یک سال حبس برای مدیر کانال تلگرامی اخبار دانشگاه علم و صنعت | DW | 16.01.2022

امیررضا مجرد مدیر کانال تلگرامی دانشجویی اخبار دانشگاه علم و صنعت توسط دادگاه کیفری تهران به اتهام بازنشر تصویری انتقادی با موضوع عاشورا در سال ٩٧ به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

امیررضا مجرد, مدیر کانال اخبار دانشگاه علم و صنعت

16/01/2022 11:25:00 ب.ظ

امیررضا مجرد مدیر کانال تلگرامی دانشجویی اخبار دانشگاه علم و صنعت توسط دادگاه کیفری تهران به اتهام بازنشر تصویری انتقادی با موضوع عاشورا در سال ٩٧ به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

امیررضا مجرد مدیر کانال تلگرامی دانشجویی اخبار دانشگاه علم و صنعت توسط دادگاه کیفری تهران به اتهام بازنشر تصویری انتقادی با موضوع عاشورا در سال ٩٧ به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

امیررضا مجرد، مدیر کانال تلگرام دانشجویی"اخبار دانشگاه علم و صنعت" به اتهام بازنشر تصویری انتقادی با موضوع عاشورا، توسط دادگاه کیفری تهران به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. وکیل او یک‌شنبه ۲۶ دی‌ ماه (۲۶ ژانویه) در شبکه توییتر این خبر را تایید کرده است.

محمدعلی کامفیروزی، وکیل امیررضا مجرد درباره این حکم نوشتە است کە در مهر ماه سال ٩٧ بە دلیل انتشار تصویری با موضوع"رفتار احتمالی برخی عزاداران امروزی امام حسین در زمان قیام عاشورا در کوفه" در کانال تلگرامی دانشگاه علم و صنعت امیررضا مجرد به دادسرای اوین احضار شده است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

ویدئویی از بازگشت دلقک‌های پرو بعد از دوسال کرونا

انجمن فرهنگی دلقک‌ها و سیرک‌بازان پرو در۲۵ می هر سال به افتخار خوزه آلوارز ولز، دلقک محبوب پرویی که در سال ۱۹۸۷ درگذشت، راهپیمایی می‌کند. دلقک‌های پرو از سال ۲۰۰۶ روز دلقک را در لیما جشن می‌گیرند. ادامه مطلب >>

آمریکا یک نفر را به اتهام صادرات به بانک مرکزی ایران بازداشت کردوزارت دادگستری آمریکا از بازداشت یک شهروند ایرانی-آمریکایی به اتهام صادرات غیرقانونی تجهیزات و فناوری به بانک مرکزی ایران خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

سال ۲۰۲۱ ؛ سال پیشرفت‌‌های درخشان فضاییسال ۲۰۲۱ را می‌توان از درخشان‌ترین سال‌های فضایی در یک دهه اخیر قلمداد کرد. اولین هلیکوپتر فضایی پرواز کرد، بزرگ‌ترین تلسکوپ جهان راهی فضا شد و چینی‌ها موفق شدند به مریخ برسند.

حمله به دفتر یک نماینده ائتلاف تقدم عراقحمله به دفتر یک نماینده ائتلاف تقدم عراق دفتر یک نماینده ائتلاف سنی «تقدم» در پارلمان عراق با نارنجک مورد هدف قرار گرفت.

اخترشناسان یک قمر فراخورشیدی به اندازه ۹ برابر کره ماه کشف کردندداده‌های به دست آمده از تلسکوپ فضایی کپلر متعلق به ناسا نشان می‌دهد که یک قمر فراخورشیدی که قطر آن ۲.۶ برابر قطر کره زمین است به دور سیاره‌ای فراخورشیدی به اندازه مشتری در حال چرخش است. ازبرکت علم است که دانشمندان به کمک ولطف خداوند جل و جلاله به فضا سیر نموده به کشفیات جدید دست می آزند،

واشنگتن: روسیه یک بهانه دروغین برای حمله به اوکراین ساخته استجن ساکی، سخنگوی کاخ سفید شامگاه جمعه اعلام کرد گزارش‌ نهادهای اطلاعاتی آمریکا نشانگر آن است که روسیه پیشاپیش یک بهانه دروغین برای حمله به خاک اوکراین ساخته و عملیات شناسایی برای آغاز این تهاجم انجام داده است. خوب تازه میشه مثل خودتون که بهانه برای حمله به افغانستان و عراق ساختید! تازه باز روسیه که با اوکراین همسایه است! خدا هردوی شما کثافت ها رو لعنت کنه و آخر کارتون از آخر کار امپراطوری کثافت روم هم بدتر بشه.

شلیک به کولبران در بانه؛ «هه‌نگاو»: یک نفر کشته و دو تن زخمی شدند🔺شلیک به کولبران در بانه؛ «هه‌نگاو»: یک نفر کشته و دو تن زخمی شدند ▪️یک سازمان حقوق بشری گزارش داد که بر اثر شلیک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در شمال غربی ایران، یک کولبر به نام «مهران رحمانی، ۲۴ ساله» کشته و دو تن دیگر زخمی شدند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

امیررضا مجرد امیررضا مجرد، مدیر کانال تلگرام دانشجویی"اخبار دانشگاه علم و صنعت" به اتهام بازنشر تصویری انتقادی با موضوع عاشورا، توسط دادگاه کیفری تهران به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. وکیل او یک‌شنبه ۲۶ دی‌ ماه (۲۶ ژانویه) در شبکه توییتر این خبر را تایید کرده است. محمدعلی کامفیروزی، وکیل امیررضا مجرد درباره این حکم نوشتە است کە در مهر ماه سال ٩٧ بە دلیل انتشار تصویری با موضوع"رفتار احتمالی برخی عزاداران امروزی امام حسین در زمان قیام عاشورا در کوفه" در کانال تلگرامی دانشگاه علم و صنعت امیررضا مجرد به دادسرای اوین احضار شده است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید پس از حضور در دادسرا بازداشت و پرونده‌ای با اتهامات"فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی" و"اهانت به مقدسات" برای او تشکیل شد. به گفته او: «بازنشر این تصویر از نظر حقوقی متضمن هیچ جرمی نیست.» کامفیروزی گفت، ابتدا موکلش به اتهام"فعالیت تبلیغی علیه نظام" به ۸ ماه حبس محکوم شد، که مورد عفو قرار گرفت. اما مجددا به همان دلیل و این‌بار بە"اتهام اهانت بە مقدسات" توسط دادگاه کیفری تهران محاکمە و بدون اجازه دفاع به یک سال حبس محکوم شدە است. به گفته این وکیل دادگستری، حکم دادگاه کیفری تهران دارای"ایراد و غلط" است. کامفیروزی درباره رای صادره در صفحه شخصی خود در توییتر نوشتە است: «از هرچیز بی‌ربطی سخن گفته شده بود جز موضوع پرونده؛ از"استقلال ارزی کشور" گرفته تا"رهایی انسان از عقاید حیوانی و جنگلی" و"توهین به علوم انسانی"، اما دریغ از حتی دو خط استدلال حقوقی.» در همین زمینه: