یک نیروی عملیاتی وابسته به حزب‌الله لبنان از قبرس به آمریکا مسترد شد

02/05/1399 06:50:00 ب.ظ

یک نیروی عملیاتی وابسته به حزب‌الله لبنان از قبرس به آمریکا مسترد شد وزارت دادگستری ایالات متحده روز شنبه در بیانیه‌ای گفت غسان دیاب، ۳۷ ساله، هفته پیش به میامی رسید تا در ایالت فلوریدا با اتهاماتی مربوط به سال ۲۰۱۶ روبرو شود.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. صدای آمریکا ـ یک مرد لبنانی متهم به پولشویی برای گروه ستیزه‌جوی حزب‌الله از قبرس به ایالات متحده مسترد شده است.

وزارت دادگستری ایالات متحده روز شنبه در بیانیه‌ای گفت غسان دیاب، ۳۷ ساله، هفته پیش به میامی رسید تا در ایالت فلوریدا با اتهاماتی مربوط به سال ۲۰۱۶ روبرو شود.

دیاب به ۱۰۰ هزار دلار پولشویی، توطئه برای پولشویی، انتقال بدون مجوز دلار، و استفاده غیرقانونی از دستگاه ارتباط دوطرفه برای پیشبرد این پولشویی متهم است. دادستان کل فلوریدا سال ۲۰۱۶ در چارچوب عملیات «اداره مبارزه با مواد مخدر» در میامی دیاب را به عنوان عضو وابسته به حزب الله شناسایی کرده بود.

غسان دیاب ماه مارس ۲۰۱۹ در بدو ورود به قبرس از بیروت دستگیر شد. سازمان‌های مجری قانون در ایالات متحده در ماه‌های اخیر به سرکوب گروه‌های وابسته به ایران و شبکه‌های مالی‌شان شدت داده‌اند. کارشناسان می‌گویند دیاب بخشی از یک شبکه بزرگ قاچاق مواد مخدر به وسعت چند قاره بود و استرداد او گامی چشمگیر در آسیب زدن به عملیات خارجی حزب‌الله محسوب می‌شود. headtopics.com

پرونده دیاب در فلوریدا به یک شبکه قاچاق مواد مخدر در کلمبیا بر‌می‌گردد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

بولتون از اسرائیل خواست پیش از انتخابات آمریکا فکری به حال امنیت خود کندجان بولتون در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو ارتش اسرائیل ضمن ابراز بی اطلاعی نسبت به منشا انفجارهای اخیر در تاسیسات هسته‌ای و مراکز نظامی ایران، از عاملان این حملات حمایت کرد.

پاسخ به یک پرسش: آیا رفتن به باشگاه‌های ورزشی در طول همه‌گیری کرونا امن است🔺پاسخ به یک پرسش: آیا رفتن به باشگاه‌های ورزشی در طول همه‌گیری کرونا امن است ⚡️با کاهش محدودیت‌های قرنطینه اعمال شده برای جلوگیری از شیوع کرونا، بسیاری از افراد تشنه بازگشت به روند عادی و انجام زندگی معمول خود، از جمله فعالیت‌های ورزشی‌شان، هستند.

آمریکا هکرهای چینی را به سرقت اطلاعات مربوط به تولید واکسن کرونا متهم کردآمریکا هکرهای چینی را به سرقت اطلاعات مربوط به تولید واکسن_کرونا متهم کرد وزارت دادگستری امریکا می‌گوید فعالیت‌های پنهانی چین می‌تواند تهیه و تولید واکسن ویروس کرونا را به طور بالقوه به تعویق بیاندازد.

یک روز پس از سفر پمپئو اعلام شد؛ گفتگوی وزیران خارجه بریتانیا و آلمان درباره ایران🔺یک روز پس از سفر پمپئو صورت گرفت؛ گفتگوی وزیران خارجه بریتانیا و آلمان درباره ایران ⚡️دومنیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا اعلام کرد که با هایکو ماس، همتای آلمانی خود، درباره موضوعات مختلف از جمله ایران، روند صلح خاورمیانه و هنگ کنگ گفتگو می‌کند.

درستی‌سنجی یک ادعا؛ آیا تا به حال در دیوان عالی کشور قاضی متخلف نداشته‌ایم؟

تعطیلی یک پاسگاه پلیس در ایتالیا به دلیل قاچاق مواد مخدر، شکنجه و اخاذیهمه این نیروها در یک پاسگاه پلیس در نزدیکی شهر پیاچنزا واقع در شمال ایتالیا مشغول فعالیت بودند. با افشا شدن تخلف‌های گستردۀ این افراد، این پاسگاه بطور کامل بسته شد.