یک سرباز آذربایجان در پی تیراندازی گروه‌های مسلح ارمنی شهید شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

گروه‌های مسلح غیرقانونی ارمنی در منطقه تحت کنترل نیروهای روسیه در قره‌باغ به مواضع ارتش آذربایجان آتش‌ گشودند که در پی آن یک سرباز آذربایجان شهید شد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

گروه‌های مسلح غیرقانونی ارمنی در منطقه تحت کنترل نیروهای روسیه در قره‌باغ به مواضع ارتش آذربایجان آتش‌ گشودند که در پی آن یک سرباز آذربایجان شهید شد.وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که گروه‌های مسلح غیرقانونی ارمنی در منطقه تحت کنترل نیروهای روسیه در قره‌باغ به مواضع ارتش آذربایجان آتش‌ گشوده‌اند.

براساس این اطلاعیه، «افغان حمزه‌‌‌اف»، سرباز ارتش آذربایجان حوالی ساعت 18:15 به وقت محلی در حمله تک تیراندازان گروه‌های مسلح غیرقانونی ارمنی جان خود را از دست داده‌است. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان ضمن تروریستی خواندن این حمله از مرکز مشترک نظارت بر آتش‌بس در قره‌باغ کوهستانی خواست تا تحقیقاتی در مورد این حمله را آغاز کند.

در این بیانیه تاکید شد که برای از پای در آمدن گروه‌های مسلح غیرقانونی ارمنی که در منطقه حملات تروریستی انجام می‌دهند، اقدامات لازم را در چارچوب قوانین جمهوری آذربایجان اتخاذ خواهیم کرد. گفتنی است ارتش آذربایجان سپتامبر سال گذشته با آغاز عملیاتی بیشتر اراضی اشغالی خود از جمله شوشا در قلب قره‌باغ کوهستانی را آزاد کرد. دهم نوامبر نیز کشورهای آذربایجان، ارمنستان و روسیه توافقنامه‌ آتش‌بس امضا کرده و ایروان پذیرفت که از لاچین، کلبجر و آغدام نیز خارج شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روایت یک شاهد عینی از انفجار تروریستی در مسجد شیعیان در قندوز افغانستانروایت یک شاهد عینی از انفجار تروریستی در مسجد شیعیان در قندوز افغانستان انفجار تروریستی چند روز پیش در مسجد شیعیان قندوز چالش جدیدی برای حکومت طالبان در این ولایت شمال‌شرقی افغانستان به شمار می‌رود.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله گروه‌های مسلح ارمنی به کاروان متعلق به آذربایجان در قره‌باغگروه‌های مسلح غیرقانونی ارمنی به کاروان متعلق به آذربایجان در قره‌باغ حمله کردند. - خبرگزاری آناتولی گینه قاشینیلار ؟
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عملیات ربودن یک نظامی پیشین ایران در ترکیه ناکام ماند🔺عملیات ربودن یک نظامی پیشین ایران در ترکیه ناکام ماند ▪️عملیات آدم‌ربایی در استان وان ترکیه برای ربودن یک مقام نظامی پیشین ایرانی، با دخالت سازمان اطلاعات ترکیه و همکاری پلیس این کشور شکست خورد و هشت نفر دستگیر شدند. ⬇️ بیشتر بخوانید: کی بود؟ به تخمم جالبه تا همین یکماه پیش ترکیه در استرداد سیاسیون با آخوندها همکاری می‌کرد اما الان بخاطر آذربایجان موضعش عوض شد 😂
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گزارش یک آدم‌ربایی دیگر در ترکیه؛ دستگیری ماموران جمهوری اسلامی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| برندگان نوبل 2021 در یک نگاه📊 اینفوگرافی| برندگان نوبل ۲۰۲۱ در یک نگاه 👈مشاهده تصویر باکیفیت بین‌الملل EtemadOnline
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

کشف یک شراب‌سازی باستانی در اسرائیل؛ مجتمع ۱۵۰۰ ساله برای تهیه شراب محبوب «غزه»🔺 کشف یک شراب‌سازی باستانی در اسرائیل؛ مجتمع ۱۵۰۰ ساله برای تهیه شراب محبوب «غزه» ▪ به گفته اداره باستان‌شناسی اسرائیل کشف این مجتمع نشان می‌دهد که یبنه در دوران امپراتوری بیزانس یکی از مراکز مهم شراب‌سازی بوده است. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »