یک سال از فرود «استقامت» بر مریخ گذشت؛ ناسا موفقیت تاریخی را جشن می‌گیرد

28/11/1400 07:05:00 ب.ظ

یک سال از فرود «استقامت» بر مریخ گذشت؛ ناسا موفقیت تاریخی را جشن می‌گیرد سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، «ناسا»، از تمامی علاقمندان دعوت کرده است که بخشی از مهمانی بزرگی باشند که به همین مناسبت در نقاط مختلف آمریکا برگزار می‌شود. ⬇️ بیشتر بخوانید:

به مناسبت نخستین سالروز فرود موفقیت‌آمیز مریخ‌نورد «استقامت» بر کره مریخ، مراسم و جشن‌های مختلفی برگزار می‌شود. چاپ سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا به مناسبت نخستین سالروز فرود موفقیت‌آمیز مریخ‌نورد...

چاپ سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا به مناسبت نخستین سالروز فرود موفقیت‌آمیز مریخ‌نورد «استقامت» بر کره مریخ، مراسم و جشن‌های مختلف برگزار می‌کند. استقامت، در ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ بر سطح مریخ فرود آمد و در حال کاوش و پژوهش در سیاره سرخ است.

سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، «ناسا»، از تمامی علاقمندان دعوت کرده است که بخشی از مهمانی بزرگی باشند که به همین مناسبت در نقاط مختلف آمریکا برگزار می‌شود. به گزارش تارنمای «اسپیس»، علاقمندان می‌توانند به صورت حضوری یا مجازی در این برنامه‌ها شرکت کنند.

در برخی شهرها از جمله سیاتل، سانفرانسیسکو، و نیویورک، برنامه‌های حضوری هیجان‌انگیز برگزار می‌شود و مدل‌های مریخ‌نور‌د استقامت در اندازه‌های مختلف به نمایش گذاشته می‌شود. مریخ‌نورد «استقامت» برخی برنامه‌ها نیز اینترنتی خواهد بود و شرکت در آنها هیچ محدودیتی ندارد و رایگان است. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آیا ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم؟ | آرش نصر اصفهانی

در میان همه مشکلات معیشتی و اجتماعی، چطور می‌توان از جامعه ایران پرسید که آیا می‌دانستید احتمالا برخی از ما نژادپرست هستیم؟ آرش نصر‌اصفهانی، دانش‌آموخته‌ و فارغ‌التحصیل دکترای جامعه‌شناسی و پژوهشگر حوزه مسائل اجتماعی ایران است. مدت‌ها پیش سراغ رفتیم. او یکی از معدود جامعه‌شناسانی است که در این زمینه تحقیق کرده و در رسانه‌ها و فضایی مجازی در‌این‌باره صحبت می‌کند. نصر‌اصفهانی معتقد است آنچه در ایران نسبت به افغانستانی‌ها اتفاق می‌افتد، مصداقی از نژادپرستی است‌. اگرچه این به آن معنا نیست که همه مردم ایران نژادپرست هستند. کما‌اینکه وقتی ما از نژادپرستی‌ در آمریکا یا اروپا حرف می‌زنیم، به این معنی نیست که همه مردم نژادپرست هستند. در این گفت‌وگوی تفصیلی، نصر‌اصفهانی با تشریح مفهوم نژادپرستی در ایران، به بیان تاریخچه و علت این رفتار پرداخته است. او علت وجود این نگاه را در شیوه تفکر ما درباره هویت ایرانی و سیاست دولت از دهه 70 به بعد می‌داند و معتقد است در دنیای امروز که دنیای مهاجرت است، چاره‌ای جز تغییر نداریم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

توافق ماکرون و بایدن بر سر بررسی اعلام عقب‌ نشینی روسیه از مرز اوکراینروسای‌جمهور فرانسه و آمریکا در یک گفت‌وگوی تلفنی بر لزوم حصول اطمینان از اقدام روسیه برای آغاز خروج نیروهایش از مرز اوکراین توافق کردند.

می‌خواهم از ایران بروم؛ موج جدید مهاجرت چه بر سر کشور می‌آورد؟

سعودی از تلاش‌های آمریکا برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای حمایت می‌کندشورای وزیران سعودی ضمن ابراز «حمایت از تلاش‌های آمریکا برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای»، بر اصرار این پادشاهی برای «از میان برداشتن علل تنش سعودی خر کی باشه

برلیناله ۲۰۲۲؛ از فیلم‌های انتقادی از ایران تا اقتدار زنان در جشنوارههر دو فیلم بلند به نمایش درآمده از ایران در برلیناله ۲۰۲۲، «روز سیب» و «تا فردا»، آثار انتقادی به‌نسبت صریحی بودند که آن‌ها را متفاوت از آثار جریان مرسوم سینمای رسمی ایران می‌کرد.

قیمت برنج ۶۰ درصد گران‌تر از نرخ خرید از کشاورز استنماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در بهترین وضعیت، برنجی که بالاترین کیفیت را دارد در استان مازندران کیلویی ۳۵ هزار تومان از کشاورز خریداری شده و با قیمتی که این روزها در بازار عرضه می شود اختلاف چشمگیری دارد.

ایلان ماسک بیش از ۵.۷ میلیارد دلار از سهامش در تسلا را به خیریه بخشیدآمارهای مراکز امور خیریه نشان می‌دهد که آقای ماسک با ۵.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ پس از بیل گیتس و همسر سابقش، ملیندا فرنچ گیتس، بالاترین رقم را به امور خیریه اختصاص داده است. اینم نمونه یک ادم حسابی