یک مقام مسئول ایرانی خواهان عدم التزام کامل کشورش به شروط برجام شد

24/08/1398 02:01 ب.ظ

یک مقام مسئول ایرانی خواهان عدم پایبندی کامل کشورش به شروط برجام شد العربية

عباسعلی کدخدائی سخنگوی شواری نگهبان خواهان عدم تعهد ایران به کلیه شروط توافق برجام در جو تنش آمیز کدخدایی در این رابطه گفت: «در حالی که ایران صبر زیادی از خود نشان داده، بیش از یک سال است که ترامپ کشورش را به شکل یک جانبه از برجام خارج کرده است».

شورای نگهبان مرکب از 12 عضو است که 6 تن از آنها روحانی هستند که از سوی آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب منصوب شده و 6 تن نیز از قضات و حقوق دانان هستند که از سوی قوه مقننه ایران معرفی شده و باید موافقت پارلمان را بگیرند.این مجلس مسئولیت تعیین صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری و بررسی قوانین را بر عهده دارد.

ایران در چندماه گذشته بشکلی فزاینده از محدودیت‌های ذکر شده در برجام خارج شده که به موجب آن، سقف معینی برای غنی سازی اورانیوم در ازای برداشتن مجازات‌های اقتصادی، تعیین شده است . کارشناسان کنترل فعالیت‌های هسته‌ای بشدت از اقدامات کنونی ایران در طول چند ماه گذشته در راستای دست کشیدن از شروط برجام نگران هستند چون این اقدامات ممکن است زمان مورد نیاز تهران برای ساخت بمب هسته‌ای را کوتاه سازد .

این در حالی است که ایران همچنان به بازرسان سازمان ملل اجازه می‌دهد تاسیسات هسته‌ای آن را مورد نظارت و بازرسی قرار داده و سطح غنی سازی را به سقف نزدیک به حد موردنیاز برای ساخت بمب هسته‌ای نرسانده است که برابر با غنی سازی 90% است . headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

عدم تمایل مراکز نظامی به تست معاینه فنی/هوای تهران از شهرهای اطراف سالم‌تر استمعاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران: هوای تهران ۸ روز است که ساکن است، اما هنوز شاخص‌های آلایندگی روی عدد ۱۳۱ است طرح‌های ترافیکی توانسته میزان تولید مواد آلاینده را کم کند هوای تهران با وجود سکون از شهرهای مجاور بهتر است

خانواده «هری دان» خواهان محاکمه زن آمریکایی هستندخانواده «هری دان» که پسرشان بر اثر تصادف با خودروی همسر افسر اطلاعاتی آمریکا در انگلستان جانش را از دست داده است خواستار محاکمه او شدند. - خبرگزاری آناتولی

عفو بین‌الملل با انتشار فراخوانی خواهان آزادی زهرا محمدی، فعال مدنی، زندانی شدسازمان عفو بین الملل با انتشار یک فراخوان، خواهان اقدام فوری نسبت به وضعیت زهرا محمدی، فعال مدنی زندانی در ایران، شد و از مقامات جمهوری اسلامی خواست او را بی قید و شرط آزاد کنند.

عدم رویارویی پیشکسوت شطرنج‌باز مقابل حریفی از رژیم صهیونیستیعدم رویارویی پیشکسوت شطرنج‌باز مقابل حریفی از رژیم صهیونیستی *ایرج صباح نماینده ایران که در مسابقات قهرمانی پیشکسوتان جهان (بالای ٥٠ سال) شرکت کرده است در دور دوم به قرعه‌ای از رژیم صهیونیستی خورد. *او در مقابل این حریف حاضر به رقابت نشد.

خبرگزاری ایرنا on Instagram: “هوای تهران در وضعیت ناسالم قرار گرفته و نهادها برای جلوگیری از ادامه وضعیت دست به کار شده‌اند. اما عدم هماهنگی میان نهادهای مختلف، باعث شده…”هوای تهران در وضعیت ناسالم قرار گرفته و نهادها برای جلوگیری از ادامه وضعیت دست به کار شده‌اند. اما عدم هماهنگی میان نهادهای مختلف، باعث شده آلودگی_هوا همچنان دردسرساز باشد و در این بین، این مردم هستند که قربانی می‌شوند. تردد ماشین‌های سنگین در شب‌های ممنوعیت ورود به تهران 📸:

برقراری آتش‌بس بین اسرائیل و جهاد اسلامی در غزه به میانجی‌گری مصربه گفته یک مقام مسئول مصری و یکی از مسئولان «جهاد اسلامی»، توافق برقراری آتش‌بس میان اسرائیل و جهاد