یک کشتی باری حامل هزاران خودروی لوکس در اقیانوس اطلس سوخت | DW | 19.02.2022

30/11/1400 09:07:00 ب.ظ

یک کشتی باری حامل هزاران خودروی لوکس تولیدی آئودی، پورشه و لامبورگینی در نزدیکی سواحل جزایر آزور پرتغال سوخت. با کمک ارتش پرتغال خدمه جان سالم به در بردند، اما کشتی بدون سرنشین رها شده و در دریا در حال حرکت است.

یک کشتی باری حامل هزاران خودروی لوکس تولیدی آئودی، پورشه و لامبورگینی در نزدیکی سواحل جزایر آزور پرتغال سوخت. با کمک ارتش پرتغال خدمه جان سالم به در بردند، اما کشتی بدون سرنشین رها شده و در دریا در حال حرکت است. به گفته رسانه‌های پرتغالی، نیروی دریایی و هوایی این کشور ٢٢ خدمه این کشتی را نجات دادەاند.

اما کشتی بدون سرنشین رها شده و در دریا در حال حرکت است. کاپیتان کشتی به رسانه‌های پرتغال گفته است آتش گرفتن باتری‌های"لیتیومی" خودروهای الکتریکی عملیات اطفای حریق را دشوار کرده است. او همچنین گفته است کە از اول تا انتهای کشتی در حال سوختن است.

گفته می‌شود کە مخازن سوخت کشتی در زیر خط آب قرار دارد و توسط خدمه پلمپ شده است. نیروی دریایی و هوایی پرتغال ٢٢ خدمه این کشتی فلیسیتی ایس را نجات دادەاند به گزارش خبرگزاری پرتغالی لوزا، یک شرکت نجات هلندی امکان یدک‌کشی کشتی به بندری در جبل‌الطارق یا پرتغال را بررسی خواهد کرد.

شعبه آمریکای شمالی فولکس واگن در بیانیەای گفته است که کشتی حامل ۳هزار و ۹۶۵ خودرو از برندهای فولکس واگن، پورشه، آئودی و لامبورگینی است. یکی از سخنگویان پورشه تایید کرد که نزدیک به ۱۱۰۰ خودروی پورشه در این کشتی هستند. خودروسازی آئودی هم تایید کرده کە تعدادی از خودروهای این گروه در کشتی هست، اما به تعداد آنها اشاره نکرده است. headtopics.com

به درک ...

ادامه مطلب:
DW فارسی »

رقابت منهای متانت | بهناز شیربانی

این روزها کمتر فردی را می‌توان پیدا کرد که مخاطب پلتفرم‌های ایرانی نباشد. چند سالی است از ایجاد پلتفرم‌های داخلی می‌گذرد و سال‌ها پیش کمتر کسی متوجه ظرفیت‌های این بخش بود و ابعاد ساختاری پلتفرم‌ها به‌مرور آن‌قدر وسعت پیدا کرد تا به رقیبی جدی برای رسانه ملی بدل شد. اما شاید حدس‌زدن این موضوع که زمانی این مدیوم مخاطب گسترده‌ای پیدا کند کمی عجیب به نظر می‌رسید. آغاز ساخت‌وساز در پلتفرم‌های داخلی با آزمون و خطاهایی همراه بود و بسیاری بر این باور بودند که عدم آگاهی از فضای فرهنگی و سرمایه‌گذاری صرف روی چهره‌های مشهور و البته نبود آشنایی کافی با ساخت سریال برای طیف گسترده‌ای از مردم، پاشنه آشیل این بسترهای اینترنتی محسوب می‌شد؛ نقصی که به‌مرور مرتفع شد و شبکه نمایش خانگی بیش از هر چیز به دلیل نیاز جامعه به تکنولوژی روز و پاسخ به انحصار سریال‌سازی در تلویزیون به مسیرش ادامه داد. اما کشمکش‌های شبکه نمایش خانگی و صداوسیما تنها به جدال دو سال اخیر ختم نمی‌شود. می‌توان ریشه این اختلاف را در زمانی جست‌وجو کرد که بسیاری متوجه این واقعیت شدند که با قدرت‌گرفتن شبکه نمایش خانگی، مدیریت افکار عمومی از دستشان خارج شده و حالا زمانی است که باید وارد صحنه شوند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جروزالم پست: ایران در حال توسعه یک مرکز زیرزمینی هسته‌ای در نطنز استروزنامه «جروزالم پست»، در گزارشی آورده، ایران در حال توسعه یک مرکز هسته‌ای زیرزمینی جدید در نطنز با هدف انتقال سانتریفیوژهای نسل جدید به آن است که در صورت این حکومت چیزی بیش از لاف زدن نیست همش دروغ است برای حفظ منافع اربابانش ومردمی هزینه داده ومات و مبهوت در برابراین نماد فسادودروغ وتزویرکه چه کلاهی سرشان رفته وچک سفید امضا به اینها داده اند وتوان پس گرفتن این چک رو ندارن چون تنها تنهایند.

هند یک کشتی متعلق به فرزندان شمخانی را توقیف کردحرومزاده با پول ملت برای بچه هاش کشتی خریده خدا لعنتتون کنه نفرین برشما.

کشتی متعلق به فرزندان علی شمخانی در هند «توقیف» شده استخبرگزاری ایلنا گزارش داده است که کشتی کانتینربر «کابل» متعلق به شرکت کشتیرانی «آدمیرال» در یک بندر دولتی هند توقیف شده است. بر اساس این گزارش، دادگاهی در هند به علت «نقص... کاسبان تحریم ...حروم زاده های کمونیستی چه به روز مملکت آوردند. متاسفانه علاوه بر شرکت ادمیرال یک شرکت نفتی هم در سنگاپور دارند که نفت قاچاق و مفت رو اونجا آب میکنند داماد آقای شمخانی بنام آقای امیران یا بچاری بزرگترین قاچاقچی گازوئیل در جنوب کشور هست، ایشون با زد و بند گازوئیل رو لیتری ۳۰۰ ت از شرکت نفت میگیره و لیتری ۸۵۰۰ قاچاق میکند، ولده زناهای بی ناموس.

آتش‌سوزی در کشتی ایتالیایی؛ جست‌وجوی مفقودان ادامه دارد | DW | 19.02.2022در پی وقوع آتش‌سوزی در یک کشتی ایتالیایی در دریای مدیترانه همچنان از سرنوشت تعدادی از سرنشینان آن اطلاعی در دست نیست. این کشتی در نزدیکی جزیره کورفو یونان دچار حادثه شد و جست‌وجوی سرنشینان مفقود آن ادامه دارد.

اسرائیل یک «پهپاد حزب‌الله لبنان» را در حریم هوایی خود ساقط کردبر اساس اطلاعیه ارتش اسرائیل، پهپاد گروه حزب‌الله لبنان قبل از انهدام رد‌گیری شده و تحت نظر بود.

محاکمه یک شهروند افغانستان به اتهام «جنایات جنگی» در هلندمحاکمه یک شهروند افغانستان به اتهام ارتکاب جنایات جنگی در دادگاهی در لاهه هالند (هلند) آغاز شد.به گزارش خبرگزاری «رویترز»، محاکمه این فرد 76 ساله به نام