یک وزیر عرب در دولت جدید اسرائیل

14/06/2021 11:50:00 ق.ظ

یک وزیر عرب در دولت جدید اسرائیل

فلسطین, دولت جدید

یک وزیر عرب در دولت جدید اسرائیل

دولت جدید اسرائیل به رهبری نفتالی بنت، نخست وزیر راستگرای این کشور، عیساوی فریج، سیاستمدار 57 ساله عرب را به‌عنوان وزیر همکاری‌های منطقه‌ای معرفی کرده است.

علاوه بر این، یک عرب اسرائیلی از مذهب «دروز» بنام حمد عمار، به‌عنوان وزیر مشاور در امور مالی در کابینه جدید حضور دارد. حمد عمار از حزب «اسرائیل خانه ما» به رهبری آویگدور لیبرمان است که خود لیبرمان، به‌عنوان وزیر دارائی در کابینه جدید معرفی شده است.

Advertisementشایان ذکر است که روز یکشنبه 13 ژوئن، کنست اسرائیل به کابینه ائتلافی نفتالی بنت، رئیس حزب «یمینا» رأی اعتماد داد. در این رای‌گیری، 60 نماینده از کنست اسرائیل به دولت جدید رای مثبت دادند و 59 نماینده با آن مخالفت کردند. دولت جدید با این اختلاف اندک به‌عنوان سی و ششمین دولت اسرائیل فعالیت خود را آغاز کرد. این کابینه از 8 حزب مختلف تشکیل شده که برای اولین بار، یک حزب اسلامگرا متمایل به اخوان‌السلمین به رهبری منصور عباس در این ائتلاف حاضر است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پایان نتانیاهو پس از ۱۲ سال؛ نفتالی بنت به عنوان نخست وزیر جدید اسرائيل انتخاب شددر جلسه پرتنش روز یکشنبه پارلمان اسرائيل، نمایندگان به کابینه ائتلافی نفتالی بنت و یائیر لاپید رای اعتماد دادند و به ۱۲ سال حضور بنیامین نتانیاهو به عنوان نخست وزیر پایان بخشیدند. بنیامین هم رفت🙏🙏🙏❤️❤️❤️ 😂😂 مردمان خاورمیانه ، نفس راحتی خواهد کشید......

اظهارات وزیر خارجه مصر درباره بهبود روابط آنکارا-قاهرهاظهارات وزیر خارجه مصر درباره بهبود روابط آنکارا-قاهره وزیر امور خارجه مصر اعلام کرد که روابط دوجانبه آنکارا-قاهره در یک چارچوب مشخص و به صورت گام به گام پیشرفت می‌کند.

گزافه‌گویی وزیر خارجه امارات؛ حماس را به داعش تشبیه کردوزیر امور خارجه امارات متحده عربی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» را به داعش تشبیه کرد. - خبرگزاری آناتولی

بایدن پیروزی بنت را تبریک گفت؛ مشورت با اسرائیل درباره ایران و امنیت منطقهکاخ سفید اعلام کرد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه یکشنبه در تماس با نفتالی بنت، نخست وزیر جدید اسرائیل ، پیروزی وی در تشکیل حکومت را تبریک گفت.در رژیم عقیدتی آخوندی سپاهی در ایران در راه رژیم هایی همچون شوروی سابق و نازیستها گام برداشته.هر زد و بند و توافقی با این رژیم ضد مردمی نامشروع محکوم ب زوال و شکسته 🤚🏻 خاک تو سرت بایدن 🤨✋

پاسخ به ادعای یک کاندیدای ریاست جمهوری درباره وضعیت دریاچه ارومیهپاسخ به ادعای یک کاندیدای ریاست جمهوری درباره وضعیت دریاچه ارومیه: متاسفانه یک کاندیدا در اظهاراتی ضمن نادیده گرفتن بیش از ۷ سال تلاش‌های مستمر مجموعه‌ای بزرگ از سازمان‌ها ذیل ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه، نجات این دریاچه را نزولات آسمانی عنوان کرده است درسته ستاد احیای دریاچه خیلی تلاش کرده است ولی باران هم تاثیر گذار بود امسال که خشک سالی است تراز نسبت به سال قبل چقدر پایین رفته است؟ اگر راست میگید زاینده رود را هم احیا نیکردید بی شرفهلی دروعگو بلک ضعف در پلسخگویی تلاشهای بسیار زیاد شما در احیای دریاچه_ارومیه بسیار شگفت انگیز بود . امیدوارم با پایان دولت ،این تلاشها بصورت کارشناسی بررسی و بودجه های هدر رفته احیا شود دولت_جهاد_و_جهش دولت_سوم_روحانی

تنیس؛ نواک جوکوویچ نوزدهمین قهرمانیِ گرند اسلم را در پاریس جشن گرفتمرد شماره یک تنیس جهان اکنون تنها یک قهرمانی دیگر برای رسیدن به رکورد راجر فدرر و رافائل نادال در دستیابی به ۲۰ عنوان نخست در تورنمنت‌های گرند اسلم فاصله دارد.

