یک‌ فرمانده گروه شبه نظامی «سرایا السلام» وابسته به مقتدی صدر در عراق کشته شد

18/02/1401 04:30:00 ق.ظ

🔺یک‌ فرمانده گروه شبه نظامی «سرایا السلام» وابسته به مقتدی صدر در عراق کشته شد ▪️رسانه های عراق گزارش می دهند که «عباس دینار الشویلی» فرمانده گروه شبه نظامی «سرایا السلام‌» در استان جنوبی «میسان» توسط افراد ناشناس کشته شد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

رسانه های عراق گزارش می دهند که «عباس دینار الشویلی» فرمانده گروه شبه نظامی «سرایا السلام‌» در استان جنوبی «میسان» توسط افراد ناشناس کشته شد. هنوز هیچ‌ شخص یا گروهی مسولیت ترور الشویلی را بر عهده نگرفته، اما چند رسانه عراق به نقل از منابع...

هنوز هیچ‌ شخص یا گروهی مسولیت ترور الشویلی را بر عهده نگرفته، اما چند رسانه عراق به نقل از منابع امنیتی گزارش دادند که کشتن او‌ به ترور «وسام‌ العلیاوی» فرمانده «عصائب اهل حق» یکی دیگر از گروه های شبه نظامی عراقی نزدیک‌ به جمهوری اسلامی ایران، مربوط است.

وسام‌ العلیاوی و‌ برادرش آبان ۹۸ در میسان کشته شدند. او‌‌‌ به کشتار معترضان عراقی در سال ۲۰۱۹ متهم بود. روز گذشته، ابو‌ مریم الانصاری معاون سازمان بدر هم که از گروه های شبه نظامی وابسته به ایران است، در سانحه رانندگی در میسان کشته شد.

برخی هم‌ ترور الشویلی را به کشته شدن ابو‌مریم ‌الانصاری مربوط می دانند. برترین‌ها پر خواننده‌ترين‌ها

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.