۱۰ توصیه فدراسیون کوهنوردی درباره بازگشایی مجدد قرارگاه‌ها و پناهگاه‌های کوهستانی

18/05/2020 08:06:00 ب.ظ

۱۰ توصیه فدراسیون کوهنوردی درباره بازگشایی مجدد قرارگاه‌ها و پناهگاه‌های کوهستانی

۱۰ توصیه فدراسیون کوهنوردی درباره بازگشایی مجدد قرارگاه‌ها و پناهگاه‌های کوهستانی

فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با توجه به بازگشایی دوباره سالن‌ها و پناهگاه‌های کوهستانی کشور، سیاست‌های جدیدی را در پیش گرفته و از کوهنوردان درخواست کرده که مواردی را رعایت کنند.

شرایط فعالیت قرارگاه‌ها و پناهگاه‌های کوهستانی ایران به شرح زیر است:۱ -لازم است کوهنوردان از هرگونه حضور در فضاهای بسته همچون جانپناه‌های کوهنوردی پرهیز کنند.۲ -شب مانی در پناهگاه‌های کوهنوردی با استفاده از کیسه خواب شخصی و رعایت پروتکل بهداشتی امکان پذیر است.

۳ -همراه داشتن لوازم شخصی نظیر لیوان، قاشق و ظروف غیر یکبار مصرف جهت رعایت اصول زیست محیطی برای استفاده از امکانات تغذیه‌های پناهگاه‌ها توصیه می‌شود.۴ -همراه داشتن غذای شخصی در اجرای برنامه‌های کوهنوردی توصیه می‌شود.۵ -حضور در داخل سالن پناهگاه با رعایت فاصله گذاری مناسب و براساس ظرفیت پناهگاه انجام خواهد شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

هواپیمای فضایی مرموز ارتش آمریکا برای ماموریت ششم به مدار زمین پرتاب شدمقام‌های آمریکایی درباره اینکه این هواپیمای فضایی چه مدت در مدار زمین باقی خواهند ماند چیزی نگفته‌اند و سخنی درباره ماموریت آن نیز به میان نیامده است. از پسِ موشکهای سپاه بر نمیاد. البته اگر بتوانند هدف را درست شناسایی بکنند... حالا وزیرک بی خرد ما تمام جزئیات از ارسال ماهوراه به فضا را در این فضای مسموم در اختیار عموم میگذارد.

دانشمندان ارتش بریتانیا به دنبال راهی برای مبارزه با کرونا - BBC News فارسیدانشمندان ارتش بریتانیا مشغول تحقیق درباره ویروس کرونا و راه‌های مبارزه با آن هستند. البته در ساختمانی کاملا محافظت شده است. بریتانیا اگر از دسیسه سازی ها برای جهان فارغ شود شاید برای این کار خیر وقت پیدا کنه

زمان شروع مجدد تمرینات و مسابقات ورزشی اعلام شد/ برگزاری رقابت‌ها بدون تماشاگرستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش به صورت رسمی اعلام کرد که تمرینات تیم‌های ورزشی از اول خرداد و برگزاری مسابقات از ۲۲ خرداد بدون حضور تماشاگر و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تحت نظارت دقیق فدراسیون پزشکی ورزشی مجاز است

هشدار سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره تاثیر کرونا بر افزایش فسادهشدار سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره تاثیر کرونا بر افزایش فساد دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا به مساله افزایش جرم در مناطق درگیر کروناویروس اشاره کرد و نسبت به این مساله هشدار داد

بازگشایی طاق بستان پس از شیوع کرونا - کرمانشاهبازگشایی طاق بستان پس از شیوع کرونا - کرمانشاه

شروع مجدد بوندس‌لیگا پس از کرونا؛ فوتبال حالا چه شکلی دارد؟گرچه لیگ فوتبال کره جنوبی از حدود یک هفته پیش آغاز شد و لیگ‌های کوچکی مانند بلاروس و نیکاراگوئه حتی مسابقاتشان را متوقف هم نکردند، اما بوندسلیگا تبدیل به اولین لیگ معتبر دنیا شد که پس از شیوع کرونا، کارش را آغاز کرده است. اما گذشته از وضعیت عجیب بازی بدون حضور تماشاگران، در مسابقات دیروز چه کارهایی انجام شد؟ این خلاصه‌ای از اقدامات آلمان در بازگشایی بوندسلیگا است.

