یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا: احیای برجام ممکن است، اما تهران باید تصمیم بگیرد

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت که بازگشت تهران و واشینگتن به تعهدات برجامی تا پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در خرداد ماه امکان‌پذیر است، اما این امر به تصمیم سیاسی ایران بستگی دارد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

این مقام وزارت خارجه در پاسخ به این پرسشی درباره احتمال احیای برجام تا پیش از انتخابات خرداد گفت: «قطعا، اگر ایران این تصمیم سیاسی را بگیرد که بیش از حد لازم در برجام، از آمریکا توقع بیشتری برای لغو تحریم‌ها نداشته باشد و نخواهد از میزان تعهداتش برای اجرای برجام اقدام کمتری انجام دهد، این توافق نسبتا سریع به نتیجه خواهد رسید.»

این مقام آمریکایی گفت: «اگرچه ما در مرحله نهایی این گفت‌وگوها نیستیم، اما ایران تصویر درستی از تحریم‌هایی که لغو خواهد شد در اختیار دارد.» این مقام وزارت خارجه آمریکا در همین حال هشدار داد که برنامه هسته‌ای ایران در حال پیشرفت است و رفتار منطقه‌ای این کشور نیز خشن‌تر شده است. از سوی دیگر، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه، روز پنج‌شنبه تاکید کرد که آمریکا برای پیشرفت در گفت‌وگوهای وین بسیار مصمم است و این کشور سیگنال‌های لازم را که نشان دهد برای لغو تحریم‌ها آماده است ارسال کرده است. او افزود: در حال حاضر ایران حرکت یا نشانه‌ای درباره نقض تعهدات برجامی خود، انجام نداده است

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

هرچی پرزیدنت ایران دکتر حسن فریدون صلاح بداند.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مقام ارشد آمریکایی: احتمال توافق بر سر احیای برجام؛ لودریان: «زمان سرنوشت ساز» فرا رسیدهیک مقام‌ عالی‌رتبه در وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه احیای برجام در چند هفته اخیر محتمل است تاکید کرد، این ایران است که باید در این خصوص تصمیم سیاسی بگیرد. لودریان، وزیر خارجه فرانسه: «زمان سرنوشت ساز» در مورد روابط تهران با غرب فرا رسیده. تهران آمادگی واشنگتن برای برچیدن تحریم ها را پاسخ دهد 😡😡😡 علینژادوفخرآور وبقیه خاک برسرها گریه 😭 کنید. مردم ایران در حال کف و رقص 👏 و 🕺 القدس_لنا
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک مقام دفاعی آمریکا: کشتی حامل سلاح از ایران آمده بود
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مقام آمریکایی: احتمال بازگشت آمریکا و ایران به برجام طی هفته‌های آینده وجود داردیک مقام وزارت امور خارجه آمریکا گفت که احتمال بازگشت ایران و آمریکا به شرایط توافق هسته ای طی چند هفته آینده وجود دارد. - خبرگزاری آناتولی كدوم مقام امريكايي؟؟؟؟ به قول halgheyema_2020 i كو سند؟؟؟
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مقام آمریکایی: بایدن به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای نخواهد دادیک مقام بلندپایه آمریکایی شامگاه پنجشنبه 6 می 2021 به «العربیه» گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده تاکید کرد اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی دست خخخخخ شکر زیادی خورده تو باور نکن ما ایرانی ها اگر بخواهیم بسازیم شما و گنده تون آمریکا سگی کی باشید که بخواهید نذارید؟ بحث اینجاست که اسلام دست ما رو بسته جیگر بایدن که هیچ ، حتی اگر همه هم بخوان نمیتونند جلوش رو بگیرند ، اگر بد هست باید برای همه بد باشه ، نه فقط برای ایران ،من کاری به نظام یا دولت ندارم ، اما این حق ایران هست که بهترین و پيشرفته ترین سلاح هارو داشته باشه ، دنیا شده جنگل قوی نباشی ، می‌خورند.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مقام پنتاگون: سلاح‌های کشف شده در دریای عرب متعلق به ایران است | DW | 09.05.2021یک مقام وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد محموله سلاح‌های کشف شده در یک کشتی 'از مبدا ایران و برای تجهیز حوثی‌های یمن' بوده است. حوثی سلاح خب بعدش هر جا قاچاق اسلحه در خاور میانه هست، رد پای جمهوری آخوندی در آن مشهود است سلاح های کا امریکایی ها در منطقه توزیع میکنند چی؟ خیلی تضمینی امنیت را تامین میکنه یا به کشتار مردم و علیه حقوق بشر استفاده میشه؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »