یک زن در مرز کانادا به اتهام ارسال نامه سمی به کاخ‌سفید بازداشت شد - BBC News فارسی

31/06/1399 11:03:00 ب.ظ

یک زن در مرز کانادا به اتهام ارسال نامه سمی به کاخ‌سفید بازداشت شد

یک زن که هویت او اعلام نشده در مرز کانادا و در حالی که بنا داشت وارد خاک آمریکا شود به اتهام ارسال نامه آغشته به سم رایسین بازداشت شده است. چند روز پیش گزارش شد که ماموران یک نامه سمی به آدرس دونالد ترامپ و چند نامی دیگر آغشته به رایسین که به آدرس ساختمان‌های دولتی در تگزاس ارسال شده بود را شناسایی و متوقف کرده‌اند. نامه‌های سمی ارسالی به کاخ‌سفید و چند ساختمان دولتی در تگزاس هم از مبداء کانادا ارسال شده بودند.

همه این نامه‌ها قبل از این که به کاخ سفید‌ و به دست گیرندگان برسد متوقف شدند. رایسین یک ماده بسیار سمی است که از دانه قرچک تهیه می‌شود و در چند سال اخیر بارها از آن برای سمی کردن نامه و بسته‌های ارسالی به کاخ‌سفید مورد استفاده قرار گرفته است. این ماده به مراتب قوی‌تر از سیانور است.

کاخ‌سفید هنوز در باره این نامه‌ها و بازداشت این مظنون واکنشی نشان نداده است. دایره آگاهی و پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، و پلیس سرویس مخفی آمریکا گفته‌اند در حال بررسی این نامه‌ هستند که در مرکز بازرسی پستی ويژه محموله‌های پستی کاخ‌سفید شناسایی شد.

روز شنبه یک مقام اف‌بی‌آی به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت که این اداره باور دارد که در حال حاضر «تهدیدی متوجه امنیت عمومی» نیست.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

باز بی بی سی از شورت ترامپ گزارش تهیه کرد آخه هادی کمالزاده رو دعوت میکنید. ایشون اصلا صحبت کردن معمولی رو بلد نیست. اینها رو از کدوم صندوقچه پیدا میکنید!!!! kat_y_usha احتمالا از کلگری بوده :دی پاپوش ه چون تمام کالا و نامه های اداره پست آمریکا در بدو ورود چک میشه (منظورم چک بیولوڑیک ه )

استقلال یک - الشرطه یک / سرنوشت صعود به الاهلی کشیده شداستقلال تهران در دیدار مقابل الشرطه عراق به تساوی یک بر یک دست پیدا کرد تا راه سخت برای صعود از گروه A داشته باشد.

کرونا در ایران؛ فوت 177 نفر و ثبت 3341 بیمار جدید در یک روزکرونا در ایران؛ فوت 177 نفر و ثبت 3341 بیمار جدید در یک روز

کرونا در ایران؛ فوت 183 بیمار در یک شبانه روزوزارت بهداشت ایران در آخرین آمار رسمی خود اعلام کرد در شبانه روز گذشته 3 هزار و 97 بیمار جدید شناسایی و 183 بیمار مبتلا به کووید-19 نیز جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

یک زن به ظن ارسال نامهٔ سمی به کاخ سفید بازداشت شدپلیس کانادا پیش از این اعلام کرده بود که این پاک نامه هفتهٔ گذشته از کانادا به کاخ سفید ارسال شده است.

اوج گرفتن ابتلای روزانه به کرونا در ایران؛ تهران در وضعیت «کاملا قرمز» قرار دارددر حالی که مسئولان درباره وضعیت شیوع کرونا در تهران هشدار می‌دهند و آن را «کاملا قرمز» توصیف می‌کنند، آمارهای رسمی وزارت بهداشت ایران هم نشان می‌دهد که شمار ابتلاهای روزانه به کووید-۱۹ در کل کشور نیز به بالاترین میزان در ماه‌های اخیر رسیده است.

هفته‌ای که گذشت به روایت تصویر - BBC News فارسیمجموعه‌ای از عکس‌های برگزیده خبری هفته گذشته (۱۲ - ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۰) در نقاط مختلف دنیا