یک زن از شش ساعت ایست قلبی جان به در برد

06/12/2019 10:03:00 ق.ظ

یک زن از شش ساعت ایست قلبی جان به در برد

یک زن از شش ساعت ایست قلبی جان به در برد

یک زن بریتانیایی که در اسپانیا دچار ایست قلبی شده بود با تلاش پزشکان شش ساعت بعد به هوش آمد. او شفای خود را معجزه خوانده است.

یک زن بریتانیایی پس از شش ساعت ایست قلبی"زنده شد."اودری شومن، سی و چهار ساله، در حالیکه در میان برف و بوران همراه همسرش مشغول پیاده روی در منطقه پیرنه بود ناگهان بیهوش شد.هنگامی که او به بیمارستان منتقل شد دمای بدنش به نصف دمای عادی کاهش یافته بود.

پزشکان می گویند کاهش دمای بدن او باعث حفاظت از مغز و سایر اندام های حیاتی او شد.پزشکان بیمارستان خون بدن او را خارج و پس از آمیختن آن با اکسیژن، به بدنش تزریق کردند.پس از اینکه دمای بیمار افزایش یافت، با استفاده از دفیبلاتور - یا شوک الکتریکی - قلب او را بار دیگر به کار اناختند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

گزارش یک اعدام؛ زندگی سخت یک محیط بان

هزاران زن در شیلی بار دیگر پرفرمنس «تو متجاوز هستی» را اجرا کردندهزاران زن در پرفرمنس «تو متجاوز هستی» خواندند:‌ «تقصیر من نیست، نه تقصیر اینکه کجا بودم و نه اینکه چه لباسی پوشیده بودم... متجاوزان شما هستید.» چرا اینها دارن میرن تو خیابان و اعتراض میکنن؟مگه ورزشگاه امجدیه ندارن که برن اعتراض کنم؟متاسفانه سواد سیاسی و جامعه شناسی در شیلی وجود ندارد این نقشه ی تجاوزات امریکا هست، جرات داری درباره اش مقاله بنویسی و نقدش کنی؟

سیزده مکزیکی در یک سانحه رانندگی جان باختند

ترکیه به یک مدال نقره مسابقات قهرمانی اروپا دست یافت- خبرگزاری آناتولی

حمله دزدان دریایی به یک فروند نفتکش در نیجریه

افراد مسلح در افغانستان رئیس یک نهاد خیریه ژاپنی و پنج نفر دیگر را کشتند🔺افراد مسلح در افغانستان رئیس یک نهاد خیریه ژاپنی و پنج نفر دیگر را کشتند ⚡️مقامات افغانستان اعلام کردند افراد مسلح روزچهارشنبه ۱۳ آذرماه در حمله‌ای به یک خودرو در جلال آباد واقع در شرق افغانستان ۶ نفر از جمله رئیس یک سازمان کمک رسانی ژاپنی را کشته‌اند. Ulan bu ülkeye yardım etmek yaramaz 😢 دیروز روحانی(کفتار خاکستری) از خودش برای دیدار از ژاپن دعوت کرد امروز به نهاد خیریه ژاپنی حمله شده شش نفر را کشتند شاید سیگنال باشه که ... مغز بویناک اشرف !به جلال آباد رفت اورا نکشتند اما ریس یکموسسه خیریه جاپانی را با پنج نفر همکارانش کشتند از تمام پلان های ترور ها و کشتن ها مغز بویناک اطلاع دارد او میخواهد وضع افغانستان را بی امنیت نشان بدهدتا عساکر خارجی در افغانستان باشند و اشرف در ارگ دربار و دزدی کند ؟

اودری شومن نجات خود را معجزه دانسته است یک زن بریتانیایی پس از شش ساعت ایست قلبی"زنده شد.یک دهه انتظار و در نهایت خداحافظی برای حفاظت از گونه‌هایی که برخی از آنها در معرض خطر انقراض هستند.Aa هزاران زن روز چهارشنبه در برابر استادیوم ملی سانتیاگو، پایتخت شیلی جمع شدند و پرفورمنس رقص « تو متجاوز هستی» را که اکنون به نمادی برای افشای خشونت علیه زنان در جهان بدل شده است، اجرا کردند.سیزده نفر نبر اثر تصادف سه دستگاه اتوبوس مسافربری در مکزیک جان باخته و بیش از 10 تن دیگر نیز زخمی شدند.

" اودری شومن، سی و چهار ساله، در حالیکه در میان برف و بوران همراه همسرش مشغول پیاده روی در منطقه پیرنه بود ناگهان بیهوش شد. هنگامی که او به بیمارستان منتقل شد دمای بدنش به نصف دمای عادی کاهش یافته بود. بعد از آن به زندان رفت و همین چند روز پیش قصاص شد. پزشکان می گویند کاهش دمای بدن او باعث حفاظت از مغز و سایر اندام های حیاتی او شد.. پزشکان بیمارستان خون بدن او را خارج و پس از آمیختن آن با اکسیژن، به بدنش تزریق کردند. او گفت که در طی ۱۰ سال گذشته تمام تلاش کارکنان و مدیران سازمان محیط زیست گرفتن رضایت از خانواده مقتول بود اما میسر نشد. پس از اینکه دمای بیمار افزایش یافت، با استفاده از دفیبلاتور - یا شوک الکتریکی - قلب او را بار دیگر به کار اناختند. بنا به اعلام دادستان منطقه مذکور یکی از رانندگان اتوبوس ها نیز بازداشت شده است.

شش ساعت بعد، خانم شومن به هوش آمد.» یک کارشناس محیط زیست در این باره به ایران وایر می‌گوید: «شکارچی و محیط بان از قبل با هم اختلاف داشتند و به همین علت محیط بان در شبی که این اتفاق افتاد به در منزل شکارچی رفته بود و در آنجا درگیر شدند که به تیر اندازی و کشته شدن شکارچی منتج شد.» آنها همچنین خواندند: « متجاوز شمایید: پلیس، قاضیان، دولت، رئیس جمهور. خانم شومن گفته است که این واقعه را بازگشت به زندگی و یک معجزه می داند. او در نظر دارد هفته آینده به کار بازگردد. به باور او : «هیچ موضوعیت قانونی وجود نداشته که محیط بان به درب منزل شکارچی برود و او را مورد هدف گلوله قرار دهد. . بر اساس برآوردهای رسانه‌های محلی، بین ۴ تا ۶ هزار نفر در این اجرا شرکت داشتند که دست کم چهار برابر تعداد مشارکت کنندگان در اجرای قبلی همین پرفورمنس بود.