یک‌سوم فوتی‌های خوزستان کمتر از یک روز در بیمارستان‌اند

14/12/1399 11:19 ق.ظ

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز خبر داده است که در سه هفته گذشته بسیاری بیماران کرونا کمتر از بیست و چهار ساعت پس از بستری، جان باخته‌اند.این درحالی است که درخواست‌ برای قرنطینه دو هفته‌ای، موافقت نشده است. اخبار_ایران خوزستان

استان‌وایر- رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز خبر داده است که در سه هفته گذشته بسیاری بیماران کرونا کمتر از بیست و چهار ساعت پس از بستری، جان باخته‌اند.

«قاسم سلیمانی دشتکی»، استاندار تازه خوزستان نیز در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفته است: «به طور متوسط روزانه ۲ هزار تست مثبت کرونا در خوزستان ثبت می‌شود ولی تعطیلی دو هفته‌ای خوزستان فعلا منتفی شده است. «فرهاد ابول‌نژادیان»، رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز که در یک گفتگوی تلویزیونی شرکت کرده بود اعلام کرد که بررسی جان‌باختگان کرونا در خوزستان از تاریخ ۲۰ بهمن تا ۱۲ اسفندماه، مشخص شده است که ۷۰ درصد از بیماران بلافاصله پس از ورود به اورژانس، اینتوبه شده و برخی نیز پیش از رسیدن به اورژانس جان باخته‌اند.

مقام‌ها و رسانه‌های رسمی در ایران طی روزهای گذشته با برجسته کردن اصطلاح «بیمارستان هراسی» تاکید دارند که بیماران کرونا به دلیل بی‌توجهی خودشان و مراجعه دیرهنگام به بیمارستان جان خود را از دست می‌دهند. رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز روز گذشته از کمبود «ونتیلاتور» و دستگاه اکسیژن در پی افزایش روزهای گذشته بیماران بستری در بیمارستان‌های اهواز خبر داد.

ادامه مطلب:
iranwire »