یک نماینده مجلس: اشاره خامنه‌ای باعث شد طرح صیانت از فضای مجازی جدی شود

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بهروز محبی، نماینده سبزوار، درباره منشا طرح مجلس برای محدودسازی اینترنت و پیام‌رسان‌ها، گفت: «اشاره علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، باعث شد طرح صیانت از فضای مجازی در مجلس جدی شود.»

همزمان مجتبی رضاخواه، یکی از نمایندگان تهران، نیز تاکید کرد که در طرح صیانت از فضای مجازی، اختیارات گسترده‌ای به یک کمیسیون واگذار شده که سه رده پایین‌تر آن چیزی قرار دارد که تحت نظر رهبر جمهوری اسلامی است و این کمیسیون به هیچ‌کس پاسخ‌گو نیست.

به دنبال همین مخالفت‌ها، بهروز محبی، نماینده سبزوار، روز پنج‌شنبه هفتم مرداد ماه، با اشاره به اینکه مصوبه مجلس در خصوص منشاء طرح محدودسازی اینترنت و پیام‌رسان‌ها، گفت که اشاره علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و همچنین «دلسوزان نظام»، «باعث شد طرح صیانت از فضای مجازی در مجلس شورای اسلامی جدی شود.» در اصل ۸۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی آمده است: سمت نمایندگی قائم به شخص است و قابل واگذاری به دیگری نیست. مجلس نمی‌تواند اختیار قانون‌گذاری را به شخص یا هیاتی واگذار کند ولی در «موارد ضروری» می‌تواند اختیار وضع بعضی از قوانین را به کمیسیون‌های داخلی خود تفویض کند و در این صورت، چنین قوانینی در مدتی که مجلس تعیین می‌کند به صورت آزمایشی اجرا می‌شود و تصویب نهایی آن با مجلس خواهد بود.

او گفت که در طرح مصوب مجلس، یک کمیسیون عالی برای تنظیم گری پیشنهاد شده است که یک‌سری از اختیارات وزارت ارتباطات را در اختیار این کمیسیون قرار خواهد داد ولی این کمیسیون درحالی که قرار است تصمیماتی با آثار اقتصادی گسترده‌، از نرخ تاکسی‌ اینترنتی تا حوزه سلامت، کشاورزی و غیره بگیرد، به هیچ مرکزی پاسخگو نیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

در زمان مرحوم لنین،هیتلر و بقیه علما هم همینطور بود! فقط رضاشاه خاین بود که با دست خالی یه مشت ادم عقب افتاده را بزور به حمام میفرستاد. اراده سیدعلیشاه براین است که روزنامه نباشد ، مرتضوی با استناد بیک ماده قانونی شاه برای متعرضین روزنامه ها رو تعطیل کرد حالا قالیباف در نقش قانون

ایران اینترنشنال ادعای بی طرفی داره ولی در مورد عملکرد بی بی سی ساکت هست . بی بی سی فارسی اسم یک رسانه بین المللی رو یدک میکشه که با دستگاه سرکوب همراه هست. چون کارمندان ایران اینترنشنال زمانی در بی بی سی بودن وظیفه خودش نمیدونه که این شبکه رو نقد کنه ؟ یا ترس از این رسانه هست؟

در قرن ٢١ در زمان پيشرفت كشورها ، حتي پيشرفت كشورهاي جهان سوم ، كاري با كشور ما شد كه هنوز درگير خرافات هستيم هنوز بخاطر حق دلالي عده يي كه قند حرام اعلام شد . مبارزه با آفات توطىًه دشمن و قطار همان شيطان شناخته شد و .... هستيم . چه كسي اين را گردن مردم ايران گذاشت ؟ كه .....

در نظام ولایت مطلقه فقیه مهم نیست مجلس یا دولت دست کدام حزب یا جریان سیاسی است مهم اینکه خامنه ای چی میخواد

مجتبی رضاخواه، یکی از نمایندگان تهران، نیز گفت که در طرح صیانت از فضای مجازی، اختیارات گسترده‌ای به یک کمیسیون واگذار شده تا تصمیمات گسترده با آثار اقتصادی بگیرد ولی این کمیسیون که سه رده پایین‌تر از نظارت مستقیم رهبر جمهوری اسلامی قرار دارد به هیچ‌کس پاسخگو نیست

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش نماینده ارومیه به طرح محدود کردن اینترنت در مجلس ایراننماینده ارومیه با انتقاد از تصویب بررسی طرح محدود کردن اینترنت در مجلس شورای اسلامی ایران، تصویب این طرح را باعث منزوی شدن ایرانی‌ها دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

موافقت مجلس ایران با اجرای آزمایشی طرح محدود کردن اینترنت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

طرح «جوانی جمعیت» دوباره به مجلس بازگردانده می‌شودسخنگوی شورای نگهبانی اعلام کرد با وجود اینکه بسیاری از ابهامات و ایرادات طرح «جوانی جمعیت و حمایت از خانواده» از سوی مجلس رفع شده بود، اما برخی از آن‌ها همچنان باقی است و این موارد به مجلس ارسال می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش‌های گسترده به طرح مجلس برای شبکه‌های اجتماعی؛ آیا نمایندگان عقب‌نشینی می‌کنند؟پیش نویس طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» در حالی برای تصویب ذیل اصل ۸۵ قانون اساسی قرار گرفته است که سؤال‌ها و نگرانی‌های کاربران و صاحب نظران سیاسی و رسانه ای همچنان پابرجاست. این ها نماینده مردم نیستند ؛دشمنان مردمند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازگشت مجدد طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به مجلس- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimبازگشت مجدد طرح جوانی جمعیت دوباره به مجلس سخنگوی شورای نگهبان: با اصلاحات صورت گرفته از سوی مجلس، بسیاری از ابهامات و ایرادات طرح جوانی جمعیت رفع شده اما برخی از آنها همچنان باقی بود که این موارد به مجلس ارسال خواهد شد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

طرح صیانت از فضای مجازی شبکه‌های اجتماعی را مسدود می‌کند/ با این طرح کسب و کارها آسیب می‌ببنندنماینده مجلس یازدهم با مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی، گفت: این طرح شبکه‌های اجتماعی خارجی را مسدود و این به کسب‌ و کار مردم و شرکت‌های دانش بنیان آسیب جدی می‌زند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »