یک شهروند بریتانیایی اتهام خود را در پرونده نقض تحریم‌های ایران پذیرفت

08/11/1400 02:52:00 ق.ظ

یک شهروند بریتانیایی اتهام خود را در پرونده نقض تحریم‌های ایران پذیرفت وزارت دادگستری ایالات متحده روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد صابر_فقیه شهروند ۴۶ ساله بریتانیا، اتهام خود را در پرونده نقض تحریم‌های ایران در دادگاه فدرال پذیرفت.

وزارت دادگستری ایالات متحده با صدور بیانیه ای اعلام کرد یک شهروند بریتانیایی اتهام‌ خود را در پرونده نقض تحریم‌های ایران در دادگاه فدرال پذیرفت. در جریان این پرونده دیگر متهمان و اتهام‌های آن‌ها هم مشخص شد. این بیانیه که روز پنجشنبه هفتم بهمن منتشر شده می‌گوید، «صابر فقیه» ۴۶ ساله شهروند... چاپ وزارت دادگستری ایالات متحده با صدور بیانیه ای اعلام کرد یک شهروند بریتانیایی اتهام‌ خود را در پرونده نقض تحریم‌های ایران در دادگاه فدرال پذیرفت. در جریان این پرونده دیگر متهمان و اتهام‌های آن‌ها هم مشخص شد.

این بیانیه که روز پنجشنبه هفتم بهمن منتشر شده می‌گوید، «صابر فقیه» ۴۶ ساله شهروند بریتانیا در توطئه با «بدر فقیه» ۴۱ ساله شهروند کانادا، «الطاف فقیه» ۷۰ ساله شهروند امارات متحده عربی، و علیرضا تقوی ۴۶ ساله شهروند ایران مشارکت کرده تا بدون مجوز دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا، اوفک، سیستم مایکرویو صنعتی و سیستم‌های مقابله با پهپاد را از آمریکا به ایران منتقل کنند.

متیو اولسن، دستیار دادستان کل دایره امنیت ملی وزارت دادگستری آمریکا گفت: «فقیه و همدستانش تلاش کردند با نقض تحریم‌های آمریکا، قطعات حساس را از طریق تهیه‌کنندگان ناآگاه در ایالات متحده به ایران منتقل کنند. متهم با این کار نه تنها امنیت ملی ایالات متحده، که امنیت ملی دیگر کشورهایی را که ایران تصمیم می‌گیرد هدف قرار دهد، نقض کرده است.» headtopics.com

این بیانیه همچنین می‌گوید «جلال روح‌الله نژاد» شهروند ۴۴ ساله ایران برای انتقال پول به نقض تحریم‌ها متهم شده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

چرا و چگونه مردم عادی در سراسر اروپا، در کشتار همسایگان یهودی خود سهیم شدند؟وهمین موارد در جنایتهای رخ داده در افریقا آسیا خاورمیانه وسایرمناطق صدق میکند.

نازی‌ها چگونه جوانان را به خدمت خود در آوردند؟

غیبت‌های متوالی در اردوی تیم ملی؛ دستِ خالی اسکوچیچ در خط حمله مقابل عراقبا افزایش تعداد بازیکنان مبتلا به بیماری کووید و همچنین مشکلاتی که در پرواز مهدی طارمی به وجود آمده، ممکن است دراگان اسکوچیچ مجبور شود در خط حمله تیم ملی، از ترکیبی ناشناخته استفاده کند. به فیوت فنا رفتیم

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.

افزایش شدید موارد خشونت جنسی در فرانسه در سال ۲۰۲۱وزیر کشور فرانسه روز پنچشنبه ۲۷ ژانویه با صدور بیانیه‌ای از افزایش ۳۳ درصدی موارد ثبت شده خشونت جنسی در این کشور در سال ۲۰۲۱ خبر داد. به گفته ژرالد درمنن، بخش قابل توجهی از این افزایش به دلیل ثبت جرایم سال‌های گذشته است.

روسیه در ادامه سرکوب جامعه مدنی، ناوالنی را در فهرست «تروریست‌ها» قرار دادروسیه در آخرین اقدام خود برای سرکوب مخالفت‌ها با ولادیمیر پوتین، الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس کرملین، و چندین تن از یاران او را در فهرست «تروریست‌ها و افراط‌گرایان» قرار داد.