یک دیپلمات فرانسوی: بدون تصویب قوانین مقابله با حمایت مالی از تروریسم، هیچ همکاری مالی با ایران در کار نخواهد بود

04/09/2019 08:43:00 ب.ظ

یک دیپلمات فرانسوی به خبرگزاری رویترز گفت تا زمانی که ایران قوانین مقابله با حمایت مالی از تروریسم و پولشویی را تصویب نکند، هیچ همکاری و ساز و کار مالی با اروپا در کار نخواهد بود. \r\n این گزارش که روز

صدای آمریکا

یک دیپلمات فرانسوی: بدون تصویب قوانین مقابله با حمایت مالی از تروریسم، هیچ همکاری مالی با ایران در کار نخواهد بود ایالات متحده آمریکا در مورد ساز و کار مالی موسوم به اینستکس به کشورهای اروپایی هشدار داده است.

یک دیپلمات فرانسوی به خبرگزاری رویترز گفت تا زمانی که ایران قوانین مقابله با حمایت مالی از تروریسم و پولشویی را تصویب نکند، هیچ همکاری و ساز و کار مالی با اروپا در کار نخواهد بود. \r\n این گزارش که روز

مایک پمپئو: دیگر کشورها برای جلوگیری از گسترش برنامه موشکی ایران با آمریکا همراه شونددر پی تحریم سه سازمان مربوط به برنامه فضایی ایران از سوی ایالات متحده، مایک پمپئو از متحدان آمریکا خواست که در منع ایران در توسعه برنامه موشکی بالیستیک خود به آمریکا بپیوندند.

وزیر خارجه آمریکا سه شنبه ۱۲ شهریور با انتشار پیامی در توئیتر نوشت که برای نخستین بار، آمریکا برنامه فضایی غیرنظامی ایران را تحریم کرده است که فناوری حمل کننده فضایی را ایجاد می کند که در موشک‌های بالیستیک استفاده می‌شود.وزیر خارجه آمریکا در ادامه نوشت: «ما از متحدان خود می خواهیم در ممانعت بزرگترین حامی تروریسم در جهان از توسعه برنامه موشکی بالیستیک خود، به ما بپیوندند.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

برشی از یک زندگی همراه با پوشک و داروهای قسطی/ دردهایی که برای بازنشستگان تکثیر می‌شوند!بازنشستگان بارها اعلام کرده‌اند بیمه پایه را ارتقا دهید؛ ما نمی‌توانیم بعد از سی سال بیمه‌پردازی، هم برای بیمه تکمیلی پول اضافی بپردازیم هم پول دارو و درمان و سونوگرافی و فیزوتراپی و هزار عملیات پزشکی دیگر را از جیب خالی خود بدهیم. بازنشستگان بارها در بیانیه‌ها و اطلاعیه‌هایشان تاکید کرده‌اند: نه به بیمه تکمیلی!

مقام برزیلی: ماکرون دلقک با خوابیدن با اژدهای زشت متخصص آتشسوزی نمیشود«رنزو گراسیه» سفیر گردشگری برزیل، ضمن «دلقک» توصیف کردن آقای ماکرون، تهدید کرده که اگر رئیس جمهوری فرانسه به برزیل قدم بگذارد، گردنش را که به باریکی گردن جوجه مرغ است، سخت خواهد فشرد.

همزمان با افزایش احتمال دستیابی به یک توافق صلح با ایالات متحده؛ طالبان به کابل حمله کرد: ۱۹ نفر کشته شدندهمزمان با افزایش احتمال دستیابی به یک توافق صلح با ایالات متحده؛ طالبان به کابل حمله کرد: ۱۹ نفر کشته شدند یک سخنگوی دولت افغانستان می‌گوید پلیس کابل ۴۰۰ تبعه خارجی را از مجتمع هدف حمله نجات داده و به مکانی امن منتقل کرده است.

هولدینگ پرکت – امور ثبتی؛ حقوقی: مالی و مالیاتی شرکتها

کمک‌های مالی کمیسیون اروپا کشورهای اتحادیه در صورت برکسیت بدون توافقکمیسیون اروپا می‌گوید تمام جوانب مالی و اقتصادی و ضررهای ناشی از خروج بدون توافق اروپا را در نظر گرفته است و به شرکت‌ها و صنایع کشورهای عضو اتحادیه اروپا در صورت بروز برکسیت بدون توافق کمک مالی خواهد کرد.

تحریم شبکه نفتی و پاداش ۱۵میلیونی برای افشای چرخه مالی سپاه | DW | 04.09.2019آمریکا ۱۶ شرکت، ۱۱ کشتی و ۱۰ فرد 'تحت هدایت سپاه' را مشمول تحریم‌ کرد؛ از جمله رستم قاسمی، وزیر سابق نفت و فرمانده اسبق قرارگاه خاتم‌الانبیا. برای ارائه اطلاعات از چرخه مالی سپاه نیز ۱۵میلیون دلار پاداش تعیین شده است.

شهریور ۱۳, ۱۳۹۸ مایک پمپئو: دیگر کشورها برای جلوگیری از گسترش برنامه موشکی ایران با آمریکا همراه شوند در پی تحریم سه سازمان مربوط به برنامه فضایی ایران از سوی ایالات متحده، مایک پمپئو از متحدان آمریکا خواست که در منع ایران در توسعه برنامه موشکی بالیستیک خود به آمریکا بپیوندند.به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از بازنشستگان روایت می‌کند از زندگی یکی از همکارانش؛ همکاری که در این وانفسای گرانی و بالا رفتن هزینه‌های زندگی، با خیلی چیزها، هم زمان می‌جنگد؛ با بیماری و دردهای بسیار آن از یک طرف و با بی‌پولی و درماندگی در تامین هزینه‌های درمان از سوی دیگر.Aa همزمان با ادامه آتش‌سوزی مهیب در جنگل‌های آمازون، گویا آتش جنگ لفظی میان مقام‌های برزیلی و فرانسوی نیز که از ۱۰ روز پیش آغاز شده، قصد فروکش کردن ندارد.بخش انگلیسی صدای آمریکا - طالبان مسئولیت یک انفجار که در ساعات پایانی دوشنبه در در کابل روی داد را برعهده گرفت.

وزیر خارجه آمریکا سه شنبه ۱۲ شهریور با انتشار پیامی در توئیتر نوشت که برای نخستین بار، آمریکا برنامه فضایی غیرنظامی ایران را تحریم کرده است که فناوری حمل کننده فضایی را ایجاد می کند که در موشک‌های بالیستیک استفاده می‌شود. وزیر خارجه آمریکا در ادامه نوشت: «ما از متحدان خود می خواهیم در ممانعت بزرگترین حامی تروریسم در جهان از توسعه برنامه موشکی بالیستیک خود، به ما بپیوندند. ساعتی قبل از بیمارستان به خانه برگشته‌اند و او مثل تکه‌ای بیجان، فقط پوست و استخوان در بستر ولو شده است .» در همین رابطه، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ایران از سازمان‌های فضایی خود برای پرداختن به اقداماتی که ناقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد است، استفاده می‌کند. آقای گراسیه سپس در پاسخ به انتقادهای رئیس جمهوری فرانسه که آن را «مزخرف گویی» تعبیر کرده، گفته که «زشت» بودن همسر آقای ماکرون یک واقعیت است و او با خوابیدن کنار یک «اژدها» بدل به یک متخصص آتش‌سوزی نمی‌شود. در بیانیه مورگان اورتگاس که سه شنبه ۱۲ شهریور منتشر شد، ضمن اشاره به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که جمهوری اسلامی را از تولید موشک‌های با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای منع می‌کند، آمده است که فناوری حمل کننده تاسیسات فضایی، که در برنامه فضایی ایران توسعه یافته، تقریبا یکسان با موشک‌های بالیستیک و قابل استفاده در آن است. این پسر، دل پر دردی دارد؛ می‌گوید خستگی ما بیشتر روحی‌ست تا جسمی؛ پدرم از چندرغاز حقوقش برای این روزها، این روزهای سختِ پیری، بیمه پرداخت کرده و هنوز هم هر ماه، بیمه تکمیلی پرداخت می‌کند، اما نصیبی از خدمات درمانی ندارد؛ هیچ چیز عایدش نشده. در بخش دیگر بیانیه آمده است: «برنامه غیرنظامی فناوری تاسیسات حمل کننده فضایی ایران امکان آزمودن فناوری‌های متعدد برای تولید و توسعه بخش‌های مختلف موشک‌های بالیستیک قاره پیما را فراهم می‌کند. بر اساس آن موافقت‌‌نامه نیروهای ایالات متحده طی ۱۳۵ روز از زمان امضای آن، از پنج پایگاه نظامی در افغانستان خارج خواهند شد.

» /**/ /**/ /**/ آمریکا سه سازمان مرتبط با صنایع فضانوردی جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرد بر اساس این بیانیه، اقدام روز سه شنبه وزارت خارجه آمریکا نشان دهنده نقص در توافق برجام، دلیل خروج آمریکا از این توافق و اهمیت دستیابی به توافقی است که ایران را از توسعه موشک های بالیستیک قادر به حمل کلاهک هسته‌ای منع کند. تا ظهر در نمایندگی معطل شدم، آخرش گفتند مرکز موافقت نکرده، شما پولش را پرداخت کنید بعد به شما می‌دهیم؛ با مرکز تماس گرفتم، گفتند تامین اجتماعی تعهدات مالی‌اش را انجام نمی‌دهد؛ با بیمارستان تماس گرفتم گفتند شرکت بیمه تکمیلی پول ما را نمی‌دهد؛ عاقبت درمانده و از همه جا مانده، مستاصل گوشی را زمین گذاشتم؛ اینها همه تکه‌های یک پازل هستند؛ تکه‌هایی از پازلِ نامُرادی پدرم که اینجا روی بستر افتاده و نمی‌تواند تکان بخورد. مُردم از خنده. روز سه شنبه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد سه سازمان مرتبط با صنایع فضانوردی ایران، سازمان فضایی ایران، پژوهشگاه فضایی ایران، و پژوهشگاه هوافضا، را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است. مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، نیز در بیانیه‌ای که از سوی این وزارتخانه منتشر شده، ضمن اعلام خبر تحریم این نهادها گفته است که این تحریم‌ها از این بابت اعمال شده که ایران از سازمان‌های غیرنظامی برای گسترش برنامه موشکی بالستیک خود استفاده می‌کند.. وزیر خارجه آمریکا در این بیانیه افزود: «ایالات متحده اجازه نمی‌دهد ایران از پوشش برنامه فضایی برای گسترش برنامه موشکی بالستیک خود استفاده کند.» تعدادی از برزیلی‌های فعال در شبکه‌‌های اجتماعی نیز «شرمندگی» خود را در قالب پست‌های انتقادی خود ابراز کردند. تلاش ایران برای پرتاب یک موشک ماهواره‌‌بر در تاریخ ۲۹ اوت، نشانگر اضطرار این تهدید بود.» این پسر ادامه می‌دهد: «ساده‌ترین مرحله درمان، گرفتن نسخه دارویی پزشک است؛ فکر نکنید گرفتن همین داروها از داروخانه ساده است و برایمان هزینه ندارد.

» این نخستین بار است که صنایع فضایی غیرنظامی ایران از سوی آمریکا تحریم می‌شوند. . بقیه را آزاد حساب کردند؛ بعد از عمری کار، یک میلیون و ششصد هزار تومان به پدرم حقوق می‌دهند؛ پوشک را قبلا بسته‌ای بیست وچهار هزار تومان می‌خریدیم، حالا هر بسته بالای هشتاد هزار تومان است؛ باور کنید این حقوق یک میلیون و ششصد هزار تومانی، پول پوشک و داروهای پدرم هم نیست؛ باقی زندگی چگونه باید بگذرد؛ خدا می‌داند.