۱۰ میلیون خانوار ایرانی ''زیر خط فقر'' زندگی می‌کنند | DW | 08.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی از زندگی ''۱۰ میلیون خانوار'' ایرانی زیر خط فقر خبر می‌دهد و می‌گوید که این رقم، با حذف ارز ترجیحی، افزایش خواهد یافت

روح‌الله ایزدخواه، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس روز شنبه ۱۸ دی ماه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا با انتقاد از لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ گفت، بودجه باید به نحوی نوشته شود که"مطلقاً فشار به اقشار ضعیف نیاید، هزینه‌های سبد خانوار ضعیف را افزایش ندهد و خط فقر را گسترش ندهد".

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه"ما الان ۱۰ میلیون خانوار زیر خط فقر داریم"، ابراز اطمینان کرد که"با اجرای حذف ارز ترجیحی، به این تعداد افزوده خواهد شد".او در این رابطه تصریح کرد: «یارانه‌های مستقیم جبران‌کننده نیست و در توزیع دچار انحراف می‌شود. همیشه تورم از یارانه جلو می‌زند و ما نمی‌توانیم با یارانه مستقیم جلوی افسارگسیختگی تورم را بگیریم.»

او خواستار تغییر ''تئوریسین‌های پشت صحنه بودجه‌ریزی'' شد و با اشاره به شباهت‌های بودجه‌نویسی در دولت ابراهیم رییسی با دوران ریاست جمهوری اکبر هاشمی رفسنجانی افزود: «آن تجربه، تجربه موفقی نبود، فشار سنگینی به اقشار ضعیف وارد شد، تورم افسارگسیخته در سال ۷۴ داشتیم و شکاف طبقاتی هم تشدید شد.»از جمله یکی از جدیدترین آمارها، گزارش وزارت کار ایران در اواخر مهرماه گذشته مربوط به سال ۱۳۹۹ حاکی از آن است که بیش از یک سوم جمعیت ایران در"فقر مطلق" زندگی می‌کنند.

در مردادماه گذشته هم وزارت کار و رفاه اجتماعی با انتشار گزارشی اعلام کرد که در سال ۱۳۹۸ یک‌سوم از جمعیت ایران زیر"خط فقر" بوده‌اند. این رقم بر اساس جمعیت ایران در سال یاد شده، بیش از حدود ۲۶ میلیون نفر از مردم ایران را دربر می‌گیرد.حذف ارز ترجیحی در بودجه سال آینده هشدار شماری از کارشناسان و حتی مقام‌های مسئول در خصوص افزایش فقر و تورم در سال آینده را در پی داشته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بیشتره یه بار احمد توکلی گفته بود بیش از دو سوم جمعیت کشور زیر خط فقر هستن

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

معاون وزیر اقتصاد: وام ۹۰ میلیون دلاری بانک جهانی به ایران برای مقابله با کرونامعاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از تصویب اعطای وام ۹۰ میلیون دلاری به ایران در بانک جهانی برای مقابله با بیماری کرونا خبر داده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ایران برای مبارزه با کرونا از بانک جهانی 90 میلیون دلار وام گرفت📌 ایران برای مبارزه با کرونا از بانک جهانی 90 میلیون دلار وام گرفت رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران از تصویب اعطای وام 90 میلیون دلاری در بانک جهانی برای مقابله با کرونا خبر داد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اعطای وام ۹۰ میلیون دلاری بانک جهانی به ایران برای مبارزه با کرونا | DW | 08.01.2022بانک جهانی ۹۰ میلیون دلار کمک مالی برای ایران به منظور کمک به مبارزه با کرونا تصویب کرده است. این کمک 'فقط به تهیه دارو تجهیزات پزشکی لازم' تعلق می‌گیرد و تحت نظارت سازمان بهداشت جهانی مصرف خواهد شد. خوشبحال لبنانی ها قبل انقلاب به بانک جهانی وام میدادیم حالا برا نود میلیون باید صدقه قبول کنیم! لاقل یکی دو میلیارد میدادن رومون بشه وقتی تو اخبار میگن! الان بنگلادش هم برامون دلسوزی میکنه!! با این خبرا تون هی بر.. تو حال ما ! امروز چپی و‌ارزشی دورم بیاد پاره میکنم حسن نصرلا ، حوثی یمن … و ارازل داخلی و خارجی … خوشحال …
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تصویب اعطای وام 90 میلیون دلاری به ایران در بانک جهانی برای مقابله با بیماری کرونا- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimتصویب اعطای وام ۹۰ میلیون دلاری به ایران رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران از تصویب اعطای وام ۹۰ میلیون دلاری به ایران در بانک جهانی برای مقابله با بیماری کرونا با وجود مخالفت آمریکا و لابی رژیم صیهونیستی خبر داد به همه کشورها حداقل ۵ تا ۱۰ میلیارددلار وام دادند٪٪ به ایران ۹۰‌میلیون دلار!!؟؟؟؟؟ ایران چند میلیارد دلار در بانک جهانی پس انداز دارد!!٪٪٪ خاک بر سر دولت ونظام ایران که اگر چنین ذلت، خواری و حقارت وتحقیری رابپذیرن واین ۹۰میلیون دلار وام را بگیرندمعادل کمک به ایتام صعده یمن!!
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بودجه ۱۴۰۱ با رویکرد عدالت اجتماعی نوشته نشده است/ باید تیم تئوریسین بودجه عوض شودنماینده تهران در مجلس گفت: معتقدم این بودجه باید با یک رویکرد عدالت‌محور نوشته شود، مطلقاً فشار به اقشار ضعیف نیاید، هزینه‌های سبد خانوار ضعیف را افزایش ندهد و خط فقر را گسترش ندهد. ما الان ۱۰ میلیون خانوار زیر خط فقر داریم و مطمئنیم که با اجرای حذف ارز ترجیحی به این تعداد افزوده خواهد شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »