یک کودک مجرم دیگر زیر تیغ؛ تراژدی آرمان و غزاله

21/07/1400 08:39 ق.ظ

حسین رئیسی،مشاور «مرکز اسناد حقوق بشر ایران» به «ایران وایر» گفت:آرمان_عبدالعالی نباید اعدام شود زیرا هنوز قاتل بودن او ثابت نشده و در زمان وقوع اتفاق نیز کمتر از ۱۸ سال داشته است. دور حکم اعدام، مخصوصا برای کودکان، جنایت علیه بشریت است. amirmiresmaeili

آرمان عبدالعالی متهم است که در سال ۱۳۹۲، در سن ۱۷ سالگی، «غزاله شکور»، دوست دختر خود را به قتل رسانده و سپس جسد مقتول را ناپدید کرده است.

آرمان که در زمان ارتکاب به قتل، زیر ۱۸ سال سن داشته است، در مراحل اول محاکمه، به قتل دوست دخترش غزاله شکور اعتراف کرده بود. اما سپس منکر این قتل شد و اعلام کرد اعترافاتش «اجباری» و تحت تاثیر بازجویی‌های فشرده بوده‌اند.

روز دوشنبه سازمان عفو بین‌الملل با ابراز نگرانی از وضعیت آرمان عبدالعلی اعلام کرد که او به سلول انفرادی زندان کرج منتقل شده است تا حکم اعدامش طی چند روز آینده به اجرا دربیاید. «حسین رئیسی»، حقوق‌دان و مشاور «مرکز اسناد حقوق بشر ایران» در گفت‌وگو با «ایران‌وایر» می‌گوید: «علی‌رغم تاثیرات منفی هرگونه اعدام در سطح جامعه و کمک به تکرار خشونت، اعدام آرمان عبدالعالی به دلیل این که در زمان ارتکاب جرم کمتر از ۱۸ سال داشته و ماهیت جرم را درک نکرده است، با قوانین داخلی ایران نیز تناقض دارد و باید لغو شود.»

پیش از این مقرر شده بود که حکم اعدام آرمان عبدالعلی در دی ماه ۱۳۹۸ اجرا شود اما خانواده مقتول تصمیم گرفتند یک بار به او مهلت دهند تا محل جسد دخترشان را به آن‌ها بگوید.

ادامه مطلب:
iranwire »

تکمیل و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات یک ضرورت استرئیس جمهور بر تلاش و همت مضاعف همه دستگاه‌ها در ساماندهی فضای مجازی برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در این حوزه و دستیابی به اهداف اصلی تشکیل شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد. سلام کره شمالی...سلام استبداد دینی سلام استیلای مغز های کوچک زنگ زده

ایران یک - کره جنوبی یک/ اولین تساوی با اسکوچیچتیم ملی ایران در دیدار حساس امروز به تساوی با کره جنوبی رضایت داد.

حقوق شهروندی | یک کودک-مجرم در آستانه اعدام؛ خانواده آرمان عبدالعالی برای آخرین ملاقات به زندان فراخوانده شدندحقوق شهروندی | یک کودک-مجرم در آستانه اعدام؛ خانواده آرمان عبدالعالی برای آخرین ملاقات به زندان فراخوانده شدند یک کودک قاتل که با سبعیت تمام یک دختر بیگناه رو نیمه جان داخل نایلون زباله انداخت و پدر و مادر دختر رو در حسرت گذاشت که حتی فرصت نکنند بر سر قبرش گریه کنند. این جنایت را به پشتوانه پول و راهنمایی پدرش مرتکب شد. اعدام کمترین حق خانواده دختره.. ای بابا چقدر شل کن سفت در آوردن اعدام کنید دیگه

کشف یک شراب‌سازی باستانی در اسرائیل؛ مجتمع ۱۵۰۰ ساله برای تهیه شراب محبوب «غزه»🔺 کشف یک شراب‌سازی باستانی در اسرائیل؛ مجتمع ۱۵۰۰ ساله برای تهیه شراب محبوب «غزه» ▪ به گفته اداره باستان‌شناسی اسرائیل کشف این مجتمع نشان می‌دهد که یبنه در دوران امپراتوری بیزانس یکی از مراکز مهم شراب‌سازی بوده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی | DW | 12.10.2021تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، سه‌شنبه ۲۰ مهر (۱۲ اکتبر) به نتیجه ۱ بر ۱ مقابل ملی‌پوشان کره‌جنوبی رضایت داد. علیرضا جهانبخش گل مساوی‌ را برای تیم ایران به ثمر رساند.

یک فعال حقوق‌ بشر در حمله مسلحانه در افغانستان کشته شدعبدالرحمن معاون فعال حقوق بشر در حمله مسلحانه در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان کشته شد. - خبرگزاری آناتولی