یک محموله داروی قاچاق شامل انسولین در آبادان کشف شد

14/08/1399 01:27 ق.ظ

فرمانده پایگاه دریابانی آبادان از کشف یک محموله داروی_قاچاق در اروندکنار خبر داد. قاچاقچیان قصد داشتند این داروها را که اغلب از نوع کمیاب و خارجی از جمله انسولین بودند از طریق روستاهای ساحل اروند به کشور عراق قاچاق کنند. اخبار_ایران خوزستان

به گفته موسیوند کشف این محموله داروی با همکاری وزارت اطلاعات انجام شده است. این مقام نظامی استان خوزستان تعداد داروهای کشف شده را ۳۳ هزار و ۴۷۸ حبه قرص و ۲۰۸ عدد شیشه محلول و شربت اعلام کرد.

موسیوند از متواری شدن قاچاقچیان خبر داد و گفت اقدامات لازم برای دستگیری آنها در حال انجام است.

پیش از این، رئیس سازمان غذا و داروی ایران اعلام کرده بود که قاچاق دارو از کشور به علت افت ارزش ریال نسبت به ارز کشورهای همسایه به مراتب نسبت به قبل بیشتر شده است. در اواخر مهر ماه سال ۱۳۹۹ کشف یک محموله بزرگ داروی قاچاق از ایران به کشورعراق بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی پیدا کرد.

ادامه مطلب:
iranwire »

دزدی و قاچاق از اموال مردمی که فقیر شده اند و حکومت جمهوری اسلامی آنها را رها کرده است و در شرایط فعلی به سختی زندگی می کنند یک عمل غیر انسانی است، کسب در آمد و پول به هر قیمتی مجاز نیست، اگر به شما پول بدهند تا نوزادی ۱ روزه را بکشید آیا این کار را خواهید کرد فقط برای کسب پول؟!!