یک شهروند ساکن قم به ۸ سال زندان محکوم شد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک شهروند ساکن قم به ۸ سال زندان محکوم شد طی روزهای گذشته عطاالله رضایی، شهروند ساکن قم که خرداد ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، از سوی دادگاه انقلاب تهران به ۸ سال زندان محکوم شد.

طی روزهای گذشته عطاالله رضایی، شهروند ساکن قم که خرداد ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، از سوی دادگاه انقلاب تهران به ۸ سال زندان محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی این شهروند ساکن قم، روز چهارشنبه ۴ دی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی بابت اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام» به ۵ سال زندان به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال زندان و از بابت اتهام «توهین به رهبری» به دو سال زندان محکوم شده است. این حکم در حالی برای آقای رضایی صادر شده است که در صورت تایید و بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مبنی بر تجمیع احکام، تنها ۵ سال از این حکم قابل اجرا خواهد بود.

بر اساس این گزارش عطاالله رضایی در تاریخ ۵ خرداد ماه، توسط پلیس فتا و جرایم رایانه‌ای در قم بازداشت و پس از ۷ روز بازجویی در بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان ساحلی قم انتقال یافت؛ وی پس از مدتی از زندان ساحلی قم به بند دو ـ الف اطلاعات سپاه زندان اوین منتقل و نهایتا روز دوشنبه ۴ شهریور با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شده بود.

سازمان عفو بین‌الملل بهمن ماه گذشته در گزارشی سال ۲۰۱۸ را «سال شرم» جمهوری اسلامی نامید و اعلام کرد در این سال بیش از هفت هزار نفر، اعم از شرکت‌کنندگان در تظاهرات، دانشجویان، روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق زنان، فعالان محیط زیست، فعالان کارگری و فعالان حقوق قومی و اقلیت‌های مذهبی، در ایران بازداشت شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

40 سال دخالت و ترور به سبک آمریکا۴٠ سال دخالت و ترور به سبک آمریکا | شهادت سردار قاسم سلیمانی، تازه ترین اقدام تروریستی آمریکا علیه ملت ایران به شمار می‌رود و نه اولین و احتمالا آخرین آنها. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آمریکا به بهانه‌های مختلف به اقدام علیه کشورمان دست زده‌است ۴۰ سال کثافت ج.ا فقط فقر و بدبختی و جنگ و سرکوب و خرج پولای ما برای تروریستای وحشی شیعه رو سر مردم آورده.جنگ بشه باید مردم و از خیابون اول جمع کنید.دیگه اون حمایت جنگ ۸ ساله ای که خمینی الدنگ راه انداخت و ندارید. چهل سال ظلم جمهوری اسلامی ، آخه پدرسگا شما از کجا اومدین ؟ شما کی هستین پدرسگا
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

شهلا ریاحی ۷۰ سال محرم همه خانه‌هایمان بود+عکسمراسم تشییع پیکر شهلا ریاحی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون به سوی خانه ابدی‌اش برگزار شد و هنرمندان حاضر در این مراسم از نقش این بازیگر، در هموار کردن راه حضور زنان در عرصه بازیگری و هنر گفتند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمار تولد نوزادان و محبوب ترین اسامی دختر و پسر در ترکیه در سال 2019
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ضربه مهلک ترکیه به گروه تروریستی داعش در سال 2019
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

درباره وضعیت پناهندگی در اروپا طی سال ۲۰۱۹ چه می‌دانیم؟کشور آلمان که از ابتدای بحران مهاجرت به لطف سیاست‌های درهای باز آنگلا مرکل پذیرای شمار زیادی از مهاجران گریخته از جنگ و درگیری در منطقه خاورمیانه بود، همچنان بیشترین تقاضا برای پناهندگی را در میان کشورهای اروپایی را به نام خود ثبت کرده است. 🤣🤣🤣🤣🤣 معتقدم وضعیت جهان در 40 سال گذشته به کلّی تغییر یافته است ولی اصلاحات و تغییرات متناسب با وضعیت فعلی جهان در ساختار و ماهیت سازمان ملل صورت نگرفته است و مشکلات جهان، از جمله مهاجرت، مشکلات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، فقر، تروریسم، نقض اساسی حقوق بشر و...، روز به روز بیشتر شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رکوردشکنی آنتالیا در جذب گردشگران روس در سال 2019آنتالیا در سال 2019 با میزبانی از 5 میلیون و 582 هزار و 763 توریست روس رکورد جدیدی در صنعت گردشگری این استان به ثبت رساند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »