یک زن نخستین قربانی اعتراضات میانمار شد | DW | 19.02.2021

01/12/1399 10:18:00 ب.ظ

یک زن جوان که در تظاهرات میانمار کشته شده به سمبل مقاومت علیه کودتاچیان تبدیل شده است. این زن جوان ۲۰ ساله در تیراندازی نیروهای پلیس جان خود را از دست داد و سبب خشم بیشتر مردم میانمار شد.

یک زن جوان که در تظاهرات میانمار کشته شده به سمبل مقاومت علیه کودتاچیان تبدیل شده است. این زن جوان ۲۰ ساله در تیراندازی نیروهای پلیس جان خود را از دست داد و سبب خشم بیشتر مردم میانمار شد. نظامیان میانمار اول فوریه سال جاری با اقدام به کودتا، قدرت را در این کشور به دست گرفتند و یک سال وضعیت اضطراری اعلام کردند. کودتاگران ادعا می‌کنند که انتخابات پارلمانی ماه نوامبر ۲۰۲۰ با تقلب انجام شده و نتیجه آن نیز دستکاری شده است.

خانم آنگ سان سوچی، رهبر حزب اتحاد ملی برای دموکراسی و وین مینت، رییس‌جمهور میانمار در میان بازداشت‌شدگان قرار دارند. روایتی تصویری از نمادها و رنگ‌های جنبش‌های اعتراضی در جهان "سلام سه انگشتی" نیز به یکی دیگر از نمادهای معترضان کودتای نظامی در میانمار تبدیل شده است. این نشانه برگرفته از یک فیلم علمی – تخیلی است که نماد مقاومت در برابر دیکتاتوری به شمار می‌رود و پیشتر در برخی دیگر از کشورهای جنوب شرق آسیا، مانند تایلند نیز به کار رفته بود.

زانو زدن به نشانه همبستگی روایتی تصویری از نمادها و رنگ‌های جنبش‌های اعتراضی در جهان در قرن نوزدهم میلادی مشت گره‌کرده سمبل جنبش کارگری بود و بعدها به یکی از سمبل‌های جنبش‌ سیاهپوستان در آمریکا بدل شد. در اعتراضات گسترده‌ای که در تابستان ۲۰۲۰ جریان داشت، تظاهرکنندگان پرچم‌هایی با این نماد نیز به همراه داشتند. headtopics.com

خوبه تازه میفهمن به سر مردم روهنگیا چه امد وقتی تماشا میکردن

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>