یک هفته عجیب و سه انفجار مشکوک؛ احتمال آلودگی هسته‌ای وجود دارد؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

هفته دوم تیرماه ۹۹، یکی از پرحادثه‌ترین هفته‌های سال‌های اخیر است. سه انفجار و آتش‌سوزی بزرگ موجی از نگرانی را در جامعه به وجود آورده است. ابعاد هیچکدام از سه حادثه هنوز روشن نشده است. گزارش پروانه معصومی👇 اخبار_ایران نطنز پارچین خجیر راستی_آزمایی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«مسمومیت پرتوی نوعی آسیب به بدن است که در اثر قرار گرفتن در برابر مقدار زیادی از پرتو که اغلب در مدت زمان کوتاهی (حاد) به وجود می آید. میزان تشعشع جذب شده توسط بدن یا همان دوز جذب شده، تعیین می‌کند شدت آسیب و مسمومیت فرد خواهد بود. مسمومیت پرتوی به عنوان به سندرم حاد پرتونگاری یا مسمومیت با اشعه نیز شناخته می شود.»حمله به مرکز صنعتی هسته‌ای، انفجار یک دستگاه رادیو اکتیو کوچک، انفجار یک دستگاه انفجاری معمولی که مواد رادیواکتیو را پراکنده می‌کند و انفجار سلاح هسته‌ای استاندارد».

علائم و نشانه های اولیه بیماری مسمومیت پرتوی معمولاً حالت تهوع و استفراغ بوده و خوشبختانه قابل درمان هستند. مدت زمان بین قرار گرفتن فرد در معرض تابش پرتو و بروز این علائم اولیه می‌تواند به تشخیص میزان پرتوی جذب شده توسط فرد کمک زیادی کند. بعد از بروز علائم اولیه این بیماری، فرد مبتلا به مسمومیت پرتوی ممکن است دیگر برای مدتی هیچ علامتی نداشته ولی بعدا دوباره این علائم با شدت بیشتری ظاهر شوند.

مسمومیت پرتو می‌تواند علائم دیگری مانند تب، عفونت، اسهال، سردرد، ریزش مو، تهوع و استفراغ، ضعف و خستگی، فشار خون پایین، سرگیجه و مشکلات تعادلی، استفراغ خونی و مدفوع همراه با خونریزی داخلی… داشته باشد.حتی اگر انفجارهای تهران و نطنز واقعا منجر به آلودگی رادیواکتیو شده‌ باشند، باز هم بعید است که مردم در معرض آلودگی شدید قرار گرفته باشند. قاعدتا در صورت مسمومیت با دوز بالا در روزهای گذشته باید گزارش‌های زیادی از مراجعه مردم با علائم مسمومیت منتشر می‌شد که خوشبختانه این اتفاق رخ نداده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رویترز: یک هفته پس از انفجار در نزدیکی مراکز تولید موشک، «یک حادثه» در تاسیسات هسته‌ای نطنز روی دادرویترز: یک هفته پس از انفجار در نزدیکی مراکز تولید موشک، «یک حادثه» در تاسیسات هسته‌ای نطنز روی داد خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه ۱۲ تیرماه از وقوع «یک حادثه» در تاسیسات هسته‌ای نطنز خبر داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جوزف بورل هفته آینده به ترکیه می‌آید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عرضه 700میلیون دلار در بازار ارز طی یک هفته گذشته/ امروز 110میلیون دلار وارد بازار شد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimعرضه ۷۰۰ میلیون دلار در بازار ارز طی یک هفته گذشته/ امروز ۱۱۰ میلیون دلار وارد بازار شد از سه شنبه هفته قبل تا امروز بیش از ۷۰۰ میلیون دلار از سوی بازارساز وارد بازار شده که خریدار چندانی هم نداشته است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ 141 مرگ طی یک روزکرونا در ایران؛ 141 مرگ طی یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اعمال محدودیت‌های جدید کرونا در ۱۳ استان/ تعطیلی یک هفته‌ای هرمزگان و مشهد + جدولحریرچی خبر داد: اعمال محدودیت‌های جدید کرونا در ۱۳ استان/ تعطیلی یک هفته‌ای هرمزگان و مشهد + جدول
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

یک نفر بازداشت شد/ صدور دستور احضار ۵ نفر از مقصران احتمالی حادثه کلینیک سینادادستان تهران در تشریح آخرین جزئیات از پرونده آتش سوزی کلینیک سینا اطهر گفت: دستور احضار ۵ نفر از مقصران احتمالی حادثه صادر و یک نفر نیز در این رابطه بازداشت شده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »