یک نماینده مجلس: ازدواج زیر ۱۸ سال بسیار پایدار است

05/04/1399 01:34 ب.ظ

سمیه رفیعی، نماینده مجلس یازدهم ادعا کرده که ازدواج‌های زیر ۱۸ سال جزء ازدواج‌های پایدار و موفق در ایران محسوب می‌شود. وی افزود «در دین اسلام کسی نمی‌تواند برای ازدواج شرایط و حدود مطلق سنی وضع کند.» اخبار_ایران مجلس

افزوده که «در دین اسلام کسی نمی‌تواند برای ازدواج شرایط و حدود مطلق سنی وضع کند.» به گفته وی «در شرع این‌گونه است که فردی که تصمیم به ازدواج دارد و به حد تشخیص درست که مد نظر اسلام است برسد، حکومت اجازه ممانعت از آن را ندارد.

»

این نماینده مجلس اضافه کرده «مطلق کردن سن ازدواج جای تعجب دارد چرا که زیر پا گذاشتن حداقل‌های دولت اسلامی است.» وی در مورد نحوه برخورد مجلس با این تصمیم دولت مبنی بر محدود کردن سن ازدواج هم گفته «مجلس یازدهم اراده جدی برای مقابله با برنامه‌های ضد خانواده و جمعیت دارد.»

رقیعی ادامه داده «این حق هر ایرانی است که بخواهد ژن و نسل خودش را در میهن خودش توسعه بدهد نسلی که در همه جای دنیا محترم است و به غیرت، حلال‌زادگی، نخبه بودن و شجاعت شناخته می‌شود.»

ادامه مطلب:
iranwire »

ضرب و شتم شدید یک متخصص بیهوشی توسط همراهان یک بیمار در پیرانشهر+عکسرییس انجمن متخصصان بیهوشی ایران و معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی با اشاره به ضرب و شتم بسیار شدید یک متخصص بیهوشی از سوی همراهان یک بیمار در شهر پیرانشهر، گفت: باید با ضاربین به شدت برخورد شود و انتظار برخورد قضایی محکمی در این باره داریم.

سرانجام موفقیت‌آمیز یک طرح پرحاشیه🎥 سرانجام موفقیت‌آمیز یک طرح پرحاشیه | سرانجام قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایران با مردان غیرایرانی به مرحله اجرا درآمد؛ قانونی که تا رسیدن به این مرحله فراز و فرودهایی را گذراند.

کشته‌شدن یک سرتیپ یمنی توسط شبه‌نظامیان حوثی در استان ماربدولت یمن اعلام کرد که در پی وقوع درگیری میان نیروهای ارتش و شبه ‌نظامیان حوثی‌٬ یک سرتیپ ارتش این کشور کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

یک فعال مدنی اهل شادگان به ۹ سال زندان محکوم شدیک فعال مدنی اهل شادگان به ۹ سال زندان محکوم شد به گفته آقای دحیمی،‌ شاکی این پرونده «دفتر حمایت قضایی ایثارگران» بوده و حکم صادر شده تصمیم نهایی دادسراى عمومى و انقلاب است.

تست کرونای مرد شماره یک تنیس جهان و همسرش مثبت اعلام شدنواک جوکوویچ، تنیس باز مطرح صربستانی به جمع ورزشکارانی پیوست که در جریان تورنمنت تدارک دیده شده توسط او در کرواسی به بیماری همه‌گیر کووید۱۹ مبتلا شده ند جزئیات بیشتر🔽

یک قاضی دادگاه در ولایت کاپیسای افغانستان ترور شدیکی از قضات دادگاه ولایت کاپیسا در افغانستان بر اثر یک حمله مسلحانه کشته شد. - خبرگزاری آناتولی