یک قاضی آمریکایی دستور ترامپ برای ممنوعیت اپلیکشن چینی را رد کرد - BBC News فارسی

30/06/1399 10:45:00 ب.ظ

یک قاضی آمریکایی دستور ترامپ برای ممنوعیت اپلیکشن چینی را رد کرد

یک قاضی در آمریکا، فرمان دونالد ترامپ، رئیس جمهور در مورد ممنوعیت اپلیکشن پیام رسان 'وی چت' را لغو کرده است. کمپانی "وی چت" و دولت چین قویا ادعاهای مطرح شده از سوی آمریکا را رد کردند.

این حکم درست پس از آن صادر شد که که تیک تاک دیگر شرکت چینی با دو شرکت آمریکایی اورکل و والمارت به توافق رسید تا به ادامه کار خود در آمریکا امیدوار باشد.

تیک تاک هم که یک شبکه اجتماعی ویدیو-محور است مه به ويژه پس از آغاز همه‌گیری ویروس جدید کرونا بسیار شهرت یافته است. پیش از این وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده بود که از روز یکشنبه کاربران آمریکایی اجازه نخواهند یافت که این دو اپلیکیشن را از هیچ کدام از فروشگاه‌های اینترنتی، اپل یا گوگل، دریافت کنند.

این پرونده پس از اعتراض گروهی از کابران "وی چت" به دستور دونالد ترامپ به دادگاه رفت. قاضی پرونده استدلال کرده که اگر چه شواهد در مورد تهدید امنیت ملی از سوی چین (در مورد فن آوری و فناوری موبایل) قابل توجه است، اما این شواهد در مورد "وی‌چت" نسبتا کم است. headtopics.com

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

روایت نجات زنان اچ آی وی مثبت با یک خط مشاوره

منصوریان: خط هات لاین یا خط تلفنی اورژانس اجتماعی زمانی در تهران برقرار می شود که وقتی فردی قصد آزار به خود یا خودکشی داشت، هیچ مرجعی برای دریافت مشاوره فوری ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

استقلال یک - الشرطه یک / سرنوشت صعود به الاهلی کشیده شداستقلال تهران در دیدار مقابل الشرطه عراق به تساوی یک بر یک دست پیدا کرد تا راه سخت برای صعود از گروه A داشته باشد.

روث بیدر گینزبرگ قاضی باسابقه دیوان عالی آمریکا در ۸۷ سالگی درگذشت🔺روث بیدر گینزبرگ قاضی باسابقه دیوان عالی آمریکا در ۸۷ سالگی درگذشت ⚡️این قاضی زن لیبرال و مدافع سرشناس برابری جنسیتی، به مدت ۲۷ سال یکی از کرسی‌های قضاوت این بالاترین مرجع قضایی ایالات متحده را در اختیار داشت.

روث گینزبرگ، قاضی ارشد لیبرال دیوان عالی آمریکا درگذشت - BBC News فارسیروث بیدر گینگزبرگ، قاضی سرشناس دیوان عالی آمریکا در سن ۸۷ سالگی درگذشت. او که یکی از ۹ قاضی دیوان عالی، بالاترین دادگاه و نهاد قضایی آمریکا بود در چند سال گذشته با چند سرطان مختلف دست و پنجه نرم کرده بود.

گینزبرگ، قاضی لیبرال دیوان عالی آمریکا درگذشت | DW | 19.09.2020روث بیدر گینزبرگ، قاضی لیبرال دیوان عالی آمریکا بر اثر سرطان در سن ۸۷ سالگی درگذشت. او که یکی از ۹ قاضی بالاترین نهاد قضایی آمریکا بود، دومین زنی محسوب می‌شد که به این مقام مهم دست یافته است.

مسن‌ترین قاضی دیوان عالی آمریکا درگذشتمسن‌ترین قاضی دیوان عالی آمریکا درگذشت روث بیدر گینزبرگ، قاضی دیوان عالی آمریکا در سن ۸۷ سالگی بر اثر عود مجدد سرطان پانکراس در خانه خود در واشنگتن درگذشت.

سایۀ سنگین مرگ قاضی روث گینزبرگ بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکابه ندرت مرگ شخصیتی در آمریکا تا این اندازه برای آینده این کشور مهم بوده است، چرا مرگ قاضی روث گینزبرگ مهم است و این اتفاق چه تاثیری در آینده ایالات متحده خواهد گذاشت؟