یک زن ایرانی‌ - آلمانی شهردار فرانکفورت شد | DW | 13.09.2021

22/06/1400 07:41 ب.ظ

نرگس اسکندری-گرونبرگ از حزب سبزها از سوی پارلمان منطقه‌ای شهر فرانکفورت به عنوان شهردار فرانکفورت انتخاب شد. این سیاستمدار ایرانی‌ - آلمانی در سال ۱۹۸۵ میلادی به فرانکفورت مهاجرت کرده بود.

نرگس اسکندری-گرونبرگ از حزب سبزها از سوی پارلمان منطقه‌ای شهر فرانکفورت به عنوان شهردار فرانکفورت انتخاب شد. این سیاستمدار ایرانی‌ - آلمانی در سال ۱۹۸۵ میلادی به فرانکفورت مهاجرت کرده بود.نرگس اسکندری-گرونبرگ به عنوان نخستین شهروند آلمانی ایرانی‌تبار در یک شهر بزرگ در آلمان، به عنوان شهردار انتخاب شد.

دولت ائتلافی شهرداری فرانکفورت از چهار حزب سبزها (Gruene)، سوسیال‌دموکرات‌ها (SPD)، لیبرال‌دموکرات‌ها (FDP) و ولت (Volt) تشکیل شده است. حزب سبزها در انتخابات منطقه‌ای ۲۰۲۱ فرانکفورت با کسب ۶ / ۲۴ درصد آرای شهروندان رای‌دهنده، به عنوان قوی‌ترین حزب در عرصه شهر فرانکفورت انتخاب شدند و به این ترتیب قوی‌ترین فراکسیون را از دیدگاه تعداد کرسی‌ها در مجلس منطقه‌ای شهر فرانکفورت، تشکیل داده‌اند.نرگس اسکندری-گرونبرگ که ۵۶ سال سن دارد، در سال ۱۹۸۵ میلادی از تهران به فرانکفورت مهاجرت کرد.

نرگس اسکندری-گرونبرگ در دوران اقامت خود در ایران به عنوان مخالفت با سیاست حکومت جمهوری اسلامی، در زندان اوین حبس شده بود. او در دوران بازداشت در این زندان حامله نیز بود و فرزند خود، مریم زارع، را در زندان اوین به دنیا آورد.

مریم زارع از بازیگران و فیلمسازان شناخته شده در آلمان است. او در فیلم مستندی که به عنوان «متولد اوین» تولید کرده، قسمتی از زندگی‌نامه شخصی خود را به روایت تصویر به نمایش گذاشته است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

سیاستمدار آلمانی است دیگر ایرانی نیست بلکه ایرانی تبار است BenWeinthal ایشون عضو حزب سبزها هست،، و حزب سبزها که خودتون بهتر میدونید، این چپول به فرانکفورت گند میزنه . مبارکش باشه اگه واقعن دلش ایرانی باشه باس بهش افتخار کنیم 👍💯 لطفا درستی این خبر را تعیید کنید و اگر درست نیست انرا پاک کنید. رشرش من نشون میده که OB فرانکفرت آقای پتر فلدمن هست.

چند وقت ایران زندگی کرد؟ که ایرانی آلمانی شده نرکس اسکندری شاروال شهر المان تبریک باشد خانیم ایرانی

توافق درباره لغو روادید بین ایران و عراق و افزایش تعداد زائران ایرانی اربعینرئیس در نشست خبری با الکاظمی خبر داد؛ توافق درباره لغو روادید بین ایران و عراق و افزایش تعداد زائران ایرانی اربعین

یک ایرانی در مصر به اعدام محکوم شددادگاهی در مصر حکم اعدام هشت خارجی از جمله یک ایرانی را به اتهام قاچاق مواد مخدر صادر کرد. این هشت خارجی که 2 مصری هم آنها را همراهی می‌کنند به اتهام قاچاق 2 تن هروئین از طریق دریای سرخ دستگیر و محکوم شدند.

پنجمین روز گلوله‌باران مواضع احزاب کُرد مخالف ایرانی در اقلیم کردستانحملات توپخانه‌ای سپاه پاسداران ایران به مواضع احزاب اپوزیسیون کُرد ایران در اقلیم کردستان عراق برای پنجمین روز پیاپی ادامه پیدا کرد.به گزارش منابع کرد Viva IRAN 🇮🇷

۷۶ روزنامه‌نگار ایرانی: بازداشت روزنامه‌نگاران غیرقانونی و مصداق بارز نقض آزادی بیان است

دیدار رئیسی و الکاظمی در تهران؛ توافق بر سر لغو روادید و «وعده» عراق برای افزایش تعداد زائران ایرانیصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. بیسواد بی خاصیت به جای اینکه میلیاردها دلار پول شش ساله بدهی برق و گاز رو از عراق بگیره ، میماله میگه بزار بریم سر قبر .

استقبال اتحادیه اروپا از توافق بین آژانس و جمهوری اسلامی | DW | 13.09.2021مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توافق خود با ایران را عاجل‌ترین گام خواند و بر الزام ادامه مذاکرات تاکید کرد. اتحادیه اروپا و همچنین روسیه نیز از احتمال از سرگیری مذاکرات هسته‌ای در وین استقبال کردند.