کفش آدیداس, حراجی سات بیز

کفش آدیداس, حراجی سات بیز

یک جفت کفش ورزشی آدیداس۱۲۶ هزار دلار به فروش رفت | DW | 17.12.2020

حراجی سات‌بیز یک جفت کفش ورزشی آدیداس را که در آن تکه‌‌های چینی شرکت مشهور 'مایسن' به کار رفته به قیمت ۱۲۶ هزار دلار فروخت. این پول به یک موزه داده می‌شود.

17/12/2020 07:26:00 ب.ظ

آیا حاضرید برای یک جفت کفش ورزشی آدیداس که نه می‌توان آن را پوشید و نه می‌توان با آن دوید ۱۲۶ هزار دلار معادل ۱۰۰ هزار یورو پرداخت کنید؟ اگر پاسختان یک نه قاطع است بدانید که فردی که خواسته ناشناس بماند در حراجی سات‌بیز نیویورک این مبلغ را پرداخت کرده است.

حراجی سات‌بیز یک جفت کفش ورزشی آدیداس را که در آن تکه‌‌های چینی شرکت مشهور 'مایسن' به کار رفته به قیمت ۱۲۶ هزار دلار فروخت. این پول به یک موزه داده می‌شود.

یک جفت کفش ورزشی آدیداس۱۲۶ هزار دلار به فروش رفتحراجی سات‌بیز یک جفت کفش ورزشی آدیداس را که در آن تکه‌‌های چینی شرکت مشهور"مایسن" به کار رفته به قیمت ۱۲۶ هزار دلار فروخت. این پول به یک موزه داده می‌شود.آیا حاضرید برای یک جفت کفش ورزشی آدیداس که نه می‌توان آن را پوشید و نه می‌توان با آن دوید ۱۲۶ هزار دلار معادل ۱۰۰ هزار یورو پرداخت کنید؟ اگر پاسختان یک نه قاطع است بدانید که یک نفر که خواسته ناشناس بماند در حراجی مشهور سات‌بیز نیویورک این مبلغ را پرداخت کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد توضیحات دفتر رییس‌جمهوری در پی برخی شایعات درباره دیدار اخیر هیات دولت با رهبر معظم انقلاب یک نماینده مجلس: اشاره خامنه‌ای باعث شد طرح صیانت از فضای مجازی جدی شود

قیمت اولیه این کفش عجیب و غیرقابل استفاده یک دلار تعیین شده بود و در جریان یک مزایده آن‌لاین با ۷۲ پیشنهاد به ۱۲۶ هزار دلار فروخته شد. این مبلغ یک رکورد در قیمت کفش‌های آدیداسی است که تا کنون به مزایده گذاشته شده‌اند.به گفته مدیر حراجی سات‌بیز مبلغ به دست آمده از این مزایده به موزه بروکلین در نیویورک پرداخت می‌شود.

در ساخت این کفش که از سری ZX8000 است، از چینی شرکت مشهور مایسن استفاده شده است. زبانه کفش یک تکه چینی مایسن است که مارک سه خط معروف آدیداس بر آن نقش بسته است. قسمت چرمی آن نیز با دست نقاشی شده و با ۱۵ گلدان جامی شکل معروف مایسن تزیین شده است.خلق این گلدان‌های اشرافی به قدری پیچیده است که تنها دو بار در سال می‌توانند تولید شوند. headtopics.com

ساخت این کفش ورزشی با دست نقاشی‌شده یک سال و نیم طول کشیده است؛ بیش از یک سال زمان برای ساخت آن و شش ماه هم برای نقاشی با دست توسط نقاشان مایسن بر روی آن.زبانه این کفش از چینی مایسن استآنگونه که بر صفحه مخصوص حراج این کفش در سایت سات‌بیز نوشته شده، برای تامین هدف «منحصر به فرد بودن جایگاه این کفش در تاریخ» هر طرح با توجه و دقت بسیار  توسط چهار نقاش مختلف از بخش‌های گوناگون مایسن نقاشی شده است.

مزایده کفش‌های ورزشی غیرعادی به طور معمول درآمد زیادی را برای حراجی‌ها به ارمغان می‌آورد. به عنوان مثال تابستان گذشته یک جفت کفش ورزشی شرکت نایک که حدود ۵۰ سال پیش و با دست ساخته شده بود به قیمت ۱۶۲ هزار و ۵۰۰ دلار به فروش رفت.رکورد مزایده کفش ورزشی اما همچنان متعلق به مارک بسیار خاص مایکل جردن است. به گزارش حراجی کریستی کفش ورزشی مدل Air Jordan 1 High در ماه اوت به قیمت ۶۱۵ هزار دلار فروخته شد.

با چنین سابقه‌ای برای کفش‌های ورزشی، سات‌بیز نیز انتظار داشت که قیمت این کفش ساخته شده از چینی و چرم تا یک میلیون دلار برسد ولی بالاتر از ۱۲۶ هزار دلار نرفت. البته برای کفش ورزشی که نمی‌توان آن را پوشید این قیمت اصلا کم نیست. ادامه مطلب: DW فارسی »

برنامه‌های سیاست خارجی دولت آقای رئیسی منهای برجام است

به گفته «امیر موسوی» می‌توان منتظر حرکت نمادینی در مراسم تحلیف رئیسی برای بهبود روابط ایران و عربستان بود. او تاکید می‌کند «در دولت جدید، دوره ملایمت و لبخند با آمریکا هم گذشته است؛ حالا باید ایالات متحده را برای امضا و نشستن پای میز مذاکره مجبور کرد.»

یه مثلی هست میگن هنای زیادی رو به کون میمالن چه دیوانه هایی پیدا میشود کاش لااقل سالومون می خرید دلم نمی سوخت😭😭