یگان تکاوری میناب یک شهروند بلوچ را به قتل رساند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روز جمعه ۲۰ اسفند ماه ۱۴۰۰، یک سوخت بر بلوچ بر اثر تیراندازی ماموران یگان تکاوری در منطقه هشتبندی شهرستان میناب کشته شد.کمپین فعالین بلوچ در گزارشی هویت این سوخت‌بر را «علیرضا رستمی»، اهل شهر زهوکی شهرستان میناب اعلام کرده است. اخبار_ایران هرمزگان

استان‌وایر- روز جمعه ۲۰ اسفند ماه ۱۴۰۰، یک سوخت بر بلوچ بر اثر تیراندازی ماموران یگان تکاوری در منطقه هشتبندی شهرستان میناب کشته شد.

کمپین فعالین بلوچ در گزارشی هویت این سوخت‌بر را «علیرضا رستمی»، اهل شهر زهوکی شهرستان میناب اعلام کرده است.در جریان این تیراندازی، گلوله‌ای به چشم راست علیرضا رستمی اصابت کرده و وی در دم جان باخته است. تیراندازی بی‌ضابطه ماموران نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی به سوی شهروندان سالانه موجب کشته و زخمی شدن شمار زیادی از شهروندان به ویژه در استان‌های مرزی ایران می‌شود. با این حال، تاکنون هیچ مامور یا مقام مسوولی به این دلیل تحت پیگرد قرار نگرفته است.

براساس آماری که کمپین فعالین بلوچ منتشر کرده است، در سال ۲۰۲۱ میلادی دست‌کم ۸۷ سوخت‌بر هنگام کار، با تیراندازی بی ضابطه ماموران و یا بر اثر سانحه جان خود را از دست داده‌اند که از میان جان باختگان، سه نفر کودک زیر ۱۸ سال بوده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اتحادیه اروپا: بمباران بیمارستان کودکان در ماریوپل «جنایت جنگی هولناک» استدر پی متهم شدن روسیه به بمباران بیمارستان کودکان و زایشگاهی در شهر ماریوپل و تایید خبر کشته شدن 3 شهروند از جمله یک کودک از سوی مقامات اوکراین، کرملین
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

خودرو سال اروپا معرفی شداز میان هفت خودرو نامزد نهایی، کیا EV6 بالاترین جایگاه را کسب کرد و به این ترتیب، برای اولین بار یک خودرو برقی کره‌ای خودرو سال اروپا شد. هشدار! این ویدئو ممکن است برای همه مناسب نباشد:
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مجلس نمایندگان آمریکا یک میلیارد دلار کمک نظامی اضافی به اسرائیل را تصویب کردکمک جدید برای اسرائیل در چارچوب بودجه سال ۲۰۲۲ آمریکا تصویب شد. حامیان اسرائیل اطمینان داده‌اند که مجلس سنا هفته آینده این کمک را تایید خواهد کرد. اسرائیل گدای محله 🤪🤣
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ولودیمیر زلنسکی بمباران یک زایشگاه توسط روسیه را «نسل‌کشی» دانستولودیمیر زلنسکی بمباران یک زایشگاه توسط روسیه را «نسل‌کشی» دانست خود اوکراین زده ما سینما رکس دیده‌ایم🤦‍♀️ خود اوکراین کرده --غلام امریکاست
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آیت‌الله رئیسی انتخاب رئیس جمهور جدید ارمنستان را تبریک گفترئیس جمهور در پیامی انتخاب 'واهاگن خاچاطوریان' را به عنوان رئیس جمهوری ارمنستان تبریک گفت. معرفی میکنم رهبر و رئیس جمهور واقعی ایران در یک قاب ... واقعا جهل مسئولین بیچارگیش برای ملته این چه قانون مسخره ای که اتباع افغانی مردانشون مجرد وارد ایران میشند دختر ایرانیو طعمه قرار میدن برای اقامت مگه شرف ندارین شماها یا ایرانی نیستین فریب چهارخط شعر و احساسات شدین و بدبخت کردین ناموس ایران رو خجالت بکشید یه مرد نیست جلوشو بگیره طبق روال هر پنجشنبه امروز هجدهمین پنجشنبه مراسمات لعنت_برپدرش اغاز شد امروز تا عصر فقط بر پدرش لعنت بفرستید و بگید لعنت بر پدر بی پدرش تف رو قبرش به دوستان خود نیز بگید لایک کپی ریت یادتون نره .
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا تحریم‌های بیشتری علیه روسیه و بلاروس وضع کردهمزمان با چهاردهمین روز حمله نظامی روسیه به اوکراین، کمیسیون اروپا اعلام کرد که چهارده الیگارش دیگر را تحریم و رابطه با بانک مرکزی و بانک‌های مهم بلاروس را قطع می‌کند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »