۱۰ دلیل در رد ادعای اصابت موشک به هواپیمای مسافربری اوکراینی

10/01/2020 07:17:00 ب.ظ

تهران- ایرنا- جمعی از متخصصان اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و دانش آموختگان مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف در بیانیه ای دلایل رد شایعه اصابت موشک به هواپیمای ۷۳۷ خط هوایی اوکراین را روز چهارشنبه حوالی شهر پرند سقوط کرد، اعلام کردند.

موشک, هواپیمای_اوکراین

ده دلیل در رد ادعای اصابت موشک به هواپیمای_اوکراین | از فیلم های گرفته شده از شهریار مشخص است که پرنده در حال آتش گرفتن است و انفجار لحظه ای و متلاشی شدن در هوا در کار نبود ... | هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ در ۱۵ سال اخیر بیشترین سانحه مرگبار را داشته است

تهران- ایرنا- جمعی از متخصصان اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و دانش آموختگان مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف در بیانیه ای دلایل رد شایعه اصابت موشک به هواپیمای ۷۳۷ خط هوایی اوکراین را روز چهارشنبه حوالی شهر پرند سقوط کرد، اعلام کردند.

جمعی از متخصصان اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و دانش آموختگان مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف در این بیانیه خاطر نشان کردند: برای تنویر افکار عمومی دلایل رد قاطع شلیک و اصابت موشک به هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ خط هوایی اوکراین را که صبحگاه ۱۸ دیماه شش دقیقه پس از برخاستن در حوالی شهریار سقوط کرد،  به استحضار می رسانیم:

۱- فیلم های گرفته شده از شهریار مشخص است که کم کم پرنده در حال آتش گرفتن است و آتش به مرور افزایش پیدا می کند و انفجار لحظه ای و متلاشی شدن در هوا در کار نبوده و پس از چند دقیقه شعله ور شدن، آرام آرام زمین می خورد که انفجار اصلی بر اثر حجم بالای سوخت در زمین های شهریار واقع می شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اوکراین: احتمال اصابت موشک به هواپیمای ما در ایران وجود دارددبیر شورای امنیت ملی اوکراین اعلام کرد احتمال اصابت موشک به هواپیمای ما در آسمان ایران را بررسی می‌کنیم.

خبر اصابت موشک به هواپیمای بویینگ در تهران نادرست استرئیس کمیته امور خارجه در پارلمان روسیه: هرگونه خبر مبنی بر احتمال اصابت موشک به هواپیمای_اوکراین ی غیرمنطقی و نادرست و در راستای اهداف سیاسی است Khamenei_fa جنايتكار به جاى عذر خواهى غلط زيادى ميكنى مردك بيشرف ... ديگه زور كفتن و نظر بو گندوى خودت را تحميل كردن تمومه اشغال دو زارى... به روباه میگن شاهدت کیه میگه دمم اینهمه شفاف سازی و بررسی کردن هم ایرانی ها و هم غیر ایرانیا(با اینکه ادعای برخورد موشک یه ادعای غیر منطقیه) بازم الان یه سریا میان میگن نه تقصیر خود ایرانه لعنتیای مدبر :))

مستندات متقن رد ادعای برخورد موشک به هواپیمای بویینگ ۷۳۷ موجود استمدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری درباره ادعاهای مقامات آمریکایی و رسانه‌های خارجی مبنی بر برخورد موشک به هواپیمای بویینگ ۷۳۷ که صبح دیروز حوالی فرودگاه امام سقوط کرد، گفت: هیچ مستندی در این زمینه تاکنون پیدا نکرده‌ایم و دلایل متقنی داریم که حاضریم آن را در حضور همه رسانه‌ها مطرح کرده و این شایعه را رد کنیم. متقنت رو بکن تو کونت، جعبه سیاه رو دربیار برا همین با لودر پاکسازی کردن محل حادثه رو ؟ اینقدر ترسیدن ؟ حرومزاده های قاتل، مادرتون گاییدست

مقامات آمریکایی: هواپیمای اکراینی در اثر برخورد موشک سرنگون شدمجله آمریکایی «نیوزویک» روز پنجشنبه به نقل از مقامات اطلاعاتی آمریکای گزارش داد که هواپیمای مسافربری مستند صحبت كنيد ،كي گفته؟ كجا گفته؟! مقامات از چگونگی ریختن موشک روی سرشون چیزی نگفتن جاي موشك چقد كوچيكه😐😂

