یک مقام مسئول: بیشترین تماس‌ها با اورژانس اجتماعی در رابطه با کودک‌آزاری است | DW | 16.06.2021

26/03/1400 07:45:00 ب.ظ

یک کارشناس مسئول اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی ایران گفت، کودک‌آزاری در رتبه نخست تماس با اورژانس اجتماعی است. آمار همسر‌‌آزاری و طلاق هم نگران‌کننده است.

یک کارشناس مسئول اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی ایران گفت، کودک‌آزاری در رتبه نخست تماس با اورژانس اجتماعی است. آمار همسر‌‌آزاری و طلاق هم نگران‌کننده است. به گفته آمنه سماوات بیشترین تماس‌هایی که با این نهاد دولتی گرفته می‌شود در رابطه با کود‌ک‌آزاری...

به گفته آمنه سماوات بیشترین تماس‌هایی که با این نهاد دولتی گرفته می‌شود در رابطه با کود‌ک‌آزاری است. او تاکید کرد که این معضل تنها ناشی از آسیب‌های اجتماعی نیست، بلکه عدم آگاهی بزرگسالان و نبود مهارت در فرزندپروری هم نقش بسزایی در این زمینه دارند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید سماوات آمار و ارقامی ارائه نکرده اما حدود یک سال پیش رئیس سازمان پزشکی قانونی ایران از افزایش ۵/ ۱۲ درصدی کودک‌آزاری در جمهوری اسلامی گزارش داده بود. به گفته عباس مسجدی آرانی در سال ۹۸ دو هزار و ۴۸۸ پرونده به مراکز این سازمان ارجاع شده که «نسبت به سال قبل افزایشی ۵/ ۱۲درصدی» به‌شمار می‌رود.

این مقام مسئول همچنین از آمار بالای همسرآزاری گزارش داد. به گفته او در سال ۹۸ در مجموع ۸۵ هزار و ۴۲۰ مورد همسرآزاری به سازمان پزشکی قانونی گزارش شده است. بر اساس آمار سازمان بهزیستی در سال ۹۸ حدود ۹۰ درصد تماس‌ها در زمینه همسرآزاری بوده است. headtopics.com

مردای خاورمیانه ای واقعا بدن.کنترل و تربیت نشدن.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

رفیق‌کلاغ و سیزیف | سید‌شهاب‌الدین طباطبایی

پیرکلاغ دو دنیا دیده‌ای که 12 سال از رفاقت‌مان با هم می‌گذرد و سنی به قدمت دوران حضور آدم و حوا در زمین دارد، مطابق رسم هر سال، ظهر آخرین روز اسفند به دیدنم آمد. او همان کلاغی است که به قابیل یاد داد چطور برادرش هابیل را زیر خاک چال کند، او اخیرا مأمور پرونده‌های مردگان معروف در آن دنیا شده است. روزهای آخر اسفند، اگر همه سال هم تلخ و غصه‌دار و خاکستری و عجیب بگذرد، رنگ‌و‌رو و بوی دیگری دارد. روزهای پایان اسفند اغلب رگه‌هایی از امید و تلاش دارد؛ حتی در روز آخر سالی که تقریبا اکثر روزهایش بد گذشته باشد هم می‌توان چیزی برای امیدوار‌بودن پیدا کرد. لابه‌لای حرف‌های معمولی‌مان درباره اتفاقات غیرطبیعی این چند وقت، او روایت عجیبی از سرنوشت یکی از سرشناس‌ترین و بدنام‌ترین محکومان تاریخ برایم گفت. خبرهایی از برزخ جدید سیزیف داشت. می‌گفت مدتی است سیزیف به‌طور موقت به محل جدیدی برای گذراندن دوران برزخ و مجازات معروفش منتقل شده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اکثر شهروندان اروپایی فساد را یک مشکل جدی در کشورشان می‌دانندبنابر نتایج یک پژوهش دست‌کم دو سوم شهروندان اروپایی معتقدند فساد یک مشکل در کشورهایشان است؛ مشکلی که با شیوع همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ پیچیده‌تر هم شده است. چه کباب رشتی خوردن. کباب ترش این اکثر سه ماه بیان ایران زندگی کنن، برگشتنی سیاستمداراشون رو می‌پرستن

گروسی: احیای برجام با توافق دولت بعدی ایران انجام شود | DW | 16.06.2021هنوز معلوم نیست که آیا مذاکرات درباره بازگشت به برجام تا پایان دوره ریاست جمهوری حسن روحانی به نتیجه می‌رسد یا خیر. مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای می‌گوید، باید برای این منظور منتظر دولت جدید ایران ماند. یعنی به بن بست خورده نر جام .

شورای همکاری خلیج خواستار مشارکت در مذاکرات هسته‌ای وین شدوزیران امور خارجه شورای همکاری کشورهای عربی خلیج روز چهارشنبه 16 ژوئن 2021 در ریاض گردهم آمده و با محکوم کردن دخالت طرف‌های خارجی در امور داخلی کشورهای قویاازخواسته برادرانمان در شورای_همکاری_خلیج حمایت میکنیم. درمذاکرات بایدن و پوتین ،‌ بوضوح اثبات شد که خامنئي میخواهد جهان را هم به گروگان بگیرد والبته این خیلی مسخره است وبگونه هیتلر فکرکردن است. پوتین خودش هم قبول داشت که قاتل است وحرف آقای بایدن بسیار درست بوده است .

ایران یک - عراق صفر/ پایان خوش تیم ملی با صعود به عنوان سرگروهتیم ملی ایران در دیدار با عراق با برتری یک گله به رختکن رفت و توانست به عنوان سرگروه به دور بعد صعود کند.

دیدار بایدن و پوتین؛ 'این یک روز تاریخی نیست' | DW | 16.06.2021نخستین ملاقات جو بایدن با همتای روس خود در سوئیس آغاز شد. سیاستمداران و کارشناسان انتظار زیادی از این اتفاق ندارند. سخنگوی پوتین گفت، «این یک روز تاریخی» نیست و بر بهبود روابط دو کشور تاثیر زیادی نخواهد داشت.

سند صیانت از کودکان در فضای مجازی چه ویژگی‌هایی دارد؟مونیکا نادی، فعال حقوق کودک، گفت: بر اساس پیمان‌نامه حقوق کودک، کودکان از یکسری حقوق مدنی، فردی، اجتماعی و سیاسی برخوردارند؛ مثلاً حق اظهارنظر آزادانه یا حق برخورداری از حریم خصوصی خود را دارند یا حق دارند به صورت آزادانه به رسانه‌های گروهی دسترسی پیدا کنند و از رسانه‌های ویژه خود بهره‌مند شوند.