یک سال از فرود «استقامت» بر مریخ گذشت؛ ناسا موفقیت تاریخی را جشن می‌گیرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک سال از فرود «استقامت» بر مریخ گذشت؛ ناسا موفقیت تاریخی را جشن می‌گیرد سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، «ناسا»، از تمامی علاقمندان دعوت کرده است که بخشی از مهمانی بزرگی باشند که به همین مناسبت در نقاط مختلف آمریکا برگزار می‌شود. ⬇️ بیشتر بخوانید:

سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا به مناسبت نخستین سالروز فرود موفقیت‌آمیز مریخ‌نورد «استقامت» بر کره مریخ، مراسم و جشن‌های مختلف برگزار می‌کند.سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، «ناسا»، از تمامی علاقمندان دعوت کرده است که بخشی از مهمانی بزرگی باشند که به همین مناسبت در نقاط مختلف آمریکا برگزار می‌شود.در برخی شهرها از جمله سیاتل، سانفرانسیسکو، و نیویورک، برنامه‌های حضوری هیجان‌انگیز برگزار می‌شود و مدل‌های مریخ‌نور‌د استقامت در اندازه‌های مختلف به نمایش گذاشته می‌شود.

برای نمونه، جنیفر تروسپر، مدیر پروژه استقامت، و کیتی استک مورگان، معاون علمی پروژه در جریان برنامه‌ای که پنجشنبه ۱۷ فوریه ده شب بوقت شرق آمریکا برگزار می‌شود، درباره یافته‌های علمی نخستین سال این مأموریت اکتشافی در مریخ توضیح می‌دهند.هلیکوپتر «نبوغ» تدی تزانتوس، مدیر هلیکوپتر «نبوغ» که همراه با استقامت به کره مریخ فرستاده شده است، پنجشنبه در یک برنامه اینترنتی که توسط موزه دریا، هوا، و فضا در شهر نیویورک ترتیب یافته است، سخن می‌گوید.خود منتشر کرده است.

فرود استقامت بر کره مریخ، یکی از بزرگترین موفقیت‌های سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا محسوب می‌شود که مقدمه‌ای برای اعزام فضانورد به این سیاره است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

جهان آزاد مُدرنیته پیروز اَست 👌🏼

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توافق ماکرون و بایدن بر سر بررسی اعلام عقب‌ نشینی روسیه از مرز اوکراینروسای‌جمهور فرانسه و آمریکا در یک گفت‌وگوی تلفنی بر لزوم حصول اطمینان از اقدام روسیه برای آغاز خروج نیروهایش از مرز اوکراین توافق کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

می‌خواهم از ایران بروم؛ موج جدید مهاجرت چه بر سر کشور می‌آورد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سعودی از تلاش‌های آمریکا برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای حمایت می‌کندشورای وزیران سعودی ضمن ابراز «حمایت از تلاش‌های آمریکا برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای»، بر اصرار این پادشاهی برای «از میان برداشتن علل تنش سعودی خر کی باشه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

برلیناله ۲۰۲۲؛ از فیلم‌های انتقادی از ایران تا اقتدار زنان در جشنوارههر دو فیلم بلند به نمایش درآمده از ایران در برلیناله ۲۰۲۲، «روز سیب» و «تا فردا»، آثار انتقادی به‌نسبت صریحی بودند که آن‌ها را متفاوت از آثار جریان مرسوم سینمای رسمی ایران می‌کرد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

قیمت برنج ۶۰ درصد گران‌تر از نرخ خرید از کشاورز استنماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در بهترین وضعیت، برنجی که بالاترین کیفیت را دارد در استان مازندران کیلویی ۳۵ هزار تومان از کشاورز خریداری شده و با قیمتی که این روزها در بازار عرضه می شود اختلاف چشمگیری دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایلان ماسک بیش از ۵.۷ میلیارد دلار از سهامش در تسلا را به خیریه بخشیدآمارهای مراکز امور خیریه نشان می‌دهد که آقای ماسک با ۵.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ پس از بیل گیتس و همسر سابقش، ملیندا فرنچ گیتس، بالاترین رقم را به امور خیریه اختصاص داده است. اینم نمونه یک ادم حسابی
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »