یک نماینده مجلس: بدهی بریتانیا به ایران در عمان بلوکه شده است

07/02/1401 03:21 ب.ظ

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی می‌گوید طلب تاریخی ایران از بریتانیا که قرار بود در ازای آزادی نازنین زاغری-رتکلیف پرداخت شود، در عمان بلوکه شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی می‌گوید طلب تاریخی ایران از بریتانیا که قرار بود در ازای آزادی نازنین زاغری-رتکلیف پرداخت شود، در عمان بلوکه شده است. وی با این حال گفته که این مبلغ هنوز در اختیار ایران قرار نگرفته، اما «چندان مشکل به مقصد رسیدن را نداریم کما اینکه به مقصد هم خواهد رسید.» عباس‌زاده بدون اشاره به جزئیات، تنها گفته که «بالاخره مذاکراتی شده است.

ما یک سری کارهایی برای آزاد کردن اموال‌مان، به ویژه در مورد پول‌های بلوکه شده [در عمان] آغاز کرده‌ایم.»

آن‌طور که سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران خبر داده، «یک کار هماهنگ، حقوقی، مستدل و عالمانه را برای بازگشت این پول‌ها شروع کرده‌ایم و دارد نتیجه هم می‌دهد.» روزنامه گاردین نیز با انتشار اظهارات این نماینده، بدون اشاره به منبع خود، نوشته تنها «یک میلیون پوند» از این مبلغ به ایران رسیده و این موضوع نیز ربطی به دولت بریتانیا ندارد.، ۴۳ ساله، پس از شش سال همراه با انوشه آشوری پس از حدود پنج سال، بامداد پنج‌شنبه، ۲۶ اسفندماه، در فرودگاهی در بریتانیا به خانواده‌های خود پیوستند.

با آنکه وزیر خارجه جمهوری اسلامی مدعی شده بود که بین آزادی این دو زندانی دوتابعیتی با واریز طلب ایران، «ارتباطی» وجود ندارد، اماحسین امیرعبداللهیان خود در مهرماه در دیدار با همتای بریتانیایی‌اش و در پاسخ به تقاضای آزادی نازنین زاغری بار دیگر بر لزوم بازپرداخت بدهی ۴۰۰ میلیون پوندی این کشور به ایران تاکید کرده بود. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

نماینده پیشین مجلس ایران: خانواده قالیباف دو آپارتمان در ترکیه خریده‌اندغلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو پیشین مجلس ایران گفت که همسر، دختر و داماد محمدباقر قالیباف، رئیس «مجلس انقلابی» ایران در سفر اخیر خود به ترکیه افزون بر

رگبار باران در نقاط مختلف کشور/ گرد و خاک در شرق ایرانرئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از فعالیت سامانه بارشی و رگبار باران و وزش باد شدید در اکثر نقاط کشور طی امروز(۶ اردیبهشت) خبر داد.

نگرانی حکومت: انقلاب جنسی در ایران شروع شده استرویکرد حکومت به جامعه رنگین‌کمانی، همزمان با گسترش شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های خبری، تغییر کرده و از انکار به ستیز با جامعه رنگین‌کمانی و مخصوصا روابط افراد هم‌جنس تبدیل شده است. اقلیت‌های_جنسی گزارش شایا گلدوست👇 خداییش دیگه همجنس گرایی رو باب نکنید انسانیت رو با اینجور کثافت کاریا خراب کردین

قاتل دو روحانی اهل سنت در ایران دستگیر شدرئیس کل دادگستری استان گلستان از دستگیری قاتل 2 روحانی اهل سنت گنبدی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

غیبت بی سر و صدای ایران در بینال ونیز!سه روز از آغاز بخش نمایشگاهی بینال هنر ونیز می‌گذرد و با جست‌وجویی ساده در وب‌سایت این رویداد می‌توان متوجه شد که ایران امسال در بین ۸۰ غرفه شرکت‌کننده، حضور ندارد! این در حالی است که هنر ایران در پنجاه‌وهشتمین دوسالانه هنر ونیز، توانست در بین ۹۰ کشور شرکت کننده حضور موفقی داشته باشد. حاجی لاکن با خوف از مفسده, سربازان گمنام محبان اهل بیت سیدعلی رهبری حضور ندارد تکذیب میشود

اعتراض سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران به پاداش‌های میلیاردی در فدراسیون | DW | 26.04.2022مریم ایراندوست، سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران، در حساب اینستاگرام خود با اشاره ب‍ه ندادن پاداش از سوی فدراسیون فوتبال ایران به تیم زنان، به پاداش‌های میلیاردی برای مشاوران رئیس معزول فدراسیون واکنش نشان داد.