یک‌دهم آلمانی‌ها خواندن را کاری 'شاق' می‌دانند | DW | 01.03.2021

11/12/1399 11:45 ب.ظ

افراد زیادی در آلمان زندگی می‌کنند که نمی‌توانند نوشته‌ها را به درستی بخوانند. بررسی نتایج یک طرح آموزش پایه نشان می‌دهد که تنها نیمی از افراد فاقد مهارت‌ خواندن و نوشتن، فراگیری و ارتقای سواد را یک ضرورت تلقی می‌کنند.

افراد زیادی در آلمان زندگی می‌کنند که نمی‌توانند نوشته‌ها را به درستی بخوانند. بررسی نتایج یک طرح آموزش پایه نشان می‌دهد که تنها نیمی از افراد فاقد مهارت‌ خواندن و نوشتن، فراگیری و ارتقای سواد را یک ضرورت تلقی می‌کنند. تحقیق موسسه آلنسباخ بین گروه جمعیتی موسوم به"افراد فاقد مطالعه" نشان می‌دهد که تنها نیمی از آنها مهارت خواندن را امری مهم تلقی می‌کنند و کسب این توانایی یا بهبود آن را ضروری می‌شمارند.

وزیر آموزش و پرورش آلمان این نتیجه را قابل تامل خوانده و گفته که با این وضع، راه دستیابی به اطلاعات برای بسیاری از مردم بسته می‌ماند؛ اطلاعاتی لازم که مربوط به زندگی روزمره می‌شوند از جمله راهنمایی‌ها و توصیه‌های مربوط به کرونا و سلامتی.

خانم کارلیچک یادآوری کرده که سواد و آموزش پایه، نقشی مستقیم در فراگیری‌های پیشرفته و حرفه‌ای و امکانات شغلی دارد. طرح موسوم به AlphaDekade برنامه‌ای ده ساله در بازه زمانی ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۶ با هدف بهبود سطح آموزش مقدماتی است. در مرحله دوم این طرح که از سال ۲۰۲۱ به جریان افتاده، باید بسترهای لازم برای ارتقای سود افراد فاقد مهارت ‌خواندن یا نوشتن فراهم شود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

هشدار اپلیکیشن کرونا چندین سیاستمدار آلمانی را راهی قرنطینه کرد | DW | 30.03.2021شماری از سیاستمداران آلمان در چند ایالت این کشور در واکنش به هشدار اپلیکیشن کرونا ناگزیر تن به قرنطینه دادند. اپلیکیشن کرونا پس از نشست اخیر نمایندگان مجلس شورای فدرال آلمان نسبت به احتمال ابتلا به کرونا هشدار داده بود.

اسرائیل کدام گروه از فلسطینیان را علیه کرونا واکسینه می‌کند؟ | DW | 01.03.2021سیاست دولت اسرائیل در مورد چگونگی واکسیناسیون فلسطینیان با انتقاد سازمان‌های مدافع حقوق بشر روبرو شده است. اسرائیل بر آن است تا آن دسته از فلسطینیانی را که در خاک اسرائیل شاغل هستند و اجازه کار دارند، واکسینه کند. صهیونیست جهانی و سازمان های حقوق بشری اشغالگران سرزمین فلسطینیها ،بلندیهای جولان ... با کشتار مردمان بیگناه بدنبال بدست آوردن سرزمینهای بیشتر و بیشتر هستند و باید از کشورهای 'ازاد' غربی حامی حقوق بشری پرسید در مقابل صهیونیستها چه رفتاری دارید در رابطه با واکسینه نکردن جمعیت هشتاد میلیونی ایران که گروگان رژیم جنایتکار هستند چرا انتقاد نمیکنند.

سازمان ملل سه میلیارد یورو کمک برای مردم یمن جمع‌آوری می‌کند | DW | 01.03.2021بحران یمن این کشور را در سراشیبی یک فاجعه انسانی قرار داده است. سازمان ملل به منظور کمک‌رسانی به مردم گرسنه این کشور می‌خواهد سه میلیارد یورو کمک مالی جمع‌آوری کند. در حال حاضر چشم اندازی برای پایان جنگ یمن وجود ندارد. تنها راه کمک به مردم یمن ، از بین رفتن تروریستهای وحشی شیعه حوثی است تا زمانی که حوثی و حماس و حزب_الله و ... وجود دارند مردم اون کشور ها رنگ آسایش و آرامش نخواهند دید مرگ بر فلسطین و یمن تف به شرف نداشته شما رسانه 'ازاد' صهیونیستی و سازمان های حقوق بشری و .... چندین سال به جنایات خودتان در منطقه ادامه میدید و یا فروش تسلیحات و حالا کمک مالی جمع میکنید ؟

ادعای جنجالی احمدی‌نژاد: بحث ترور من جدی است | DW | 01.03.2021فصل دیگری از 'ادعاهای جنجالی' احمدی‌نژاد آغاز شده و او مدعی شده 'ناگفته‌هایش را ضبط و پنهان کرده است'. او در کارزار تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ با 'ترفند' جدیدی پا به میدان گذاشته و از خطر ترور خود گفته است. ترامپ رفت حالا پاچه ی احمدی نژاد رو گرفتید چهار سال به چهار سال شرایط مملکت دقیقا همینجوری میشه الا اینها دعوایشان سر چیه کم خوردند وبردند وهنوز هم که هنوز هرکدوم به طریقی مشغولند دیگه چرا دست ازسر برنمی دارند

موسسه افکارسنجی آلنسباخ، در فاصله نوامبر تا دسامبر سال ۲۰۲۰، از هزار و ۲۲ شهروند ۱۶ سال به بالا در باره سهولت یا دشواری"خواندن" سوال کرده است. نتیجه این نظرپرسی که در دومین مرحله طرح سراسری و ده‌ساله"سواد و آموزش پایه" بازتاب یافته، بیانگر آن است که از هر ده شهروند، یک نفر در خواندن، دچار مشکل است.

تحقیق موسسه آلنسباخ بین گروه جمعیتی موسوم به"افراد فاقد مطالعه" نشان می‌دهد که تنها نیمی از آنها مهارت خواندن را امری مهم تلقی می‌کنند و کسب این توانایی یا بهبود آن را ضروری می‌شمارند.

وزیر آموزش و پرورش آلمان این نتیجه را قابل تامل خوانده و گفته که با این وضع، راه دستیابی به اطلاعات برای بسیاری از مردم بسته می‌ماند؛ اطلاعاتی لازم که مربوط به زندگی روزمره می‌شوند از جمله راهنمایی‌ها و توصیه‌های مربوط به کرونا و سلامتی.

خانم کارلیچک یادآوری کرده که سواد و آموزش پایه، نقشی مستقیم در فراگیری‌های پیشرفته و حرفه‌ای و امکانات شغلی دارد.

طرح موسوم به AlphaDekade برنامه‌ای ده ساله در بازه زمانی ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۶ با هدف بهبود سطح آموزش مقدماتی است. در مرحله دوم این طرح که از سال ۲۰۲۱ به جریان افتاده، باید بسترهای لازم برای ارتقای سود افراد فاقد مهارت ‌خواندن یا نوشتن فراهم شود.

حدود چهار میلیون نفر در آلمان از بی‌سوادی و کم‌سوادی رنج می‌برند.