۱۱۰ کشور درگیر سویه امیکرون/توضیح درباره تردد مسافران خارجی به کشور

05/10/1400 11:12:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: ۱۱۰ کشور درگیر سویه امیکرون/توضیح درباره تردد مسافران خارجی به کشور

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه ورود مسافر از ۱۲ کشور ممنوع است، درباره سایر کشورها توضیحاتی ارائه کرد. وی ادامه داد: نکته اول که در خصوص سویه امیکرون مطرح است، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، استفاده از...

وی ادامه داد: نکته اول که در خصوص سویه امیکرون مطرح است، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، عدم حضور در اماکن شلوغ برای مسائل غیرضروری،‌ عدم برگزاری دورهمی‌ها و تجمعات فامیلی و خانوادگی و ضرورت تهویه هوا در محیط است و این موارد از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه کرد.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تصریح کرد: همچنین براساس آنچه که وزارت بهداشت اعلام کرده است باید تزریق واکسن انجام شود و افرادی که واکسن دوز اول را زده‌اند، حتما نوبت دوم را تزریق کنند و کسانی که بیش از سه ماه از تزریق دوز دوم واکسن‌شان می‌گذرد حتما برای تزریق دوز سوم یا بوستر واکسن اقدام کنند.

قاسمی درباره محدودیت‌ها گفت: یک سری محدودیت در ترددهای مرزی ابلاغ شده است و ممنوعیت ورود مسافر از ۱۲ کشور در نظر گرفته شده است، این ۱۲ کشور شامل ۸ کشور آفریقایی که منشاء عامل سویه امیکرون هستند و همچنین ۴ کشور اروپایی که سویه امیکرون در این کشورها گردش بیشتری نسبت به سایر کشورها داشته است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آمریکا محدودیت سفر علیه 8 کشور آفریقایی را لغو می‌کندآمریکا محدودیت‌ سفر از 8 کشور آفریقا به دلیل سویه جدید کرونا با نام اومیکرون را لغو می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

ممنوعیت سفر از ۱۲ کشور به ایران؛ استمداد فعالان گردشگری | DW | 24.12.2021ایران ورود مسافر از هشت کشور آفریقایی و چهار کشور اروپایی را برای ۱۵ روز ممنوع کرده است. صدور ویزای گردشگری دو ماه قبل از سرگرفته شده بود. فعالان این عرصه از سه وزارتخانه برای جلوگیری از ورشکستگی درخواست کمک کرده‌اند.

یکصدمین سال آغاز روابط ترکیه-گرجستان و اهتمام دو کشور بر توسعه آنهمزمان با ورود به یکصدمین سال آغاز روابط دوجانبه ترکیه و گرجستان، همکاری‌های دو کشور در بسیاری از زمینه‌ها به ویژه تجارت در حال افزایش است. - خبرگزاری آناتولی

اومیکرون؛ ۵۰ کشور در فهرست مناطق پرخطر آلمان | DW | 24.12.2021آمار ابتلا به ویروس اومیکرون در اروپا شتابی فزاینده‌ دارد. دولت آلمان، مقررات سفر را تشدید کرد و اسپانیا و پرتغال را نیز به لیست کشورهای قرمز افزود. در میان همسایگان، تنها اتریش و لوگزامبورگ در این فهرست نیستند.

آمریکا محدودیت‌های مسافرتی هشت کشور آفریقایی را لغو می‌کند🔺آمریکا محدودیت‌های مسافرتی هشت کشور آفریقایی را لغو می‌کند ▪️ محدودیت‌های مسافرتی در پی شیوع سویه جدید ویروس کرونا در مورد هشت کشور آفریقایی اعمال شده بود. ⬇️ بیشتر بخوانید: 'الله لن يعين المسلمين حتى يقضوا على الشرك على مستوى الدولة' ، هذا ادعاء رجل اسمه محمد قاسم من باكستان. كما يدعي أن لديه أحلامًا إلهية حول نهاية الزمان وصعود بلاده.

واردات؛ مشکل آب کشور را حل می کند؟استاد حوزه آب دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: به نظر می‌رسد فعلا زود باشد که روی واردات و حتی شیرین‌سازی آب دریا حساب ویژه باز کنیم، اما به عنوان پدافند غیرعامل می‌توانیم این گزینه‌ها را هم داشته باشیم.