یک مقام وزارت بهداشت: تعداد مبتلایان به سل، دو برابر شده است

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رییس اداره کنترل سل و جذام وزارت بهداشت گفته است که از آمار مبتلایان به سل در ایران افزایشی ۵۰ درصدی داشته و بر اساس آخرین تخمین‌ها از هر ۱۰۰ هزار نفر ایرانی، ۱۳ نفر مبتلا به سل هستند. اخبار_ایران تهران سل کرونا

استان‌وایرـ رییس اداره کنترل سل و جذام وزارت بهداشت گفته است که از آمار مبتلایان به سل در ایران افزایشی ۵۰ درصدی داشته و بر اساس آخرین تخمین‌ها از هر ۱۰۰ هزار نفر ایرانی، ۱۳ نفر مبتلا به سل هستند.گفته است که این رقم «تفاوت معناداری» با کشورهای منطقه مدیترانه شرقی و جهان دارد.

بنا به گفته این مقام وزارت بهداشت، رقم مبتلایان به سل در سال ۱۳۹۹، ۶.۷ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر بوده و این به‌این معناست که وقوع بیماری سل در ایران، تقریبا ۲ برابر شده است.کرونا سبب شده است ۲۸ درصد نسبت به سال قبل از کرونا افت شناسایی موارد سل را در کشور داشته باشیم و این یعنی سل در سایه کرونا مغفول مانده است.»

او همچنین گفته است که تشخیص دیرهنگام به‌معنای صدمه بیشتر به بیماران و تکثیر بیشتر باکتری از طریق فرد آلوده است.سل و کرونا هر دو از بیماری‌های عفونی دستگاه تنفسی هستند، با این تفاوت که باکتری مولد سل نسبت به ویروس کرونا مدت طولانی‌تری را در هوا باقی می‌ماند در صورت تنفس هوای آلوده، فرد سالم نیز می‌تواند به این عفونت مبتلا شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان بهداشت جهانی: مقابله با کرونا منجر به افزایش مرگ و میر ناشی از سل شدسازمان بهداشت جهانی: مقابله با کرونا منجر به افزایش مرگ و میر ناشی از سل شد سازمان_بهداشت_جهانی می گوید شمار افرادی که بر اثر ابتلا به بیماری سل جان خود را از دست داده‌اند، برای نخستین بار پس از بیش از یک دهه افزایش یافته است. به گزارش سازمان بهداشت جهانی توجه نکنید ،اینها ویروس چینی را مخفی کردند ،ویروس چینی درایران را بخوبی گزارش دادند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

افزایش ابتلا و مرگ‌ومیر سل در کشور/ ابراز نگرانی از کاهش تشخیص سلرییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: شاهد افزایش ابتلا به بیماری سل و کاهش تشخیص آن هستیم. مرگ و میر ناشی از سل هم افزایش پیدا کرده که این موضوع یک نگرانی جدی است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وزارت خارجه حمله تروریستی به مسجد فاطمیه قندهار را به شدت محکوم کردتهران - ایرنا - وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدید حمله تروریستی به مسجد فاطمیه قندهار افغانستان، بار دیگر نسبت به توطئه‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان امت اسلام هشدار داد و بر لزوم وحدت و یکپارچگی شیعه و سنی و نفی خشونت و افراطی گری با نام اسلام تاکید کرد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

پنتاگون به دنبال پرداخت غرامت به خانواده قربانیان حمله پهپادی کابل و انتقال آنها به آمریکاوزارت دفاع آمریکا به مبلغی که به عنوان غرامت درنظر گرفته شده اشاره نکرده است. در حمله پهپادی روز ۲۹ اوت ۱۰ نفر از جمله هفت کودک کشته شدند. مث این پولدارایی که بچه مردمو میکشن و بعدش یه پولی به طرف میدن و رضایت میگیرن. کاش این خانواده هیچوقت این پول رو قبول نکنن. نمایشی از اعتقاد به اصول اخلاقی و انسانی در جنگ 🖒
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزارت خارجه آمریکا حمله به مسجد شیعیان در افغانستان را محکوم کردوزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه ۲۳ مهر حمله به یک مسجد شیعیان در جنوب افغانستان را محکوم و بر حق مردم این کشور برای نیایش در صلح و امنیت تاکید کرد. ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توئیتی نوشت، «ما قویا حمله امروز به یک مسجد شیعه در قندهار، سومین حمله از این دست در ماه جاری، را محکوم... بعدش چی؟🤔 خودش خودش رو الکی محکوم میکنه. چه خوب که کشتن مردم را درست ندانستید،خودتون جانیان را آوردید.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

محکومیت ولی‌الله سیف به ۱۰ سال و احمد عراقچی به ۸ سال حبسکدوم حبس؟ حبس زندان مال ماست چه عراقچی های بی شرفی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »