یک زن آرژانتینی دومین مبتلا به اچ‌آی‌وی نام گرفت که بدون مداخله پزشکی درمان شد

28/08/1400 07:37 ب.ظ

ماتیاس لیچترفلد، از موسسه راگون بیمارستان ماساچوست به‌عنوان یکی از نویسندگان تحقیق اخیر می‌گوید آن‌ها توانسته‌اند ۱.۲ میلیارد سلول این بیمار را برای جست‌وجوی ردپای ویروس اچ‌آی‌وی تجزیه و تحلیل کنند.

ماتیاس لیچترفلد، از موسسه راگون بیمارستان ماساچوست به‌عنوان یکی از نویسندگان تحقیق اخیر می‌گوید آن‌ها توانسته‌اند ۱.۲ میلیارد سلول این بیمار را برای جست‌وجوی ردپای ویروس اچ‌آی‌وی تجزیه و تحلیل کنند. بدن دومین بیمار مبتلا به ایدز از ویروس «اچ آی وی» پاکسازی شد او افزود: «ما همچنین فرصتی داشتیم جنین را بررسی کنیم.

این زن سال گذشته زایمان کرد و بافت جفت برای تحقیق در دسترس بود و ما ۵۰۰ میلیون سلول جفت را بررسی کردیم و باز هم هیچ ویروس اچ‌آی‌وی سالمی را شناسایی نکردیم.»

طبق اسناد موجود، تاکنون چهار فرد مبتلا به اچ‌آی‌وی درمان شده‌اند اما از بین این چهار نفر، دو نفر پس از دریافت پیوند سلول‌های بنیادی بهبود یافتند. این روش پرخطر ارزیابی می‌شود با این وجود محققان در تلاش هستند برای سایر بیماران تکرار کنند اما هنوز موفقیت مجددی کسب نکرده‌اند.

در سال ۲۰۲۰ میلادی نیز بیمار دیگری که پزشکان او را «بیمار سانفرانسیسکو» نامیده‌اند، توانست بدون دخالت درمان پزشکی بهبود یابد. درمان معمول ابتلا به اچ‌آی‌وی داروهای ضد ویروسی است تا از تکثیر ویروس جلوگیری کند اما گاهی ویروس الگوی ژنتیکی خود را وارد سلول می‌کند که سیستم ایمنی نمی‌تواند آن را تشخیص دهد. headtopics.com

بسیار خبر خوبی بود که شنیدم 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

ادامه مطلب:
euronews_pe »

اسرائيل یک شهروند اسپانیایی را به اتهام کمک به فلسطینی‌ها به ۱۳ ماه حبس محکوم کرداسرائيل می‌گوید فعال حقوق بشر ۶۳ ساله اسپانیایی کمک‌های مالی برای «جنبش خلق برای آزادی فلسطین» ارسال می‌کرده است. وکیل خانم خوانا رشماوی این موضوع را رد کرده است.

پلیس اسرائیل یک فلسطینی را کشتپلیس اسرائیل یک فلسطینی را در قدس به دلیل آنچه 'قصد حمله با چاقو' ادعا شد، کشت. - خبرگزاری آناتولی چون اون فلسطینی با چاقو به دو پلیس اسرائیلی حمله و مشغول کشتن بود چرا خبرو چپکی زدین

خودکشی یک کولبر ۱۵ ساله در پاوه

ائتلاف به رهبری عربستان از رهگیری و انهدام یک پهپاد مهاجم خبر داد🔺ائتلاف به رهبری عربستان از رهگیری و انهدام یک پهپاد مهاجم خبر داد ائتلاف به رهبری عربستان سعودی بامداد پنجشنبه ٢٧ آبان یک پهپاد که قصد حمله به فرودگاه بین‌المللی «ابها» در عربستان را داشت، رهگیری و منهدم کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: این چیه؟ پهپاد یا سیخ کبابه؟ اینقدر از اینا میخورن، وقتی یکدونه رو میزنن ذوق مرگ میشن خبر واسش میرن

یک جنگنده اف-16 ارتش یونان سقوط کرد

قدردانی امیرعبداللهیان از اهدای یک میلیون دوز واکسن کرونا از لهستانامیرعبداللهیان در تماس تلفنی وزیر خارجه لهستان: *هدف مشارکت فعال ایران در مذاکرات آینده هسته‌ای لغو تحریم‌هاست *تمامی طرف‌ها به این درک مشترک رسیده‌اند که آمریکا مقصر اصلی و مسئول وضعیت فعلی است مجلس_انقلابی لطفاً دهن_کجی دولت و سازمان برنامه و بودجه نسبت به معیشت_معلمان و اختصاص بودجه توهین آمیز برای رتبه_بندی را تکرار نکنید. یک بار برای همیشه معیشت_معلمان را بهبود بخشیده و کف_حقوق_معلم را به خط_فقر١٢میلیونی رسانده و به سند_تحول و فرمایشات رهبری احترام بگذارید

وی اضافه کرد که هیچ ویروس اچ‌آی‌وی سالمی در بدن این بیمار شناسایی نشده است.

بدن دومین بیمار مبتلا به ایدز از ویروس «اچ آی وی» پاکسازی شد

او افزود: «ما همچنین فرصتی داشتیم جنین را بررسی کنیم. این زن سال گذشته زایمان کرد و بافت جفت برای تحقیق در دسترس بود و ما ۵۰۰ میلیون سلول جفت را بررسی کردیم و باز هم هیچ ویروس اچ‌آی‌وی سالمی را شناسایی نکردیم.»

طبق اسناد موجود، تاکنون چهار فرد مبتلا به اچ‌آی‌وی درمان شده‌اند اما از بین این چهار نفر، دو نفر پس از دریافت پیوند سلول‌های بنیادی بهبود یافتند. این روش پرخطر ارزیابی می‌شود با این وجود محققان در تلاش هستند برای سایر بیماران تکرار کنند اما هنوز موفقیت مجددی کسب نکرده‌اند.

در سال ۲۰۲۰ میلادی نیز بیمار دیگری که پزشکان او را «بیمار سانفرانسیسکو» نامیده‌اند، توانست بدون دخالت درمان پزشکی بهبود یابد.

درمان معمول ابتلا به اچ‌آی‌وی داروهای ضد ویروسی است تا از تکثیر ویروس جلوگیری کند اما گاهی ویروس الگوی ژنتیکی خود را وارد سلول می‌کند که سیستم ایمنی نمی‌تواند آن را تشخیص دهد.

نتایج تحقیق دانشمندان روی این زن در مقاله‌ای در مجله «Annals of Internal Medicine» منتشر شد.