به گزارش ایسنا، فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی درباره پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با توجه به بازگشایی دوباره سالن‌ها، قرارگاه‌ها و پناهگاه‌های کوهستانی کشور، سیاست‌های جدیدی را در پیش گرفته است.Aa هواپیمای فضایی «مرموز» ارتش ایالات متحده آمریکا بار دیگر روز یکشنبه ۱۷ مه (۲۸ اردیبهشت) برای انجام آزمایش‌های علمی به مدار زمین پرتاب شد.اطلاعاتی هم که به دست می آوردند طبقه بندی شده است و کسی به آنها دسترسی ندارد.به گزارش ایسنا، در چهاردهمین اطلاعیه ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش آمده است: پیرو مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، تمرینات تیم‌های ورزشی با تماس بدنی کم از اول خردادماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با تشخیص و نظارت فدراسیون پزشکی ورزشی مجاز است.

این فدراسیون درباره شروع فعالیت های ورزش کوهنوردی در رشته های مختلف و فعالیت باشگاه ها شرایطی را تعیین کرده و به اطلاع کوهنوردان رسانده است. شرایط فعالیت قرارگاه‌ها و پناهگاه‌های کوهستانی ایران به شرح زیر است: ۱ -لازم است کوهنوردان از هرگونه حضور در فضاهای بسته همچون جانپناه‌های کوهنوردی پرهیز کنند. مقام‌های آمریکایی درباره اینکه این فضاپیما چه مدت در مدار زمین باقی خواهند ماند چیزی نگفته‌اند و سخنی درباره ماموریت آن نیز به میان نیامده است. ۲ -شب مانی در پناهگاه‌های کوهنوردی با استفاده از کیسه خواب شخصی و رعایت پروتکل بهداشتی امکان پذیر است.. ۳ -همراه داشتن لوازم شخصی نظیر لیوان، قاشق و ظروف غیر یکبار مصرف جهت رعایت اصول زیست محیطی برای استفاده از امکانات تغذیه‌های پناهگاه‌ها توصیه می‌شود. شرکت یونایتد لانچ الاینس که امروز با یک روز تاخیر اقدام به پرتاب این هواپیما با موشک اطلس پنج کرد، این اقدام را به کادر پزشکی و سایر افرادی که در خط اول مقابله با بیماری کووید ۱۹ فعالیت می‌کنند تقدیم کرد. ۴ -همراه داشتن غذای شخصی در اجرای برنامه‌های کوهنوردی توصیه می‌شود.

۵ -حضور در داخل سالن پناهگاه با رعایت فاصله گذاری مناسب و براساس ظرفیت پناهگاه انجام خواهد شد. ماموریت قبلی این فضاپیما دو سال به‌طول انجامید و نوامبر سال گذشته به زمین بازگشت. ۶ -ضدعفونی دوره‌ای به ویژه پنجشنبه و جمعه هر هفته و در شرایط پر تردد و برنامه ریزی منظم انجام می‌شود. ۷ -ضدعفونی سطوح، سالن‌ها، سرویس‌های بهداشتی براساس پروتکل وزرات بهداشت انجام می‌شود. فضاپیمای بالدار شبیه به شاتل‌های قدیمی ناسا است اما طول آن بسیار کمتر است. ۸ -از حضور افراد با عالایم بالینی مشکوک جلوگیری به عمل می‌آید. ۹ -با نصب تراکت و دستورالعمل‌های علمی، رعایت اصول بهداشتی به مراجعه کنندگان تذکر داده می‌شود. از زمان نخستین پرواز این فضاپیماها در سال ۲۰۱۰ تا کنون ۲ هزار و ۸۶۵ روز در مدار زمین قرار داشته‌اند که معادل هفت سال و ۱۰ ماه است.

۱۰ـ توصیه می‌شود کنترل دمای بدن و علایم بالینی کارآموزان قبل از حضور در کلاس‌ها و در سالن‌های آموزشی پناهگاه صورت پذیرد. فدراسیون کوهنوردی در آخر تاکید کرده که این پروتکل ها لازم الاجرا بوده و مسئول اجرای دستور العمل بالا مدیر باشگاه و مسئول برگزاری دوره و همچنین نظارت بر اجرای صحیح این دستورالعمل به عهده هیات کوهنوردی استان و شهرستان‌ها خواهد بود. هم‌رسانی این مطلب:. انتهای پیام .