یک زن ۱۰۱ ساله اولین کسی که در آلمان علیه کرونا واکسینه شد | DW | 26.12.2020

06/10/1399 09:21:00 ب.ظ

آغاز رسمی واکسیناسیون در آلمان از روز یکشنبه هفتم دی (۲۷ دسامبر) برنامه ریزی شده است اما واکسیناسیون در هالبرشتات واقع در ایالت زاکسن-آنهالت در شرق آلمان علیه ویروس کرونا از روز شنبه آغاز شد. ادیت کوویسالا اولین کسی است که واکسن به او زده شد.

اولین فردی که در آلمان علیه بیماری کرونا واکسنیه شد، یک زن ۱۰۱ ساله ساکن خانه سالمندان در ایالت زاکس آنهالت است. آغاز رسمی واکسیناسیون در آلمان از روز هفتم دی برنامه ریزی شده است. توبیاس کروگر، مدیر خانه سالمندان گفته است هر یک روز که برای واکسینانسیون صبر کنیم، اضافی است. حدود ۴۰ ساکن این خانه و همچنین ۱۰ تن از پرسنل و پرستار آن در روز شنبه ۲۶ دسامبر واکسینه شدند.

در همین روز ده‌ها هزار دوز واکسن کرونا به این ایالت تحویل داده شد که توسط مقام‌های مسئول ایالتی در مراکز واکسیناسیون و تیم های سیار توزیع می شوند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند آژانس دارویی اروپا (EMA) سلامت واکسن فایزر – بیون‌تک را تایید و بدین ترتیب راه را برای واکسینه کردن شهروندان اروپایی باز کرده است.

ایجاد صدها مرکز واکسیناسیون شهروندان در آلمان چگونه واکسینه می‌شوند وظیفه تهیه واکسن بر عهده دولت فدرال آلمان است. آماده سازی مراکز واکسیناسیون اما بر عهده دولت‌های ایالتی است. تصویری از بازدید مانوئلا اشوزیک، نخست وزیر سوسیال دمکرات ایالت مکلنبورگ فورپومرن از مرکز واکسنیاسیون در شهر شورین. او خود به تازگی از بیماری سرطان پستان بهبود یافته و بر سر کار بازگشته است. headtopics.com

AzadehKhorasan خفه فیک‌نیوز

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>