نخستین نشست وزارت دولت در امور صلح افغانستان در کابل برگزار شداولین نشست وزارت دولت در امور صلح افغانستان با حضور مقامات این وزارت و نمایندگان سازمان های مردم نهاد در کابل برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی

فرمانده کلیدی گروه انشعابی طالبان در حمله هوایی در هرات افغانستان کشته شدبرخی منابع آگاه در ولایت هرات در غرب افغانستان پنج‌شنبه 9 ژانویه مدعی شدند که در نتیجه حمله هواپیمای به جهنم یک تروریست کمتر

در این بیانیه که نسخه ای از آن در اختیار گروه علم و فناوری ایرنا قرار گرفت، ۱۰ دلیل برای رد این فرضیه آمده است.دبیر شورای امنیت ملی اوکراین اعلام کرد احتمال اصابت موشک به هواپیمای ما در آسمان ایران را بررسی می‌کنیم.به گزارش ایسنا، لئونید اسلاتسکی، رئیس کمیته امور خارجه در پارلمان روسیه، در واکنش به انتشار اخبار و شایعات مبنی بر اصابت موشک به هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ ایرلاین اوکراینی در تهران خاطرنشان کرد: هر بیانیه، خبر و اطلاعاتی تا پیش از اتمام فرایند تحقیقات کامل به منظور بررسی علل و نحوه بروز حادثه نادرست و غیرمنطقی به نظر می رسد و تنها در راستای اهداف سیاسی منتشر می شود.به گزارش ایسنا، صبح دیروز (پنجشنبه) یک فروند هواپیمای بویینگ ۷۳۷ متعلق به شرکت اوکراین اینترنشنال، در شاهد شهر تهران سقوط کرد و تمامی ۱۷۶ نفر مسافر و ۹ خدمه پروازی آن در این حادثه ناگوار جان باختند.

  جمعی از متخصصان اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و دانش آموختگان مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف در این بیانیه خاطر نشان کردند: برای تنویر افکار عمومی دلایل رد قاطع شلیک و اصابت موشک به هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ خط هوایی اوکراین را که صبحگاه ۱۸ دیماه شش دقیقه پس از برخاستن در حوالی شهریار سقوط کرد،  به استحضار می رسانیم: ۱- فیلم های گرفته شده از شهریار مشخص است که کم کم پرنده در حال آتش گرفتن است و آتش به مرور افزایش پیدا می کند و انفجار لحظه ای و متلاشی شدن در هوا در کار نبوده و پس از چند دقیقه شعله ور شدن، آرام آرام زمین می خورد که انفجار اصلی بر اثر حجم بالای سوخت در زمین های شهریار واقع می شود.  ۲- هیچ موشک و گلوله ای اصلا شلیک نشده، نه صدایی و نه تصویری وجود ندارد (عکسی که لاشه موشک روسی را در آن نشان دادند مونتاژی بوده و در محل سانحه به جز قطعات هواپیما چیزی یافت نشده است.01.  ضمنا توجه داشته باشید موشک پس از اصابت سالم نمی ماند و منهدم می شود) ۳- همه سامانه های پدافندی ( IFF (Identification Friend & Fow شناسایی دوست از دشمن دارند و اتوماتیک هواپیمای مسافربری در شبکه پدافندی دوست محسوب می شود و قبل و بعد از  پرواز ۷۳۷، ده ها پرواز داخلی و خارجی عادی به فعالیت خود پرداختند. پیش‌تر شایعاتی مبنی بر احتمال اصابت موشک روسی به هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ – ۸۰۰ که به شرکت اوکراین اینترنشنال ایرلاین تعلق داشته در فضای مجازی منتشر شده بود. ۴- حتی زمان شلیک با بی سیم سه بار به وسیله پرنده اخطار داده می شود و منور هم شلیک می شود ۵- سامانه های پدافندی که پهپاد فوق پیشرفته رادارگریز گلوبال هاوک آمریکا را در ارتفاع ۵۲۰۰۰ پایی از هواپیمای آمریکایی ۳۰ نفره نظامی همجوارش تشخیص داده و اشتباه نکردند، چطور روی فرودگاه امام در مورد هواپیمایی که در جدول پرواز قبلا نامش داده شده، اشتباه می کنند؟ ۶- همیشه وقتی هدف تهدید کننده بزرگی در ارتفاع پایین باشد، پدافند ابتدا پس از سه بار اخطار، با توپ ضد هوایی به آن شلیک می کند نه با موشک چند میلیاردی. به گزارش وبگاه «سنسور. ۷- همچنین خلبان هواپیما پس از آتش گرفتن و توسعه حریق شروع به دور زدن و برگشت به فرودگاه امام کرده و ارتفاع هم کم کرده، اگر مورد هدف قرار گرفته بود در هوا متلاشی می شد و تکه های آن کیلومترها از هم دور می افتاد؛  در حالی که در فیلم ها مشخص است که روی زمین در اثر برخورد متلاشی شده و همه تکه ها یک جا افتاده است. ما هم همان طور که در سوانح قبلی تجربه داشتیم چنین امکاناتی را در ایران برای خواندن جعبه سیاه داریم اما با توجه به اینکه جعبه‌های سیاه این هواپیما آسیب دیده است برای بازسازی به امکانات و تجهیزاتی نیاز داریم که هم‌اکنون این امکانات در کشور وجود دارد.

