای جلوگیری از جابه‌جایی قدرت در کاخ سفید خواهد بود. با این حال به نظر می‌رسد این تلاش، با رای اکثریت جمهوریخواهان به همراه تمام نمایندگان دموکرات،‌ به نتیجه نرسد. بقیه سناتورهای جمهوری خواه هم باید به این ۱۱ نفر بپیوندن تا مانع تقلب دموکراتها بشوند

سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی ایران را به اتخاذ «واکنشی کوبنده» تهدید کرددر پی بالاگرفتن تنش‌ها میان تهران و واشنگتن و رصد نشانه‌های فزاینده‌ای درباره این‌که ایران برای حمله به ترامپ بگویید ،خامنه‌ای از یک موش ترسوتر است، و از ترس حمله‌ی آمریکا بیش از ۵ ماه است در سوراخی خزیده و این هارت پورتها نشان از ترس است نه قدرت

توصیه سناتور جمهوری‌خواه به پرزیدنت بایدن: تحریم‌ها تا زمان تغییر رفتار ایران باقی بمانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. بمانند.! ایران هم تا زمان برداشتن کامل تحریم‌ها غنی سازی را ادامه خواهد داد. بیا بخورش ، بقیشم ببر برای بایدن !! دوران گنده گوزی ایالات نا متحد و رییس جمهور اسباب بازی که حتی مفاد برجام را نمیداند با نمایش هایش تمام شده رفيق كوص ننه ترلامپ 😂😂😂😂😂هنوز اندر خم يك كوچه گير كرده جهود😂😂😂😂

سناتور جمهوری‌خواه: موشکی که سعودی را هدف قرار داد اثر انگشت ایرانی دارددر واکنش به تلاش‌های ناکام شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران برای ضربه زدن به تاسیسات نفتی پادشاهی خب شما سعودی ها تاحالا چکار کردید ؟ اروپاییها همدست ایران هستن و دارن سر شمارو کلاه میزارن امریکا هم نوکر اروپا است شما چکار کرده اید ؟ تمام مهمات وموشکهای استفاده شده علیه یمن هم ساخث امریکا واروپا هست یک عکس بیلاخ ایرانی هم رویش حک شده است برای سامانه های رهگیری آمریکایی است

بیش از سی سناتور جمهوریخواه در نامه‌ای با برداشتن تحریم‌های ایران توسط پرزیدنت بایدن مخالفت کردندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. با خودنویس نفیس سناتور؟! 😢😭 تازه دنیا متوجه شده ج ا داعش شیعی با داشتن امکانات یک مملکت مثل سفارتخانه برای سواستفاده تروریستی، هواپیما برای حمل و نقل سلاح و پول که از فروش ثروت این ملت بدست میاد هستند گوه خوردن تکلیف مردم ایران باید روشن بشه نمیشه که تحریم کنید از اونور گرین کارت به سران جمهوری اسلامی بدید

روز شنبه، تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه ایالات متحده اعلام کرد که در روز ششم ژانویه، ۱۷ دی ماه، هنگامی که نتایج آرای الکترال در کنگره اعلام می شود نزدیک به یازده سناتور جمهوری‌خواه برای به چالش کشیدن پیروزی جو بایدن، رییس جمهور منتخب اقدام خواهند کرد زیرا آنان معتقدند که آرای الکترال انتخاباتی در برخی ایالت‌ها، «به طور قانونی تایید نشده است».

سناتورهای معترض به نتایج آرای الکترال انتخاباتی بایدن همچنین تاکید کردند که کنگره باید کمیسیون ممیزی تشکیل دهد و طی ۱۰ روز نتایج در ایالت‌های معترض را مورد بررسی قرار دهد.

وال‌استریت ژورنال پیش‌بینی کرد که احتمالا هیچ یک از این چالش‌ها موفق نخواهد شد، اما این سناتورها فرصتی خواهند داشت تا وفاداری خود به دونالد ترامپ را نشان دهند. به نوشته این روزنامه، این اقدام همچنین اختلاف میان جمهوری‌خواهان درباره قبول نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ را برجسته می‌کند.

رویترز نیز این حرکت را اقدامی نمادین دانست که عملا هیچ شانسی ندارد تا از پیروزی بایدن جلوگیری کند.

از سوی دیگر، تلاش تد کروز به نوعی مخالفت با میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا، تلقی می‌شود که گفته بود سنا در تایید انتخابات نقشی تشریفاتی دارد و به دنبال جلوگیری از مذاکرات گسترده در مورد نتیجه انتخابات است.

پیشتر میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا، و برخی دیگر از اعضای جمهوری‌خواه مجلس سنا، پیروزی جو بایدن، رییس جمهوری منتخب آمریکا را تبریک گفته و از همکاران خود خواسته‌اند که در کشمکش‌های مربوط به نتیجه انتخابات شرکت نکنند.

بر اساس قانون انتخابات آمریکا، کنگره باید برای تصویب پیروزی بایدن در شمارش آرای الکترال انتخاباتی جلسه مشترکی را در روز ششم ژانویه، ۱۷ دی، برگزار کند. اعتراض برخی از سناتورهای جمهوری‌خواه و تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان می‌تواند موجب بحث و جدل و رای گیری در هر دو مجلس کنگره شود.

مایکل گوین، یکی از سخنگویان کمپین جو بایدن، این اقدام را به عنوان نمایشی که با هیچ مدرکی پشتیبانی نمی‌شود، رد کرد.

گوین گفت: «این تردستی واقعیت را تغییر نخواهد داد که بایدن، رییس جمهور منتخب روز ۲۰ ژانویه سوگند می‌خورد، این ادعاهای بی‌اساس قبلا توسط دادستان کل ترامپ، و ده‌ها دادگاه و مقامات انتخاباتی در هر دو حزب بررسی و رد شده است.»

درک مولر، استاد حقوق دانشگاه آیووا هم به رویترز گفت که فشار برای بازرسی یک اقدام سیاسی است که بر نتیجه انتخابات تاثیر نخواهد گذاشت.

مولر گفت که اگرچه قانون سال ۱۸۸۷ که گفته نمایندگان کنگره انتخابات را تایید می‌کنند مبهم است، اما بیشتر حقوقدان‌ها معتقدند که کنگره فاقد صلاحیت قانونی لازم برای بررسی انتخابات است.

مولر اضافه کرد، حتی اگر نمایندگان کنگره این قدرت را داشتند، باز هم باید اکثریت از این ایده پشتیبانی کنند که هیچ شانسی برای حمایت از این پیشنهاد وجود ندارد.

در بیانیه‌ای که کروز منتشر کرد، سناتورهای امضاکننده گفته‌اند که انتظار ندارند تلاش آنها موفق شود. آنها نوشته‌اند: «ما ساده لوح نیستیم و انتظار داریم كه اكثر دموكرات‌ها و بیش از چند جمهوری‌خواه، علیه این خواسته رای دهند.»