فریج از حزب چپگرای «مرتز» است که در دولت ائتلافی جدید مشارکت دارد و از حقوق برابر فلسطینی‌های داخل اسرائیل، با دیگر شهروندان حمایت می‌کند.Aa با رای اعتماد کنست، مجلس اسرائيل به ۱۲ سال نخست وزیری بنیامین نتانیاهو پایان داد و نفتالی بنت، سیاستمدار دست‌راستی تندرو جانشین او شد.وزیر امور خارجه مصر اعلام کرد که روابط دوجانبه آنکارا-قاهره در یک چارچوب مشخص و به صورت گام به گام پیشرفت می‌کند.وزیر امور خارجه امارات متحده عربی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» را به داعش تشبیه کرد.

علاوه بر این، یک عرب اسرائیلی از مذهب «دروز» بنام حمد عمار، به‌عنوان وزیر مشاور در امور مالی در کابینه جدید حضور دارد. حمد عمار از حزب «اسرائیل خانه ما» به رهبری آویگدور لیبرمان است که خود لیبرمان، به‌عنوان وزیر دارائی در کابینه جدید معرفی شده است. آقای بنت قرار است ریاست دولتی ائتلافی را عهده‌دار باشد که در آن نمایندگانی از احزاب چپ، میانه‌رو و عرب حضور دارند. Advertisement شایان ذکر است که روز یکشنبه 13 ژوئن، کنست اسرائیل به کابینه ائتلافی نفتالی بنت، رئیس حزب «یمینا» رأی اعتماد داد.2021 قاهره/ خبرگزاری آناتولی سميح شکری٬ وزیر امور خارجه مصر اعلام کرد که روابط دوجانبه آنکارا-قاهره در یک چارچوب مشخص و به صورت گام به گام پیشرفت می‌کند. در این رای‌گیری، 60 نماینده از کنست اسرائیل به دولت جدید رای مثبت دادند و 59 نماینده با آن مخالفت کردند. این ائتلاف شکننده قرار است مقام نخست وزیری را به صورت گردشی بین بنت و یائر لاپید تقسیم کند. دولت جدید با این اختلاف اندک به‌عنوان سی و ششمین دولت اسرائیل فعالیت خود را آغاز کرد. جای تاسف دارد که بسیاری از کشورها از صحبت در مورد گروه‌هایی مانند حزب‌الله ، حماس یا اخوان المسلمین اجتناب می‌کنند.

این کابینه از 8 حزب مختلف تشکیل شده که برای اولین بار، یک حزب اسلامگرا متمایل به اخوان‌السلمین به رهبری منصور عباس در این ائتلاف حاضر است. نفتالی بنت سخنرانی خود را با تشکر از بنیامین نتانیاهو آغاز و ادامه داد: «به نمایندگی از اسرائيل، از بنیامین نتانیاهو بابت خدمات طولانی و پردست‌اورد تشکر می‌کنم و متعهد می‌شود که نخست وزیری برای همه اسرائيلی‌ها باشم. مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در تاریح 9 ژوئن در شبکه « تی‌آر‌تی خبر» درباره مذاکرات ترکیه و مصر ضمن اشاره به گفتگوی وزرای خارجه دو کشور و تعیین سفرا٬ اعلام کرد که تلاش‌ها برای بهبود روابط میان دو کشور ادامه خواهد یافت. در دولت جدید اسرائیل، 27 وزیر حضور دارند که از میان آنها، 9 وزارتخانه در اختیار زنان قرار گرفته است. این تعداد وزیر زن در کابینه اسرائیل، در تاریخ دولت‌های مختلف اسرائیل بی‌سابقه است و یک رکورد جدید محسوب می‌شود. او همچنین با اشاره به اینکه احیای برجام یک اشتباه است، ادامه داد که برنامه هسته‌ای ایران یکی از موضوعات اصلی در کابینه او خواهد بود. طبق توافقی که بین احزاب ائتلافی دولت جدید شکل گرفته، نفتالی بنت تا سال 2023 نخست وزیر خواهد بود و سپس جای خود را به یائیر لاپید رئیس حزب «آینده‌ای هست» که اکنون منصب وزارت خارجه را دارد، خواهد داد.. . ادامه این وضعیت موجب شد تا در میانه سخنرانی ۴۵ دقیقه‌ای بنت، به دستور یاریو لوین، رئیس مجلس، چند نفر از نمایندگان مجلس، از جلسه اخراج شدند. وزیر امور خارجه امارات با اسرائیل اشغالگر هم‌آوازی کرده و حماس را به گروه تروریستی تشبیه می‌کند.