 ۸- هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ همان گونه که در جدول ذیل مشخص است در ۱۵ سال اخیر بیشترین سانحه مرگبار را داشته (۱۰ سانحه مرگبار با بیش از ۱۱۰۰ کشته) که موجب ضرردهی و عزل مدیرعامل بوئینگ و پایین آمدن سهام آن شد. در میان این سناریوها احتمال اصابت موشک سامانه دفاع هوایی تور روسیه که در محل سقوط هواپیما قرار دارد و احتمال انجام اقدام تروریستی برای انفجار در داخل هواپیما وجود دارد». صبح چهارشنبه یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین تنها دقایقی بعد از پرواز از فرودگاه امام خمینی (ره) در تهران سقوط کرد و تمامی ۱۷۶ نفر مسافر و خدمه پروازی آن در این حادثه جان باختند. این سقوط آخر هم ضربه شدیدتری به آن شرکت می زند؛ فلذا سعی بر این کرده اند که در جنگ رسانه ای جای قاتل و مقتول را عوض کنند و توپ را به زمین طرف مقابل بیندازند.  " سازندگان پرنده قاتل اصلی هستند و ایرانیان مظلوم مقتول" حوادث و فجایع بوئینگ ۷۳۷ پرواز ۶۱۰ لاین‌ایر، پرواز ۶۵۳ مالزی ایرلاینز، پرواز ۹۰ ایر فلوریدا، پرواز ۹۸۱ فلای‌دبی، پرواز شماره ۱۲۰ چاینا ایرلاینز، پرواز شماره ۱۸۱ لوفت‌هانزا، پرواز شماره ۱۸۵ سیلک ایر، پرواز شماره ۳۰۲ هواپیمایی، تیوپی، پرواز شماره ۴۴۰ ایندین ایرلاینز، پرواز شماره ۵۰۱ پاسفیک وسترن ایرلاینز، پرواز شماره ۵۸۵ یونایتد ایرلاینز، پرواز شماره ۶۸۹۵ هواپیمایی آسمان، پرواز شماره ۹۷۲ هواپیمایی کوبا، ۹- همچنین پس از بررسی های انجام شده مشخص شد مهندس پرواز ایرانی سلامت پرنده را تایید نکرده و پس از دو ساعت تاخیر و چکاپ مجدد موتور و باز کردن کاولینگ موتور، با امضا و اصرار تیم پرواز اوکراینی و قبول مسوولیت توسط خلبان، هواپیما به پرواز در آمده است.. ۱۰- علت دقیق سانحه پس از بررسی دقیق اطلاعات پرواز و جعبه سیاه (FDR) و سامانه ضبط صدای کابین (CVR) و بقایای لاشه هواپیما و قطعات باقیمانده، توسط تیم های دوازده گانه مشخص خواهد شد و تا اعلام نتیجه بهتر از گمانه زنی های غیر مستند خودداری شود. این بیانیه می افزاید: با توجه به داغدار بودن خانواده هایی که نخبگان و فرهیختگان خود را از دست داده اند خواهشمند است از پخش مطالب غیرموثق که موجب تالم بیشتر آنها و جریحه دار شدن افکار عمومی می شود.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراینی با ۱۷۹ سرنشین که صبح چهارشنبه تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد، حوالی شهر جدید پرند در استان تهران به دلیل حادثه آتش‌سوزی سقوط کرد. در این حادثه ۱۴۷ مسافر ایرانی و ۳۲ مسافر خارجی جان باختند. .