۱۱۸ گورخر در معرض انقراض در پارک توران سرشماری شد

18/07/1398 11:44 ق.ظ

سمنان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: تعداد گونه ارزشمند و در خطر انقراض گورخر ایرانی بر اساس آخرین سرشماری انجام شده در پارک ملی توران در استان سمنان، ۱۱۸ راس است.

سمنان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: تعداد گونه ارزشمند و در خطر انقراض گورخر ایرانی بر اساس آخرین سرشماری انجام شده در پارک ملی توران در استان سمنان، ۱۱۸ راس است. وی با بیان اینکه تنها زیستگاه گورخر ایرانی در استان سمنان پارک ملی توران است، ادامه داد: برای انجام سرشماری از گورخر آسیایی ۲۲ مسیر انتخاب شد.

وی تصریح کرد: برای سرشماری گورخر ایرانی مسیرهایی که پوشش ۷۰ درصدی از وجود گونه دارند انتخاب شده و در هر یک از مسیرها دست‌کم یک راهنما، یک کارشناس از سوی سازمان های مردم نهاد و یک ناظر از محیط‌زیست برای سرشماری حضور دارند.

عبدوس اضافه کرد: پارک ملی گرمسار زیستگاه گورخرهای اسارتی است که از پارک ملی توران به این منطقه منتقل شده و اکنون تعداد گورخرها این منطقه ۱۱ راس است که با محیط سازگاری پیدا کرده و زیست می‌کنند. وی با بیان اینکه گورخرها دارای قابلیت تکثیر ضعیف هستند و به طور معمول از هر سه کره این گونه، یک کره باقی می‌ماند، افزود: احتمال بقای کره گورخر نر ضعیف است چرا که گورخر نر، کره نر را نمی‌پذیرد و می‌کشد، همین عامل موجب کاهش جمعیت گورخرها می‌شود.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

خطر انقراض گسترده حشرات با ۵۰ برابر شدن سموم در زمین‌های کشاورزینتایج یک تحقیق نشان می‌دهد میزان سمی بودن زمین‌های کشاورزی در آمریکا ۴۸ بار نسبت به ۲۵ سال گذشته بیشتر شده است؛ امری که کاهش وخامت بار گونه‌های حشرات از جمله پروانه‌ها و زنبورهای عسل را در پی داشته است.

چاووش‌اوغلو: سفیر ایران در ترکیه را در جریان عملیات چشمه صلح قرار دادیمچاووش‌اوغلو: سفیر ایران در ترکیه را در جریان عملیات چشمه صلح قرار دادیم

عراق: 165 کشته در ادامه تظاهارت ضد دولتی در عراقوزارت بهداشت عراق: مرگ حدود 165 نفر در اعتراضات اخیر در بیمارستان های ما به ثبت رسیده است

جوی آبجو در بزرگراهی در استرالیا روان شدصدها قوطی آبجو در جریان وقوع تصادف یک کامیون باری در استرالیا منهدم شد. mimik_00 من امروز را عزای عمومی اعلام میکنم 🍻🍻

صدها نفر در اکوادور در اعتراض به برنامه ریاضت اقتصادی بازداشت شدندصدها نفر در اکوادور در اعتراض به برنامه ریاضت اقتصادی بازداشت شدند اعتراضات پنجشنبه گذشته و در واکنش به کاهش یارانه سوخت آغاز شد. کاهش یارانه سوخت بخشی از برنامه اصلاحات اقتصادی برای حفظ وام ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری صندوق بین المللی پول است. اکوادر_ی_های_عزیز یه نگاه به ریاضت_های_ایرانیان بندازید و خجالت بکشید الان تمام مردم ایران با این ریاضت ها واسه خودشان یک پا مرتاض شدن و معجزه میکنند باورتون نمیشه ببینید ما الان 25000 تا امامزاده داریم که همه حاصل ریاضت هستند

آماده مقابله با تهدید دشمن در هر سطحی هستیم/ یگان‌ها آزمون خوبی در رزمایش داشته‌اندفرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در رزمایش غیرمترقبه نیروی زمینی ارتش با بیان این‌که یگان‌ها آزمون خوبی از نظر سرعت عمل و رسیدن به اهداف رزمایش داشته‌اند، گفت: برای هر سطحی از تهدید که دشمن طراحی کرده باشد، آماده‌ایم و مقابله می‌کنیم.