۱۰ دستاورد دولت تدبیر و امید که صنعت برق ایران را متحول کرد

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

دستاوردهای دولت که صنعت برق ایران را متحول کرد | افزایش راندمان نیروگاه‌های حرارتی تولید برق برای نخستین بار دستاورد دیگر صنعت برق که پارسال محقق شد و تولید بیش از یک چهارم برق کشور بدون استفاده از سوخت فسیلی دستاورد دیگری است که در دولت دوازدهم محقق شد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رشد صنعت برق ایران با وجود مشکلاتی که بهواسطه اعمال تحریم‌های ظالمانه و فراهم نبودن دسترسی سهل به فناوریهای روز، در بخش‌های مختلف دولتی و غیردولتی در دولت تدبیرو امید، با شتاب بیشتر ادامه داشته است.

اقدام‌های انجام شده در قالب برنامه ۰۹۸(تامین برق با خاموشی صفردرتابستان۹۸) و گسترش برنامه‌ها و اقدام‌های مدیریت مصرف درسال ۹۸به شکل بی سابقه‌ای رشد اوج توان مصرفی برای نخستین بار به یک درصد رساند. سال گذشته دو هزار و ۸۵۰ مگاوات نیروگاه جدید شامل نیروگاه‌های حرارتی، تولیدپراکنده و تجدیدپذیر وارد مدار شد و ظرفیت نیروگاهی کشور به ۸۳ هزار و ۳۵۰ مگاوات رسید؛ به این ترتیب قدرت سرانه نصب شده کشور به یک هزار وات به ازای هر نفر رسید که این شاخص، فاکتور ملموسی در رشد، توسعه و رفاه اجتماعی است.افزایش راندمان نیروگاه‌های حرارتی تولید برق برای نخستین بار دستاورد دیگر صنعت برق که پارسال محقق شد.

معاونت برق و انرژی وزارت نیرو برای نخستین بار در سال ۹۸ گزارش کرد که طراحی و ساخت سیستم‌های کنترل پیشرفته نیروگاه‌ها توسط شرکت مپنا در داخل کشور انجام و روی دو واحد نیروگاهی (غرب کارون ۱ و ۲) نصب شد. مراسم سنکرون‌سازی شبکه برق در خط ۴۰۰ کیلوولت العماره _ کرخه انجام شد و با اتصال شبکه‌های برق، دو کشور می‌توانند به راحتی برق را با یکدیگر تبادل کرده و در زمان‌های اوج مصرف از توان یک‌دیگر استفاده کنند.حذف قبوض کاغذی در شبکه توزیع برق (طرح ملی قبض سبز) دستاوردهای مهمی به دنبال داشته که حذف مصرف ۱۱۰۰ تن کاغذ از چرخه، از جمله این دستاوردهاست.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وضعیت صادرات برق ایران به کشورهای منطقهما یک محوریت تبادل انرژی در منطقه هستیم و بدنبال این هستیم که به تمامی کشورهای همسایه واردات و صادرات برق داشته باشیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

صنعت نفت ایران با تحریم متوقف نمی‌شودتهران- ایرنا- افتتاح دو طرح نفتی و آغاز رسمی احداث استراتژیک‌ترین طرح در حال انجام دولت تدبیر و امید در روز گذشته این پیام را به تحریم‌کنندگان داده که صنعت نفت ایران متوقف‌شدنی نیست.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

دولت در کمتر از یکسال، مسکن محرومان را تحویل می‌دهدبرنامه دولت تدبیر و امید، تحویل مسکن محرومان در کل کشور در کمتر از یک سال است و در این ارتباط اعتبارات لازم تخصیص داده می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تحول ورزش زنان در دولت تدبیر و امیدتهران- ایرنا- زنان ورزشکار ایران طی هفت سال اخیر با کسب ۳۳ مدال بازی‌های آسیایی و تک نشان المپیکی و رشد بیش از ۲ برابری در کسب مدال‌ها، همچنان برگ برنده ورزش ایران محسوب می‌شوند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ بار دیگر معترضان را به حبس 10 ساله تهدید کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimترامپ معترضان آمریکایی را «تروریست» خطاب کرد رئیس‌جمهور آمریکا معترضان در این کشور را «تروریست» خطاب و افرادی که مجسمه‌های نماد برده‌داری را تخریب می‌کنند به «مجازات» تهدید کرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

وزارت امور خارجه: حمایت غرب از صدام در حمله به سردشت را فراموش نمی‌کنیمحمله به سردشت | وزارت امور خارجه: ما هرگز حمایت و همراهی آمریکا و اروپا از صدام را در این حمله وحشتناک فراموش نکرده و نخواهیم کرد.ما هرگز سکوت شورای امنیت را در این جنایت فجیع از یاد نبرده و نخواهیم برد
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »